Sucker Punch (2011)

Strašně dlouho jsem se těšila na tenhle snímek, po četbě několika zdejších komentářů jsem se trochu děsila nepovedeného výsledku, ale nakonec jsem si ulehčeně oddychla, jelikož opět je to otázka vkusu a na mě už jen samotný děj filmu silně zapůsobil. Úniky Baby Doll do svého "imaginárního světa" byly naprosto senzační, nemám co namítat. Je skvěle natočen, triky a efekty jsou opravdu skvělé, ale pravdou je, že ne každému musí film padnout do oka. Já s radostí uděluji 75%.

Zdrojový kód (2011)

Okamžitě jak jsem v kině shlédla poprvé trailer k tomuto filmu řekla jsem si: Tak na tohle prostě musím jít! A také,že to byla pořádná pecka. :) Jake Gyllenhaal je naprosto báječný herec. Návrat v čase? Kolik lidí by si to ve skutečném životě přálo? Napravit chyby, vyřešit záhady, atd. ? Já patřím každopádně mezi ně. Super zápletka filmu, dokonalé obsazení hlavních rolí... a jako bonus vynikající konec filmu. :)

Na vlásku (2010)

Skutečně nádherná animovaná pohádka, snad první, která se mi opravdu líbila. :) Škoda, že jsem přiša o zážítek ve 3D efektu v kině, ale i ve 2D mě naprosto nadchla natolik, že jsem se na ni druhý den podívala znovu a ráda se na ni podívám znovu. Kombinace animovaného filmu, komedie a muzikálu je opravdu krásná podívaná nejen pro děti, ale i pro celou rodinu. Všichni, kdo milujete animované filmy, tenhle si určitě nesmíte nechat ujít. :) Stojí to opravdu za to.

Obřad (2011)

Modernější vydání "Vymítače ďábla", v hlavní roli Anthony Hopkins předvedl opět nepřekonatelný výkon, o tom žádná. Jestli však byl natočen podle skutečné události? O tom by se dalo spekulovat a dlouhé hodiny debatovat. Velice příjemně mne překvapil samotný konec filmu, i když jsem ho očekávala hned od začátku, co se vydal Michael vydal za Otcem Lucasem. Anthony Hopkinsovi temné role prostě sedí jako pěst na oko. Jen tak dál.

Rubber (2010)

Vraždící pneumatika? Proboha, kde na takové nesmysly chodí? Děj vážně nemožný, proč, jak, kde, kdy? Nechápu jaksi smysl filmu, ale jak bylo řečeno na počátku filmu: Neexistují žádné důvody... ALE, jak se má člověk soustředit na děj, když nechápe o čem film vůbecpojednává? Pneumatika přece nikdy nemůže mít telepatické schopnosti, proboha. Spoustu lidí ho chválí, jak však nemám proč, nemá to hlavu ani patu, postrádala jsem pointu a smysluplný konec. Film je od samého začátku fiktivní a po celý děj filmu sami sobě pokládáte otázku 'PROČ?'. Tohle je opravdu záležitost vkusu, hodnotila jsem podle toho jaké jsem měla při sledování pocity a také podle toho, že existují i daleko lépe natočené horory s "bezmyslným" dějem. Ani efekty mě nijak moc nezaujaly, ani trochu jsem se nebála, natož lekala, spíš to bylo tak absurdní až jsem se místy zasmála. Jsem docela zklamaná. Myslím si, že to mohlo být i lepší, ALE i také horší, proto jen 35%.

Továrna oživlých mrtvol (2009)

Musím říct, že mě film velice "příjemně" překvapil, zpočátku to vypadalo, že film bude téměř o ničem, ale hle, strhnuté obličeje, uříznuté prsty, rozčvachtaná hlava... :) Dál to nechám však na vás, ale na malorozpočtový film je to vskutku unikát. Už dlouho jsem u žádného hororu neskřípala zuby. Některé scény se opravdu nedaly jen tak rozdýchat. Vrah ve svářečské masce? Proč ne? Už od pohledu nevypadá zrovna mile, co si budeme povídat. :) Ve skutečnosti je to však úplně nemožné, ale o tom horory přece jsou, no ne? Jde o ten skvělý pocit, který zažíváme, když teče krev z televize. A tohle je přesně film podle mého gusta. 80% si určitě zaslouží už jen kvůli samotným drsným gore scénám, parádním masakru a šílenému vrahovi v masce.

Insidious (2010)

Výborná podívaná hlavně v nočních hodinách, některým nepochybně bude po zádech běhat mráz, temná atmosféra vládne téměř po celý děj filmu. Támhle něco číhá v koutě, támhle na Tebe někdo vystrčí ruku, někdo na tebe skočí, chrčení v domácí chůvičce a zlověstný hlas... Nejlepší strašák od dob Paranormal Activity. :) Co víc dodat, snad jen: Přesvědčte se sami. :)

Ať vejde ten pravý (2010)

Temné ulice, pouliční vrah, upírka prahnoucí po lásce, malý chlapec šikanován svými spolužáky... co víc si přát? Skvělá podívaná na čtrnáctiletou Chloe Moretz i v jiném žánru než akční komedie. Film nepostrádal zajímavou zápletku. Remaky většinou nedopadají zrovna dobře, ale zde se nedá nic namítat, docela se povedl.

Černá labuť (2010)

Nejkrásnější "Labutí jezero" ve filmu. Jak daleko je schopný člověk dojít až k dokonalosti sebe sama? Naprosto perfektní film. Natalie Portman je výborná herečka a v tomhle snímku to dokázala téměř úplně všem, o tom není pochyb, Mila Kunis podala též úžasný výkon. Ráda se na něj podívám znovu. Příběh byl vskutku pohlcující.

Přežít svůj život (2010)

Velmi originálně zpracované. :) Jan Švankmajer dokáže opravdu vždycky mile překvapit. Některé scény mě skutečně pobavily, některé scény však byly až absourdně směšné, ti, co film shlédli, vědí o čem mluvím. Česká verze "Počátku"? :) Faktem zůstává, že byl zpracován velice zajímavě. Děj chytlavý a poutavý, který nám v hlavě zanechá otázku: Co se asi bude dít dále a jak to asi všechno nakonec skončí?