Dr. No (1962)

Uz davno som to chcel vidiet a konecne som si nasiel cas. Pacilo sa mi to. Je vidiet ze je to prvy film, takze niektore veci chybaju oproti neskorsim bondovkam, no v zasade musi byt spokojny kazdy fanusik bondoviek. Scena ked bondgirl vychadza z mora je top.

Matky na tahu (2016)

Naivne a blbe. Jedine co sa podarilo bol vyber hereciek. Vsetkym ich role sadli, ale film ako taky bol poriadny trapas. Pri kazdej druhej scene som mal pocit, ze moj komentar k nej by bol dlhsi ako samotny film. Bolo to asi fakt zbuchane za dva dni, alebo si proste tvorcovia povedali: "Buchnime tam hoco, tie sliepky si to uziju aj tak." Zeny neberte to v zlom, stazujte sa v Holywoode co z vas robia ;-).

The Invitation (2015)

Potrebovalo by to nieco navyse. Myslienka sa mi pacila, aj dom bol super :-), ale ja neviem, cakal som asi cosi lepsie. Urazalo ma sledovat tych tlkov ako nikomu nic nedopina. Osobne by som k lepsiemu hodnoteniu potreboval nejaku castejsiu konfrontaciu s opodstatnenim tej vecere. Kazdemu to bolo fuk okrem hlavnej postavy. Ocenil by som viac otazok, ktore by boli elegantne zodpovedane. Ok, bol to vraj aj "horor", ale tym tomu scenarista nemusel odpalit zdravy rozum. Inak, fakt neviem co tam bolo hororove. Vdaka za poslednych 20 min, no ani tie mi nedokazali zmenit nazor na pocet hviezd. Ako zanrovku to zvladnete, ale celkovo som cakal viac.

Pád Londýna (2016)

Pacilo sa mi to viac ako jednotka. Teraz mi to odsypalo poriadne rychlo. Cloveku sa ten film ani nestihne zprotivit. Asi preto mi nevadili ani tie presladene hrdinske kecy. I napriek tomu, ze sa film bral miestami zbytocne prilis vazne, z mojho pohladu to bolo divokejsie/ akcnejsie ako v jednotke. Aj ked efekty boli asi lepsie v "Orlovi". A ozaj, Buttler bol super, ako odtrhnuty z retaze. Necakal som to, ale ja som si to uzil za 4*. Co uz, film sa mi asi trafil do nalady.

Dívka ve vlaku (2016)

Pre mna slusne prekvapenie. Trochu sa to ponasalo na Gone Girl, ale az tak sa mi to nepacilo. Preco? Lebo niekedy po polke filmu som nejako logicky dosiel na to, ako to zhruba skonci. Trafil som sa v postave, aj ked tie ostatne suvislosti ma prekvapili. Inak sa mi pacilo to prepletenie zivotov zien. Aj samotna Emily ako spitacka bola presvedciva. Vo filme ma vsak trochu vyrusovalo caste odbiehanie do minulosti. Nebyt tychto par aspektov, s ktorymi som sa az tak nestotoznil, nehanbil by som sa ist do plneho poctu.

Smrt čeká všude (2008)

Realisticky zachytene, ale tak ako vacsine, chybala mi tam nejaka zapletka. Nenudil som sa, no prakticky do polky filmu som cakal o co pojde. Ked som si uvedomil ze z toho nic nebude, trochu ma to sklamalo. Vsetko okolo vsak fungovalo, takze zlaty stred.

Replikant (2001)

Uff, velmi slabe. Jedine pozitivum vecera je to, ze som to pozeral v TV a sem tam isla reklama. Na jeden raz by som to asi nedal. Az mi smutno bolo z toho, co spravili z Van Dammeho.

Správní chlapi (2016)

Brutalita, nebyt tej blbej zapletky. Niekde v 3/4 filmu som si uvedomil, ze je to tak trochu bullshit. Inak ale vsetko fungovalo, len keby tam je ina kostra pribehu. Cital som, ze vo filme bola dobra retro atmosfera. Neviem, nezdalo sa mi to az tak retro. V urcitych momentoch to vyzeralo praveze velmi sucasne. Vtipy vsak boli super, fakt som sa nasmial. Zda sa mi, ze v komentari viac hejtujem, ako chvalim, no vnutorne som s 4* stotozneny. Musim sa priznat, ze sa mi to pacilo hlavne kvoli vykonom Crowa a Goslinga. Vidiet tychto dvoch pokope v takomto funny filme bol fakt zazitok. Tie ich dialogy boli obcas poriadne uletene. Ocenujem aj to, ze ked raz niekto spravil nieco neuvazene, okamzite mal gulku v cele. Tie nahodicky tiez pobavili. Pre mna je to fakt taky zvlastny film, no skor s pozitivnym dojmom. Asi si to este budem musiet pozriet druhy krat.

Příchozí (2016)

Wau, urcite by som musel par minut lovit v pamati, aby som nasiel film, po ktorom som mal pocity ako po Arrival. Od zaciatku sa mi to pacilo, ale ako film pokracoval, citil som ze to bude nieco silne. Film sice nema strhujuce tempo, ale ten zaver je proste neskutocny. Po filme sme s priatelkou par minut sedeli a debatovali, lebo clovek si po takomto zazitku musi utriedit myslienky. Amy Adams bola super, rola jej sedela. Ostatni ako Renner, Whitaker boli len do poctu. Trochu ma sklamalo, ze Renner mal tak malo priestoru - jeho mam rad. Ale nejde o nic, co by som nevedel rozdychat. Filmu davam plny pocet, obcas tam vsak boli nejake tie nedostatky, ako napriklad ten nelogicky utok. Chvilu mi trvalo pochopit co sa vlastne stalo. Su to ale detaily, ktore dej filmu prakticky neovplyvnili, takze je to mozno aj zbytocne rozoberat. For Hannah...