Comeback (2008) (seriál)

V současnosti jediný český seriál, který jsem ochotný na TV Nova sledovat a bavit se. Ozzák, Tomáš Pacovský, Iva, Mamba, Saša, Lexa, Simona a Horvát si zaslouží vzhledem k seriálové tvorbě sitcomů u nás větší uznání.

Osudový dotek (2004)

Neopakovatelný zážitek, ať už někým nedoceněný. Vyjímečný a nadprůměrný ve svém žánru vzhledem ke konkurenci. Obdivuji a nebudu (nechci) hledat chyby. Je přece úžasné vidět, jak naše rozhodnutí ovlivňují naše blízké okolí. Kamarád z bláznivého a zakřiknutého kluka se stal na okamžik chlapcem jeho životní lásky. Takto bych mohl pokračovat dál, ale nechci zdržovat a odvádět pozornost od toho hlavního...

Zakletý v čase (2009)

Pospojované a mozaikové filmy řadím na vrchol fantazie scénaristů. Kdybych měl s nějakým filmem srovnávat, tak např. Mr. Nobody nezanechal ten dojem "dotažení do konce všech dějevých linek". Veliké překvapení. Původně jsem čekal tuctovou romantiku, ale dnes se nebojím prosadit si svůj názor. Top 10 roku 2009.

Intacto (2001)

Osvěžující občerstvení 25.12.2004. Jeden z mála filmů, který zůstal neporušeně zakódován v paměti až do mého zaregistrování na těchto webových stránkách. - Každý někdy přemýšlel o své vyjímečnosti na tomto světě a já byl zcela pohlcen tímto někdy uvolněnějším dějem, který mi dával čas přemýšlet o každém kroku hlavních postav. Film není jenom o štěští, ale je také o obyčejnosti člověka, který ať má štěští sebe větší, může být nahrazen někým, kdo o to nikdy nestál být na vrcholu pomyslného žebříčku.

Rukojmí (2005)

Hmm, tak to je výstižný název filmu! Po celý čas sledování jsem si opravdu připadal jako rukojmí, který nemůže odejít od svého skromného televizoru než uvidí konec. Rukojmí je jediný film, který jsem kdy vyhrál ve všech možných soutěžích s časopisem Level. Ovšem ve srovnání s jinou rolí Bruce policisty-otce nemůžu dát za pět *, protože celkový výběr herců mohl být daleko lepší....

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Agatha Christie - mistr v oboru detektivních příběhů. Hercule - mistr detektiv. Nejlepší ztvárnění knižní podoby, kterou obdivuji už i pro její rozsáhlost několika serií. Detektivní příběhy mi nikdy nic neříkali, ale s příchodem Poirota obracím svojí víru. Dnes už bez šedé kůry mozkové nechodím ven. **** a půl. Oblíbený díl a jeden z nejvtipnějších 02x05

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Tento snímek mi byl mnohokrát doporučován jedním profesorem, a proto jsem se mu vyhýbal. Udělal jsem chybu a dodnes se jí snažím odčinit. Zařazuji film do top 10. Můj nejoblíbenější snímek o smrti,kdy smrt přestala být tím strašákem ohrožující lidi. Choval jsem se jako Abdul (hloupý a spokojený). Kdybych měl doporučit film, který dokáže změnit pohled a názor na smrtelnost, tak mám jasno a dal bych šest *.

Svět podle Prota (2001)

Miluji filmy, které donutí svého diváka přemýšlet i o sobě. Hlavní hrdina dokáže přesvědčit o své výjimečnosti a nechává odhadovat další jeho kroky. Konec filmu je tak zvláštní, že jsem se kvůli němu pohádal s kamarádem. Každý vidí Prota v jiném odrazu slunečního spektra. Takže ať už umíš cestovat paprskem světla nebo ne, tenhle film není jenom pro K-Pexana. Jasných *****