Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

Čekal jsem, že rozmáznou jeho devadesátky víc, hlavně první polovinu. Ale jinak dobrý, jeho písničky z osmdesátek se hrajou dodnes a dneska se živí "výrobou" hypersračkových muzikálů. Tak co už. Je to takové jakoby různě přibarvené CVčko, promluvit tu mohl třeba i Leoš Mareš, se kterým udělal řady akcí. Ale na druhou stranu o jeho zemřelé dceři ještě v dětství jsem ani nevěděl.

Herec (2020) (seriál)

Já si myslím, že problémem celého tohohle seriálku je jeho hlavní představitel Jan teplomet Cina. Mě jeho herectví zatím nepřesvědčilo, že už něco umí. Seriál je to jistě zajímavý, ale nikdo mě nedonutí se na to koukat znovu.

Devadesátky (2022) (seriál)

Je to jednoznačně nejlepší kriminálka od České televize za xx let. Do té doby jsem měl jako novodobé etalony ČT Rapla od Pachla a Labyrint od Stracha. A mě se na tom líbilo jak obsazení, hlavně Sokolovi tyhle vážnější role jdou čím dál líp, tak taky ty různé detaily, oblečení, nádobí, interiéry, Škoda Forman atd. atd., prostě tak jak si to pamatuju z let svého dospívání. Nemluvě o scénáři, ten nemá žádné mezery. Bebjak zatím nevyplodil kupodivu nic extra, ale už se částečně podílel na Případech 1. oddělení , tak uvidíme, jestli se dočkáme druhé řady. 90%

Devadesátky - Přiznání (2022) (epizoda)

Poslední díl sérky ve mě samozřejmě zanechal velmi dobrý pocit. Není tak silný jako předchozí 2, některé věci mohly být detailněji rozpitvané, ale to by bylo na další díl. 9/10

U Konce světa (2013)

Od dvojice Pegg+Frost bych čekal víc. Začátek nebyl špatný, 5 bývalých spolužáků a znovu pivní běh, co hospoda, to 1 pivko, tak se tomu aspoň říkalo za nás. Ale pak to nějak uvadlo a padlo bokem. 5/10

Hadí doupě (2017)

Vnučka zabila dědečka a pak chůvu. Chtěl jsem to vidět hlavně kvůli Gillian Anderson, ale ta tu má opravdu jen epizodní roličku.

Spojené arabské emiráty z výšky (2020) (TV film)

SAE (UAE) nemá téměř žádné zajímavé přírodní krásy, moře, písek a skalnaté hory, takže dokument je zacílen zejména na stavby všechno druhy, které tu vznikly za posledních cca 50 let. Když jsou zdroje, všechno jde a ani na to nepotřebují Číňany apod.. Dubaj a Abú Dhabí, to už všichni viděli, takže tu tvůrci ukážou i další zajímavá místa této země.

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Nemohl jsem se od toho odlepit, ty saze v tom hezky začínají chytat. Opravdu parádní díl. A dokonce i ty děsný hadry co nosí, ty si taky některý pamatuju.

Polosvět - Polosvět nájemných vrahů (2022) (epizoda)

Sametoví vrazi byla partička z fitka z Podolí. Navázaní byli dokonce i na Roubala. To podstatné ale je, že je tu dobře odprezentovaná ještě taková ta poctivá kriminalistická práce z devadesátek.

Polosvět - Polosvět policajtů (2022) (epizoda)

Tentokrát Kmenta navíc i s Kroupou o původně vyhazovači v discolandu Berdychovi. Krátce tu jsou záběry z dřívějšího dokumentu Zákon Helena (2016). Jak je tu řečeno na konci, Berdych byl takovým tím pojítkem, kdy policie vyřešila asi 40 případů, bylo na 200 obžalovaných a 40 odsouzených, tedy ne všichni a zejména policajti byli odsouzeni.