České století (2013) (seriál)

Dobry napad, natocit takovy serial. Bohuzel si myslim, ze to slo natocit daleko vypravneji a poutaveji. Serial obsahuje minimum exterieru, spise pripomina divadelni hru, protoze se de facto jedna jen o ruzne dialogy. Herecka skala pestra, nikdo ovsem na sebe vyrazneji nestihnul upozornit. Zajimave to urcite je, natocit to slo alespon 10x lepe... Sedlacek nepresvedcil.

Tintinova dobrodružství (2011)

Ale jo, celkem povedeny dobrodruzny film, kterych neni nikdy dost. Animace je pekna, presto si myslim, ze se tvurci mohli pokusit o hrany film. Slusny pribeh, zajimave postavy a legenda TinTin:-).

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Bohuzel, hlavni myslenku horoskopu a znameni vnimam jako nejvetsi slabinu celeho serialu. Vadila mi i postava Richarda Krajca a Adely Petrekove. Naopak potesilo, ze major Holina nebyl vykresleny pouze pozitivne a delil se s kolegou o jeho zenu. Trojan herecky vsechny prevysuje a je nejvetsim lakadlem celeho serialu, bohuzel to nestaci. Jednotlive kriminalni pribehy nejsou moc zajimave a sama Ceska televize za posledni roky odvysilala daleko lepsi kriminalky. Ja vydrzel az do posledniho dilu, vracet se uz k tomuto serialu ale nebudu.

Killer (1989)

Nevim, zda jsou v originale taky tak dementni dialogy jako v ceskem zneni, to ale fakt neslo brat vazne. Vlastne cely pribeh je o nicem. Jinak takove typicke becko osmdesatych let, ktere si sve fanousky urcite najde. Me podobne zanrovky nic nerikaji. Strilecky jsou natoceny atraktivne, jinak ocenuji celkem peknou hudbu a zvuk.

Feng shui (2004)

Filipinci prekvapili. Nejsem odbornik na horory, Feng shui mi ale prisel originalni a bavil jsem se od zacatku do konce. Zajimavy namet a hodne povedeny film, ktery by zadnemu hororovemu fanouskovi nemel uniknout. Samozrejme, herecke vykony nejsou spickove a vlastne jako jedine mohou kazit dojem, z jinak vyborneho filmoveho zazitku. Iritujici byly predevsim takove ty americke rozmary pri setkani se, blahoprani, gratulace... oni ale takovi jsou, ci spise, chteli by byt.

Bez konce (2008)

Zajimavy a celkem originalni namet. Takovy ocistny film k valce v byvale Jugoslavii. Diky komentarum cikana Djura, ktery divaka provazi celym snimkem, nechybi ve filmu vtip a nadhled, i kdyz jeho myslenky jsou pravdive a trefne. Konec se povedl a je ozdobou celeho filmu, vedle hezke Nady Sargin. Sympaticke hlavni postavy a dobry pribeh. Minimalne u nas bude Vinko Bresan asi nejznamejsim chorvatskym reziserem, videl jsem tri jeho filmy a kazdy me dokazal zaujmout.

Dr. Jekyll a pan Hyde (1931)

Nejvetsi devizou filmu je scenar, podle knizni predlohy R. L. Stevensona. Vubec se nedivim, ze se diky teto predloze toci filmy jiz vice nez sto let. Fredric March podal velmi dobry herecky vykon, hlavne v podani pana Hydea. Pochvalu zaslouzi i kamera a masky. Filmova klasika.

Před deštěm (1994)

Film, ktery vedle aktualniho tematu te doby, tezi zejmena z krasne hudby, libive kamery a z makedonske lokality. Jako nejlepsi hodnotim prvni povidku, nejslabsi pak tu druhou z Londyna. Pro ceskeho divaka je urcite zajimave videt debutujici Labinu Mitevskou, ktera zaujala v ceskem filmu Samotari. Manchevskeho prvotina byla velmi uspesna, skoda, ze na svuj debut nenavazal...

Dracula (1931)

Zacatek filmu, ktery se odehrava v Transylvanii je vyborny, bohuzel v Londyne ztraci Dracula pudu pod nohama a atmosfera se ztrati jako para nad hrncem. Dej mi prijde moc utahany, temer bez akce. Myslim, ze v te dobe vznikla rada lepsich hororu. I tak si Dracula nesmazatelne nasel misto v dejinach svetove kinematografie.

Dva dny, jedna noc (2014)

Socialni dramata bratri Dardennu mam rad a namet tohoto filmu me velmi zaujal. Chtel jsem tento film navstivit v kine, bohuzel se promitalo vzdy, kdyz jsem byl v praci a me rocni premie byly mene jistejsi nez u Sandrinych spolupracovniku:-). Musim rict, ze me film trochu zklamal, cekal jsem vice. Dialogy byly mdle, film nemel jediny skutecne vyrazny moment a scena s predavkovanim byla taky zbytecna. Cotillard jako vzdy vyborna, kvuli ni ale nebudu film tahat z prumeru.