Pahorek (1965)

Harry Andrews predvedl herecky galakoncert a nechal za sebou vsechny, vcetne Conneryho. Buzerace v karnem zarizeni je zrejma od prvni do posledni minuty, az ma clovek chut dozorcum natahnout pres obrazovku. Jinak mi film prijde misty dost pritazeny za vlasy. Onen pahorek podle meho skromneho mineni nebyl nic moc, takove pahorky jsem na vojne v Hradci Kralove prebihal denne, temer ctvrt roku a to mam do figury Conneryho daleko:-)!

Karhanova parta (1950)

Nemam vubec nic proti budovatelskym filmum, zde jsem se ale nudil od zacatku do konce. Film postrada humor. V tomto pripade se jedna o bezzubou agitaci. Zajimavosti je jen to, ze se jedna o posledni film Jindricha Plachty.

Father and Daughter (2000)

Vyborna minimalisticka animace a nadherna hudba me malem dostala na kolena. Namet taky neni spatny, i tak me ale zaver nejak minul a ponechal chladnym. O hvezdicku mene dam za nechane otcove kolo u brehu, snad si nemyslel, ze petileta holcicka domu potahne dve kola...

Bitva o Hedviku (1972)

Vrah zustane navzdy vrahem, at je komunista ci kapitalista. Celkem me prekvapila dobra atmosfera z obdobi mezivalecne hospodarske krize na Ostravsku (nejsem si vsak jisty, ze byla vetsina filmu tocena v Ostrave) a solidni hudba. Na drama vsak film postrada napeti a par dialogu je zde nestastnych. Zase to ale neni natolik spatny film, jak ukazuje mistni hodnoceni...

Dej pac (1941)

Tak na to, jak byl Pluto nastvany, vse dopadlo dobre a jeho svedomi se hnulo tim spravnym smerem:-).

Adaptace (2002)

Film je sice originalni, se spoustou kvalitnich hercu, dej a tempo filmu vsak neustale narazi na prazdne reci, casove posuny, az film zacne nudit. Nemit film tak dobre obsazeni, s hodnocenim bych sel jeste nize.

Armadillo (2010)

Ac jsem odpurce vojenskych misi ve svete, tento dokument musim ocenit. Vyborny napad rezisera, skvela kamera a strih. Pusobiva sonda do zivota danskych vojaku v Afganistanu, kde o napeti neni nouze. Nejzajimavejsi byly rozhovory s domorodci. Dokument, ktery by mel videt jak kazdy militarista, tak i pacifista. Film donuti cloveka k zamysleni a nemohu hodnotit jinak.

8. míle (2002)

Celkem utrpeni pro cloveka, ktery nema s rapem nic spolecneho. Velmi jednoduchy pribeh. Cas od casu ve filmu zazni nejaka ta hlaska, najde se i zajimava postava, ale jinak nuda a ve filmu se nic moc nedeje... Druhou hvezdicku pridavam za periferii Detroitu, tohle mesto me nikdy nudit nebude. Myslim, ze kdyby se rezie ujal Danny Boyle (jak se planovalo), tak film okoreni daleko lepsi atmosferou, skoda.

Bowling for Columbine (2002)

Ojedinely a velmi zabavne udelany dokument, ktery se zaobira zbrojenim americkych obyvatel a jeho dusledku na pocet vrazd strelnou zbrani. Nenecha nit suchou ani na americke valecne politice. Dokument jen dokresluje to, ze nejvetsi svetovou hrozbou nejsou muslimove, ale USA. Moore dela dokumenty podle sveho nejlepsiho mineni, nemusi se zdat vsem zcela objektivni, ja ho ale za jeho praci respektuji!

Nikde v Africe (2001)

Film se odehrava v krasnem prostredi, ma oku lahodici kameru a usim lahodici hudbu. Divak oceni i herecke vykony a zajimavy namet. Film je ale dost roztahany, ma spoustu zbytecnych pasazi a pak, osud rodiny me nechal chladnym. Trochu zklamani.