Kniha přežití (2010)

„Lidé budou sobečtí a chamtiví, domýšliví a chlubiví, budou se Bohu vysmívat a pohrdat rodiči, budou nevděční a bezbožní, bezcitní a nesmířliví. Budou si libovat ve lži a pomluvách, v hrubosti, krutosti a zrada jim bude vlastní. Samolibě budou zesměšňovat každého, kdo nepotáhne s nimi. Rozkoš a zábavy jim budou přednější než Bůh.” 2. list Timoteovi, 3:2-4

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nebudete mi věřit, ale tenhle film jsem viděl až v roce 2011. Možná je dobře, že jsem ho viděl teprve teď a můžu tak docenit jeho pravou kvalitu, ale nadruhou stranu jsem ho zbytečně přehlížel. Zásluhu samozřejmě nese tahle databáze, protože jsem se rozhodl dohnat neviděné top filmy. A pan Voskovec tady? Připadám si jako začátečník který nezná základy. Jdu napravovat své hříchy a snad mi bude odpuštěno. Ještě jednou se omlouvám.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Už za jeho nesmrtelné hlášky a za všechny jeho filmy jsem rozhodl mu tady dát celých pět. Je malej ale respekt si zaslouží nejenom jako četník a otec.

Tenkrát na Západě (1968)

Žánr western není sice můj šálek kávy, ale díky takovým filmům jsem se ho naučil respektovat a uznávat jako barvu spektra bez které to prostě nejde. Znám westernové blázny a nadšence. Jejich nekonečné a barvité vyprávění. Jo někdy jsou otravní, ale neříkejte jim to.

Tuxedo (2002)

Tady už bohužel přechází tu hranici vtipu a zábavy do šedi a trapnosti. Jackie Chan má lepší filmy. Jeho humor je sice situační a není nijak promyšlený, ale dokaže mile odreagovat. Tohle ovšem není ten přípat. Čím dražší a víc efektů jeho film má. Tím je mi míň a míň sympatický.

Babel (2006)

Návaznost odlišných lidí a kultur pomocí jedné zbraně? Metoda nejdříve nesourodých obrazů? Geniální dílo a těžká práce je tu vidět a cítit už po osudovém výstřelu. Ty čtyři jsou takové čtyři a půl. Vím, podle pravidel zaokrouhlení bych měl jít nahou.

Čistá duše (2001)

Život člověka, který bojuje nejenom svojí prací, ale bojuje a vyhrává tam, kde boj je předem prohraný. Cesta aplikované matematiky do všech vědních oborů "pravým hrdinou." Boj není život, ale život je boj.

Já, padouch (2010)

Zajímavý animák pro celou rodinu. Bavil až do konce. V animácích mám nejradši postavy deformované pro účel do zvláštních tvarů a velikostí. Tvůrci využívají všechny možnosti moderního animáku a přitom neztrácí své kouzlo. Opravdu povedený kousek, který se muže směle rovnat hitům v posledních letech.

Posel smrti (1988)

Čekal jsem detektivku s prvky mystiky, ale oslava nakonec nebyla. Motala se mi lehce hlava, ale nakonec jsem to ustál. Přiště se budu hodně rozmýšlet zda se na to ještě někdy podívám. Nebo ne nebudu to riskovat. Třeba jsem to dostatečně nepochopil a to jsem si myslel, že představivost mám dost velkou. Nevím.