The Poughkeepsie Tapes (2007)

Můj starej si z toho včera ustříkl za pět, a protože mě, překvapivě, radši čte než poslouchá, nezbývá než reagovat. Tenhle "rádobydokument" mě nechal chladnou hned z několika důvodu. Jednak, emoce - zejména pak rodičů obětí, při sebevětší snaze nelze brát vážně. Ony voskové figuríny ve formě pozůstalých, nucený smutek i rozhořčení a tklivá hudba v pozadí mi nejdou přes bulvy. Rozdělení na kapitoly v rámci uspořádání je pro mě nejen rušivé, ale v celku samotném pak působí dost nekompaktně. Vyšetřovatelé střílí jednu tezi za druhou, už v prvopočátku mě tou o karkulce - "patrně ho nasrala manželka, tak se sebral a rozhodl se, že zabije prvního koho potká" téměř rozesmála. Z kazet samotných nám byla dopřána jen malá ochutnávka, patrně pro zachování sexuality mezi diváky, páč, jak strejda zaplakal, stará mu po Poughkeep movie night rok nedala. Nůž na krku jednoho z kazetových děvčat prozradil, že v místnosti panovalo takové napětí, až se krve nedořezal, aspoň někde... Samotnou mě rozlítilo, že při scéně krásně brutálního kopání ležela napadená tam, odkud běžně taháme Pervol. Co je pro mě nejsměšnější, že násilí se báli nejen zobrazovat, ale i o něm mluvit (viz elektrošoky do genitálií a další věci, tak drastické, že se je bojím vyslovit:D). Cheryl samotná, děvče vanilkové a bezpochyby tou dobou živoucí, byla svou autenticitou vysloveně k zulíbání. Bod sám pro sebe dostává ujo Harvey Scroggs, kterej patrně ještě dneska pouští šišky nadšením z toho, jak jednou za kariéru mohl zorganizovat celou SWAT i s pejskama a helikopetrama. Na balónku skáču líp a příště zůstanu u bylo nebylo v podobě 112, kvalitou si to nezadá.)

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad) odpad!

Zdroj telefonních kontaktů ruské mafie, sborník ohavnosti. V každé duši, kterou lapí, vyvolají absolutní rozpolcení. Zavolat?Vyhrát? Na jak dlouho ji hovorem utiším? Co když, proboha, zodpovím špatně a ona se skutečně odhalí?..soutěžní/erotický/horor

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Strhující drama o čtyřech chlapcích žijících ve vidláckém horském městečku. Poté co v kině shlédnou kontroverzní, mládeži nepřístupný film dvou kanadských bavičů Terrence a Phillipa, strhne se v poklidném městečku vlna nepokojů. Iniciativa matek v čele s ambiciozní Sheilou Broflovski se rozhodne filmu a aktérům konkrétně přiřknou vulgární mluvu a mravní nákazu mládeže. Nenávistí vůči dvěma hvězdám vyvstane na povrch dlouho skrývaný odpor vůči Kanadě obecně a tento v základu banální spor přeroste ve skutečnou válku. Film neopomíjí zaobírat se tak důležitými tématy, jako je sexuální dospívání, sourozenecké vztahy, posmrtný život , homosexualita a nespokojenost v zaměstnání, vliv rodičů na povahu dítěte. V průběhu děje můžeme pozorovat pevné semknutí skupinky mladistvých, pro záchranu dvou nevinných flatulentů. Stejně tak vykresluje víru ve spravedlnost a ochotu položit za ni život. V samotném závěru toho snímku je země spasena a válka zažehnána paradoxně právě díky užití vytýkaných vulgarit. Každý sám v sobě hledá rozhřešení, váží si míru a svobody a těší se návratu do klidného maloměstkého života. Ohromné, neopakovatelné, dojemné....

Salad Fingers (2004) (seriál)

Psychohlína, dají se najít lepší videa než je sám mocný salad finger.Z Firthovy tvorby zbožňuju Milkmana už kvůli chytlavému songu a má palec nahoru za velmi požitkářské trávení Valentýna.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Po druhé sérii spíš Hrátky s ptákem. Jak geniální pořad, všechny bulvární časopisy smísené v jednom kastrólku, silikon, imbecilita a přetvářka prostupuje každou ingredienci. Báby roztrhaly předplatné na Spy a konečně vědí v čem tkví kouzlo Robertkovo a proč tak lačně nabízí svou okurku. Jak ve skutečnosti vypadají vymodelovaná pětky zlatokopky Mesárošky a celý večer přemýšlí, zdali by daly přednost Desperádově demenci nebo té ztělesněné nudě opředené slizem zvoucí se Maroš. Po prvním dílu je mi vysloveně líto nebohé Thajky, která bezprostředně po skončení masáže vyzvrátila večeři a kouzlo Lídiny bakety v životě neokusí. Žádná z těch zbohatlických kurev se netají faktem, že pršutem krmí psa a salát caprese pozřou leda v trojkovém (*) hotelu. Zato hrudková polévka náramně šmakovala sic vypadala stejně lahodně jako koule všech účastníků. Na závěr dík Zdéňovi, že čápi poslal zpátky na komín.)

Prostřeno! (2010) (pořad)

Why oh why, koncenrtovaná nuda, kterou neskutečně kreténské hlášky moderátoru přetváří v nástroj hromadného mučení. Mou oblíbenkyní je evropanka s vytahanými cecky slečna Veronika Pšenicová, která dušené kuřecí řízky, po přímé palbě pepříkem, oplachuje pod kohoutkem. To patrně proto, že si potrpí na dietu a v jídle s 250g majonézy nestrpí kalorii navíc. Snažně doufám, že své poradenství v oblasti SM provozuje s větším citem a nápaditostí, než vařila mrdku pod pokličkou a kuřecí s velbloudí předkožkou. Snad jedinou zábavnou části je aktivitka na konec. V rámci komplexního znemožnění všech zúčastněných přijde řada na cvrnkání kuliček a mumie z hajzfáče..vodlééét

Co bude dnes k večeři? (2010) (pořad) odpad!

Tuhle lahůdku jsem si dala dnes s panem Kašpárkem. Mladý moravský chalan se silným akcentem nám v pořadu "co bude dnes g večeři" servíroval kuřecí řízek v oříškové krustě..sám mluvil dost křupavě (křupansky) , kuře do trouby bouchal (jak amorální), vaření nám zjednodušil upozorněním, že pro pečení můžeme kuře vložit do jakékoliv nádoby, kterou najdeme doma, já iniciativně zkoušela odměrný válec a nebylo to zrovna žraso o kterém tak roboticky mluvil.)

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Johoooo všechno vim a vždycky bych vyhrála žejo, proto to mám ráda.)Jediná část, kde bych možná škobrtla, a tam Ti milý Tome musím zdělit krutou pravdu, je právě bankomat. Ti nebožáci mají všechna políčka úplně stejně šedivá!!8O

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

V rámci pokrytectví mně vlastního, nestrpím sledovat pořad, v němž životní teoretici s opovržením frkají nad banalitou otázky typu "Ve kterém roce vyléčil Karel IV. svůj poslední hemeroid". S úžasem ale věřím, že na světě existují lidi, jejichž mozkové závity se v rámci daného tématu mají chuť alespoň vyskytovat..

Jak se vaří dějiny (2008)

Příklad, kdy forma vítězí nad obsahem. Dokument ukuchtěný v papiňáku. Po celou dobu varu moc pěkně voněl. Po odendání poklice vůně zmizela tak, jako pára nad hrncem a u dna zbylo pár telecích vtípků a nemastná, neslaná omáčka z příběhů.( A ve mně hlad.)