Ples příšer (2001)

Trochu mi uslo, v cem tento film resi rasovou problematiku USA (podle nekterych uzivatelu)? Jako, ze beloch soulozi s cernoskou, jo? Thornton neustale prokazuje sve herecke nadani a na ukor Oscara pro Berry ji ve vsech smerech prevysuje, tedy krome zadku a poprsi:-). Pomale tempo mi nevadilo, jen mi unika trochu smysl toho filmu.

Pearl Harbor (2001)

Valka je natolik vazna a nechutna vec, ze netoleruji michani valecneho zanru jak s komedii, tak romantikou. Bay se, se svym kycem opet prokousal, az na same dno a na vsechny, kteri maji tohoto rezisera ve svych oblibenych, vystrkuji svou chlupatou rit. 14. nejoblibenejsi reziser... Pokud se clovek odprosti od historie a bude film vnimat jen tak, jak mu je predlozen, dostane se mu casove premrstenemu, ale romanticky uchazejicimu filmu.

Volný pád (1993)

Vyborny Douglas ve zcela stylovem a originalnim filmu. 2/3 filmu je neskutecna jizda, bohuzel klisovity zaver vse podela...

Avengers (2012)

Velmi dobre odvedena prace, komiksovi hrdinove bavili. Hlavne vtipky mezi Iron Manem a Kapitanem byly vedle akcnich scen to nejlepsi, co muze Avengers nabidnout. Ostatni postavy taky zajimave, jen si myslim, ze Thor je buzik:-)! Urcite film, ktery si zaslouzi nalakat lidi do kin. Vyvrcholeni deje a akcni rez v New Yorku je vyborne natocena, jen by me zajimalo, jak takovy film prijmou divaci za 50 let (pokud tady tedy jeste budu, tak budu mit asi jine starosti).

Zem spieva (1933)

Uplynulo 80 let od natoceni tohoto dokumentu a veskery lidovy folklor v nem obsazeny, az na cestne vyjimky uz muzeme videt pouze v ruznych skanzenech. O to cennejsi je tento dokument. Hezky relax pri sledovani tohoto filmu, ne vzdy mi ale do jednotlivych zaberu lahodila hudba.

Země nikoho (2001)

No, tvurci filmu se snazili nastinit nesmyslnost a absurditu obcanske valky v byvale Jugoslavii, ktera nikdy nemela, nema a nebude mit viteze. Z filmoveho hlediska film ale neni nicim vyjimecny a Oscara za nejlepsi neanglicky mluveny film dostal krome nametu jen za pokrytectvi filmove vasnosti. Parazitujici OSN a neobjektivnost medii ve valecnych konfliktech nema smysl rozebirat. Zeme nikoho mi maximalne hnula zluci.

Drive (2011)

Zajimavy a minimalisticky natoceny film s dobrou atmosferou. Zaujal me i chladny herecky vykon Ryana Goslinga, ktereho jsem doted neznal. Soundtrack taky hodne povedeny. Behem sledovani filmu pozornemu divaku neunikne, ze ve filmu maji prsty evropane... Jedinou vadu na krase vidim v malo uveritelnem pribehu, film je to ale originalni.

Ať žije republika (1965)

Film, kde nijak narocnou dejovou linii doplnuji myslenkove pochody a predstavy maleho Olina. Ne vsechny casti filmu me zaujaly, ale zaver byl krasne syrovy, bez emoci ci umelych pocitu tvurcu. Jelikoz se rezie ujal Kachyna, nema smysl rozebirat technickou kvalitu snimku.

Příběh z Filadelfie (1940)

Nemam nic proti romantickym veselohram te doby. Pribeh z Filadelfie ma ale velmi slaby scenar (Oscara za nej skutecne nechapu) bez vyraznejsich nebo neocekavanych zvratu. Par trefnych dialogu se zde sice najde, kdyz vsak vezmu v potaz, ze je na nich film postaveny, tak jsou hodne mdle. Film je absolutne bez atmosfery a tak jej zachranuji jen herecke vykony, hlavne ty ve vedlejsich rolich (James Stewart, Ruth Hussey, Virginia Weidler).

Milenci v roce jedna (1973)

Zacatecni dobove zabery dobre umocni atmosferu konce druhe svetove valky, kde se zacina odehravat milostny vztah mlade dvojice s odlisnym osudem. Film je misty hezky poeticky a je doprovazen doslova nadhernou hudbou Karla Marese. Vancurova se sve role ujala skvele, potesi i sympaticky Preiss. Asi nejlepsi Balikuv film.