Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Osobne sa čudujem tomuto vysokému hodnoteniu. Ja tomu seriálu nejak nemôžem prijsť na chuť (a to som videl viacej sérii). Považujem ho za priemerný sitcom, ktorý síce má dobrý námet, ale tiež to nie je nič svetaborného a aj keď sa tam nájde zopár slušných gagov, nie je to nič z čoho by som sa udusil smiechom. Neviem či som príliš blbý alebo príliš inteligentný, že neviem doceniť tento seriál.

Dědictví (2013) (seriál)

Samotný námet nie je zlý, no všetko ostatné áno. Celé je to amatérske na úrovni seriálov typu Rodinné záležitosti a Súdna sieň. Vidieť to už od prvého okamihu, ako na scénu nastúpia neherci. Keby sa nesnažili hrať vyznelo by to aspoň trocha prirodzene, no oni sa snažia predvádzať svoje nehercké talenty, takže je to celé umelé. Tá ich mimika, intonácia hlasu a podobne je na úrovni školských divadelných predstavení. Každá postava mi je na prvý pohľad nesympatická. A tie dialógy. To nemysleli vážne. Viac fušerské než výkony nehercov je technická stránka. Kamera a strih je Sodoma Gomora. Hudba, ak tam nejaká je, tak je dosť zvláštna a hodí sa tam ako kozie bobky do gulášu (dvaja zaľúbenci sa rozchádzajú a v pozadí hrá krčmový orchester, takže asi tak). Buď robím veci poriadne, alebo ich nerobím vôbec. Napriek všetkým nedostatkom vidím potenciál na zlepšenie, pretože horšie to už nemôže byť. Teda v prípade, že to po dvoch častiach nezrušia. 1 hviezdička aspoň za peknú hlavnú predstaviteľku.

GYMPEL.TV (2011) (seriál)

Predpokladám, že to mal byť seriál "o mladých pre mladých". No keďže ho točil 50-ročný dedo, ktorý vyrastal na seriály My školou povinní, tak je to seriál "o mladých pre... nikoho". Čím viac to malo byť akože "cool", tým to malo opačný efekt a je z toho (ako hovoria dnešní mladí) trapošina. Proste nakrútiť seriál pre túto vekovú skupinu je dosť náročné a duplom to platí na Slovensku, lebo dnešnej mládeži sa ničím nezavďačíte.

Šmejdi (2013)

Ľudská hlúposť nepozná hraníc. Ľudská naivita je na plač, no zároveň na smiech. Ľudský hyenizmus už nemôže ničím prekvapiť. No a ľudská pasivita je na zamyslenie. Ťažko hodnotiť tento film. Úmysel je ušlachtilí, no ten efekt. Bude to mať nejaký efekt? Drsné autentitické zábery, psychologické posudky, právnické rady a záverečné pravidlo "Nejazdiť!". Bude to mať toto všetko nejaký zmysel, keď v tom dokumente robia rozhovory s dôchodcami, ktorí majú zlé skúsenosti, no napriek tomu sa priznávajú, že stále chodia a budú chodiť na tieto akcie? My mladí nad tým len neveriacky pokrútime hlavami, starí si povedia, že im sa to nemôže stať, no čoskoro nás táto téma prestane baviť, lebo prijde niečo nové, takže sa nič nevyrieši a vlastne zistíme, že sa nič nestalo.

Ctihodný občan (2009)

Film v sebe nesie posolstvo, že spravodlivosť je relatívny pojem, a preto ani justičný systém nemôže fungovať správne. Samotný príbeh je predvídateľný miestami prekvapivý, každopádne napínavý a dynamický. Preto som očákal dramatické finále, ktoré sa akosi nedostavilo. Skončilo to tak, ako to malo skončiť, no nepredchádzalo tomu nič, kvôli čomu by ste ani nedýchali.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Z knižnej ságy je tento diel najlepšie napísaný, no ako film by nemusel fungovať pre americké decká, preto boli oproti knihe urobené zásadné zmeny v deji, aby bol film oproti knihe akčnejší, dynamickejší a hlavne hollywoodskejší. To všetko však malo opačný efekt a celé to potom pôsobí dojmom klišé fantasy, kde sa vytráca tá detská naivita príbehu, ktorá je pre tieto knihy prízračná. Znova sa dopúšťajú tých istých chýb, ako u predchádzajúcich filmoch, no tentoraz to aspoň tak nebije do očí. Ako som napísal u predošlého filmu, nikto to nebude brať vážne pokiaľ tam hrajú deti, preto netreba z toho robiť nejaký epický fantasy film, ale skôr pohodovú nenáročnú rozprávku.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Naposledy som sa tak pobavil na Scary movie. Ale vážne, toto mysleli vážne? To, že to vyzerá, akoby to točila amatérska banda zhúlených násťročných na tom sa zhodneme asi všetci. Pojem "logika" je pre tvorcov asi cudzie slovo, pretože v tom filme nič, ale absolútne nič nedáva zmysel. Od konania postáv, cez motív vraha až po samotnú zápletku to nemá hlavy-päty. Nebudem to tu všetko vymenovávať, lebo to by bolo na veľmi dlho. Ale aby ste mali apoň obraz, tak čo to je za logiku, keď namiesto toho, aby som utekal, čo najďalej od vraha, tak sa k nemu najprv približím, na dosah jeho zbrane a až potom začnem utekať. No samostatnou kapitolou sú "herci". Hlavná hviezda Bartošová, ktorá je vycapená hneď v popredí na plagáte, si svojich 5 minút slávy odkrútila už na začiatku. Jej herecký výkon, teda ak sa to vôbec dá nazvať "výkon", by som prirovnal... to sa ani nedá k niečomu prirovnať. A nepomôže ani to, že je predabovaná. Aby prilákali do kina aj mladé dievčatá, obsadili aj speváka Šmajdu, ktorý je tam len preto, aby tam bol, lebo jeho postava je tak zbytočná a hlavne debilná, že sa nad jeho vraždou ani nepozastavujú. A ostatných hercov treba hodiť do jedného vreca. Je to volovina, tento film sa hrá na niečo, čo nie je a nikdy nebude. 24. 10. 2013: Pôvodne som dal 1 hviezdičku (vlastne ani neviem za čo), ale po prečítaní vyjadrenia "režiséra" Tomáša Kučery na recenziu Františka Fuka dávam jednoznačne odpad. Podľa Kučery sme totiž asi všetci debily, pretože nevieme oceniť jeho skvost medzi hororami (tak to z toho vyjadrenia vyplýva). Prečítajte si to. To jeho vyjadrenie je blbšie než jeho film. http://www.fffilm.name/2012/08/oficialni-vyjadreni-rezisera-posledniho.html

Pán prstenů (1978)

Osobný názor je, že je to vcelku vydarená adaptácia knihy, i keď mnohí sa pohoršujú nad krátkou stopážou, kde do dvoch hodín vtesnali nielen príbeh prvej knihy, ale aj polovicu druhej knihy. Na druhú stranu všetky scény, ktoré tam majú byť sú tam, len nie je okolo toho toľko rečí. Pekná je aj animácia, aj ked interiéry nie sú tak detailne spracované ako vo filme, ale každý má svoju víziu Tolkienovho sveta. Táto verzia sa nehrá na nejaký epický film, skôr je to pekná ilustrácia knihy. A samozerjme je škoda, že nevzniklo aj pokračovanie.

Gumídci (1985) (seriál)

Gumkáči, Káčerovo a Rýchla rota to boli seriálové disneyovky, ktoré v devädesiatich rokoch lákali celé rodiny k televíziam. Povedal by som, že doteraz zostali neprekonateľnými medzi Disney seriálmi. A samozrejme chytľavá zvučka.

Pa a Pi (1986) (seriál)

Krásna zvučka, ktorá chytí za srdce každého, kto túto rozprávku ako dieťa pozeral.