Rychle a zběsile 5 (2011)

Bomba díl, který mě zase totálně odrovnal. Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Sung Kang...všichni se tu zase sešli a to z filmu udělalo tu bombu! Parta se sešla a co to asi znamená? Jedině akce, akce, akce... super podívaná a už se těším na 6. díl. Jestlipak se vrátí Michelle Rodriguez? Nechme se překvapit. :)

Zrození Planety opic (2011)

Naprosto geniálně zpracovaný film, co na to říct, než jen to, že byl stejně dobrý jako jeho předchůdci, snad ještě lepší (pro mladší generaci), jen jsem zírala, co všechno dokáže taková zmutovaná opice. Skvělý film. Lituji, že jsem na něm nebyla v kině. No...snad příště, až natočí druhý díl? Můžeme se jen domnívat.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bezpochyby nejlepším dílem celé série Harryho Pottera. Četla jsem všechny jeho knihy, sledovala každý díl s napětím od svých 11-i let, a musím, chtě nechtě, přiznat, že jsem se strašně bála, jak tohle celé dopadne, a to je mi 21 let. Nikdo s určitostí nevěděl, zda ve filmu nadělají některé změny, než jak je psáno v knize, při sledování filmu jsem měla smíšené pocity, místy i ta slza ukápla, i když si to Snape nejspíš nezasloužil (možná trochu přeci jen), a na konci jsem skoro nedýchala. Naštěstí to skončilo celkem dost přijatelně. A teď se musím zase smířit s tím, že tenhle díl uzavřel celý zdrcující příběh slavného Harryho Pottera se znamením blesku na čele a už nikdy nebude natočen další díl...nebo ano? Kdo ví...

Transformers 3 (2011)

Co k tomu dodat? Opět jsem si nemohla odpustit toto vyšší hodnocení, i když jsem se dlouho rozhodovala, zda hodnotit takto nebo pouze průměrem, bohužel musím říct, že film je zbytečně moc dlouhý a místy opravdu celkem únavný, ale pak zase z ničeho nic objeví ta "perda" a divák zase sleduje, co se děje a bude dít dál, ale pak je tam zase na chvíli únavně dlouhá debata o ničem, no a dopadlo to tak, že film má 154 min., a člověk už se opravdu až do toho konce vyloženě nutí, opravdu jsem neměla daleko k tomu ho po 120 min. skutečně vypnout a dokoukat ho další den. Ale když už jsem ho měla rozkoukaný, dokoukala jsem ho naráz. Ovšem hodnotím takto, protože je to poslední díl, Shia LaBeouf opět dokázal, že je jediný kdo dokáže zastavit invazi Deceptikonů...OVŠEM hlavně díky Optimu Primovi, Bumblebeemu, a dalším autobotům.musím říct, že mi Rosie Huntington-Whiteley nebyla zrovna sympatická a strašně se mi zastesklo po Megan Fox. Fakt, s kterým se smiřuji jen těžce.

Voda pro slony (2011)

Nádherně smutný film. Roberta Pattisona osobně moc nemusím, ale jeho obsazení v roli Jacoba na mě udělal velký dojem. Reese Witherspoon mám ráda sama o sobě a byla naprosto ohromující, ostatně tak jako vždy. Příběh byl dechberoucí, nejen díky hereckému obsazení, ale i díky tomu, že mají diváci možnost podívat se do skutečného života cirkusáků a na smutný osud zvířat, který jej obývají spolu s nimi.

Nezvratný osud 5 (2011)

Co k tomu dodat? Sice tomu chyběla jakási "šťáva", jelikož je to pořád jedno a to samé, každý díl pojednává o tom samém, takže další díl není nijak zvlášť překvapující, ovšem triky opět nehorázné, škoda že mi kině ušel 3D efekt, při padajícím mostu jsem ani nedutala a s napětím sledovala co se bude dít dál od začátku až do konce, i když je to už ohraná písnička, pořád mě baví sledovat další pokračování, a další, a další...

Šmoulové (2011)

Vyloženě 100% film zaměřen hlavně na děti, já osobně jsem z toho moc velký zážitek neměla, ovšem jako zfilmovaný kreslený seriál modrých postaviček Šmoulů, žijících v kouzelném lese v houbách, je to celkem slušné. Ale jak jsem řekla, pro děti je to perfektní podívaná.

Zkažená úča (2011)

Jason Segel mě příjemně překvapil. Miluju ten jeho smysl pro humor. Ale Cameron Diaz tomu ovšem nasadila korunu, ještě nikdy jsem ji neviděla v takové roli, smála jsem se opravdu od srdce. A Justin Timberlake dokáže diváky jen odradit tím, jakmile otevře tu svojí pusu, takže svou "trapnou" roli zahrál jako profesionál... trojka herců, která naláká co nejvíce lidí a určitě nebudete litovat.

Grave Encounters (2011)

Je to taková pořádná lekavka, kdo má rád dokumentární horory, je to pro ně to pravé ořechové. :) Je to skvěle zdokumentované, kamery stojí na správných místech...nemám co namítat, snad jen, že ta zápletka mohla být trochu víc rozuzlenější a konec měl být trochu více vysvětlen, seběhlo se všechno strašně rychle.

Chatroom (2010)

Film zobrazující tvrdou realitu týkajících se, jak už název jasně naznačuje, chatroomů. Nejsem velký fanda chatů právě s některých důvodů ve filmu. Některým by děj mohl připadat matoucí a nepochopitelný, kdo však není úplně hloupý, tomu se film dostane vysloveně pod kůži a zamyslí se nad děním na internetu a vyhne se jím velkým obloukem. Skvělý film, nemohu si vynachválit s jakou přesností Hideo Nakata trefil dnešní mládež na sítích do černého.