Kdo to tam zpívá (1980)

Zazitkovy film s krasnou balkanskou hudbou a snad i typickym jugoslavskym humorem. Paradni jizda do Belehradu, pres jistou absurditu je dej velmi plynuly a herecke vykony jsou vice nez dobre. Bavil jsem se cely film.

Moneyball (2011)

Mam rad sportovni filmy natocene podle skutecne udalosti. Sice bych radeji uvital podobny film z hokeje ci fotbalu, protoze pravidla baseballu nechapu a uz se je ani ucit nebudu... Ale zajimave to bezesporu je, precizni rezie a opet vyborny Jonah Hill ve vedlejsi roli, ten se do roli ruznych asistentu narodil. Jinak to neni poprve, co mi Pitt v nekterych zaberech pripomina Redforda.

Čekání na Patrika (1988)

Tento film dnes muze oslovit snad je ty, kteri v te dobe meli plus-minus podobny vek a dat mu nejakou tu hvezdicku z nostalgie. Je to takova predrevolucni kycovita blbost, ktera ale ma par svetlych momentu, par pohlednych holek a jednoho priserneho Pomejeho. Posledni film rezisera Tucka.

Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979)

Nechapu, kde tvurci chodi na takove scenare... Ale ocima ditete se asi na to koukat da. Svandove to sekne a Mrkvicka v roli dopravaka a otazkou: "kam jdete s tim mustangem?" nema chybu:-).

Český herec Hugo Haas (1989)

Z tohoto kratkeho dokumentu se divak nedozvi nic, co by nevedel. Takovy medailonek, kterych jiz pro ruzne osobnosti byly natoceny tuny.

Ulička v ráji (1936)

Velmi dobre socialni drama, skoro jako od Slavinskeho. Nametem nicim vyjimecny film, premena z mrzuteho dedka k milujicimu strycovi, v podani Hugo Haase musi divaka bavit i dnes. Dobry byl v detske roli i Vlada Jedlicka, bratr strycka Jedlicky:-). Skoda, ze vzhledem k hereckemu obsazeni se jedna o mene znamy film.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Krasny pribeh, animace vedena do posledniho detailu (ta kuchynka byla bozi). Skoda, ze se zadna nase televize neujme vysilani techto japonskych animovanych filmu, ktere jsou pro starsi deti jako stvorene.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Prvni film, ktery jsem od Anderssona videl a presto, ze ma nejspise hodne osobity styl, tak si myslim, ze kazdy, kdo ma neco filmu odkoukano, by po chvilce poznal, ze se jedna o skandinavsky film. Minimalisticke, ze uz to snad mene ani nejde:-), lehce vtipne a hlavne brutalne absurdni. Pravda, ke konci uz ta monotonnost zacne nudit, ale scenka s kulhavou Lottou z Goteborgu s prehledem udrzi pekne ctyri hvezdicky. Ostravske Minikino, 39 divaku.

Triumf vůle (1935)

Pokud chce clovek zustat objektivni, musi dat tomuto pocinu plny pocet. Pri zaverecnem proslovu Adolfa Hitlera, divak jen s otevrenou pusou hledi, posloucha (cte titulky) a hlavne nechape, jak behem par let dokazal zfanatizovat temer cely narod, tak vyspele a kulturne vzdelane zeme... Duvod, proc natocit tento dokument byl zrejmy a historie ukazala, ze svou roli splnil. Jeden z historicky vubec nejcennejsich dokumentu, ktery kdy vznikl a urcite by nemel zustavat v trezorech. V kazdem, trochu rozumnem divakovi musi film zanechat velky prostor k premysleni. Pokud budu cynicky a prenesu se pres veskerou hruzu, kterou tento rezim napachal, tak musim ocenit jejich uprimnost.

Bellflower (2011)

Jeden z nejlepsich soundtracku, ktere jsem ve filmu za posledni dobu slysel! Bellflower ma atmosferu, je dobre natoceny. Evan Glodell by si ale mel za scenar nafackovat.