Zběsilý útěk (2006)

Akcia ako sa patrí. Nieje to umelecké dielo ale počas filmu som sa nudil len minimálne čo bolo veľké plus a Kramer pridal do filmu veľa nových a osobitných prvkov, ktorého určite upgrejdovali na vyšší level akčnej zábavy. Zbesilý útek je pre mňa milým prekvapením s príjemnými hercami a kopou zbesiléj akcie a parádnej kamery. Škoda len toho troška prehnaného konca s pasákom. 80%

Billy Elliot (2000)

Ja osobne by som si vybral radšej box ako balet, ale Billihy to proste bavilo. A snažil sa dostať čo najďalej cez neprajného otca a brata, teplého kamaráta a ambicióznej trénerky. A prečo? Lebo tanec bol jeho život. Pekná dráma s výborným Jamiem Bellom a parádnym proslovom pred porotou.. 75%

Let číslo 93 (2006)

Paul Greengrass posunul hranice filmu zas o niečo ďalej. Výborne a netradične nahraná dráma podľa skutočných udalostí, ktorá má vynikajúce tempo a graduje do skvelého konca, ktorý vás určite nenechá chladným. Na tomto snímku je taktiež skvelé, že doňho nebola obsadená žiadna hollywoodska hviezda, čo si zachováva autentickéjší podtón. Nie dokonalý ale určite strhujúci film. 84%

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Snímok určite kvalitný, no natočený pre vybraný okruh ľudí, ktorý majú radi novinárske filmy. Mann patrí k režisérom so svojou rétorikou a výpoveďou jemu vlastnou. S vynikajúcou a špecifickou kamerou a zaujímavou hudbou. Výber hercov je fantastický, či už Pacino, Crowe či Plummer. No i tak je to pre mňa zbytočne naťahovaný a niekedy špatne vysvetlený a natočený film. Mann má určite na viac čo potvrdil či už v Nelítostnom súboji, Alim alebo Collateralom. 69%

Leon (1994)

Zaujímavý snímok, ktorý vás určite nenechá chladným. Reno aj malá Natalie sú skvelý ale ten, kto ma ozaj zaujal bol Gary Oldman, ktorý má záporákov proste v krvi. Film je pekne vykreslený, zahŕňa veľa aspektov filmu ako akciu, lásku, drámu aj humor. A posledná scéna je fakt bomba. Tak prečo len 4? Neviem, dosť ťažko som sa na Leona nalaďoval. 84%

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Priemerné tri. Úprimne, Na konci sveta bol oveľa lepší film ako toto a má to horšie recenzie.Už to nie sú tí starí dobrí piráti, stratilo to proste ten šmrnc. Johnny Depp je úžasný, no chýbajú mi tie výborné Verbinského scény. Niektoré sú síce výborné, ale bohužiaľ je ich tam ako šafranu. Rob Marshall sa snažil, no nevyšlo. A od Iana McShana som čakal tiež viac. 60%

Zdrojový kód (2011)

Vysoko kvalitná scifi žánrovka. Dej je síce jednoduchý ale pritom skvele natočený, nemáte sa čas nudiť a začiatok mna osobne prekvapil a milo zaskočil, keď to bouchlo. Do toho výborný Gyllenhaal, Monaghan a Farmiga, ktorý hrajú fakt kvalitne. 81%

Tahle země není pro starý (2007)

Úprimne. očakával som od tohto filmu oveľa viac ako ponúkol. Coenovci to proste u mňa prepískli. Film je patrične pretiahnutý, často nudí a prišiel mi nesúrodý. Boli tam skvelé scény, ale tých je bohužiaľ pomenej. Josha Brolina osobne nemusím, je mi totiž dosť nesympatický a preto ma tešilo ako sa z neho stala lovená myš. Naopak Javier Bardem bol veľmi dobrý a presvedčivý a dedko Tommy Lee Jones ako vždy. Škoda no, od filmu, ktorý dostane oscara by som čakal viacej. 66%

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Moja srdcovka čo sa týka seriálov. Prvá séria je jednoznačne najlepšia, škoda, že ostatné majú klesajúcu tendenciu. 1.séria 100%, 2.séria. 90%, 3.séria 85%, 4.séria: 65%

Letec (2004)

Scorsese je pán rozprávač a vyrozprával nám parádny príbeh o nadanom, sebavedomom a schyzofrenickom Howardovi Hughesovy, ktorého bravúrne zahral Leo DiCaprio, ktorý stále dokazuje, že je pán herec. Film aj pre svoju dlhú minutáž nenudí a v podstate nemá slabé miesta. Pomaly sledujeme ako sa z jedného mocného filmového a leteckého magnáta stáva obeť jeho schyzofrenickéj mysle a introvertnej povahy. Okrem Lea môžme vidieť niekoľko bravúrnych výkonov ako napríklad Cate Blanchett či Ian Holm. 80%