Obvyklí podezřelí (1995)

Naprosto špičková záležitost. Film, který provázelo malé očekávání, boduje naprosto geniálním scénářem a skvělými hereckými výkony. Kevin Spacey ve vrcholné formě. Závěr filmu vyrazí dech.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Legendární spaghetti western z dílny italského režiséra Sergia Leoneho. Vrcholný díl dolarové triologie, který hravě překonává své dva předchůdce. Clint Eastwood je v roli drsného a mlčenlivého pistolníka přesvědčivý. Film vyniká hlavně věrným zpracováním Divokého západu, narozdíl od mnoha amerických westernů, které si mnohdy přikrášlují historii. Hodný, zlý a ošklivý je spolu s Tenkrát na západě považován za jeden z nejlepších westernů historie.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009) odpad!

Sedmý díl americké komediální řady. Zároveň díl nejhorší, který staví na fekálním humoru a všudypřítomné nahotě. Herecké výkony jsou slabé, scénář tragický. Ve filmu je minimum vtipných gagů, převažují trapné. Pokud hledáte dobrou komedii, sáhněte radši po něčem jiném. Za mě 0%.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Filmová sága, která jde naprosto mimo mě. Předposlední díl servíruje divákovi minimum akce a napětí, zato přináší kvanta nudných nezajímavých rozhovorů. Jednání charakterů naprosto postrádá logiku. Výkony herců jsou bohužel stejně tragické, jako v předchozích dílech. Triky jsou na velmi slabé urovni, což je vzhledem k výdělečnosti ságy zarážející.

Americká krása (1999)

Jedním slovem srdcovka:) Výborný scénář a jako vždy dokonalý Kevin Spacey, který opět dokazuje, že je jedním z nejlepších herců současnosti.

Smrtonosná past (1988)

Přelomový a brilantní thriller. Naprostá špička svého žánru. Skvělý Bruce Willis v roli normálního poldy a proti němu neméně skvělý Alan Rickman v roli psychopatického padoucha. 100%

Gauneři (1992)

Quentin Tarantino v době, kdy jestě nestavěl filmy jen na rádoby stylových "hlodech". Gaunery mam radši než Pulp fiction a Michael Madsen se do role maniaka vyloženě hodí:) 100%

Prokletý ostrov (2010)

A pak že Scorsese po roce 2000 netočí dobré filmy. Prokletý ostrov mě ihned vtáhl do děje, který naustále graduje. Následné vyvrcholení příběhu mi vyrazilo dech. Bravo!

Donnie Darko (2001)

Naprosto příjemné překvapení. Očekával jsem opravdu málo a můžu je tleskat co pro mě Richard Kelly připravil :)