Prezident Blaník (2018)

Seriálový Blaník je mým velkým oblíbencem, proto jsem se na film tak těšila. A začíná velmi slibně, vtipně, tak jak to Tonda umí :) nicméně s přibývajícím časem jsem se začala čím dál tím víc nudit a vtipy už mi tak vtipné nepřipadali, zápletka a pointa mi nakonec přišla moc potroublá i na Blaník. Ale celkově politický film, který je velmi svébytným odkazem dnešní doby a proto si zaslouží slušných 60%

Bába z ledu (2017)

Očekávání byla pravdu větší, Sláma se snažil být tentokrát civilnější a zaplul tak do jakéhosi průměru. Snímek se rozbíhá dobře, i když rodinná "idylka" působí trochu přitaženě za vlasy, ale s přibývajícím časem tempo rychle slábne, až se nakonec vyčerpá. Ano, ten kilometr Sláma nakonec uplave, ale žádná supr podívaná to není. I proto překvapily výsledky Českého lva, má-li toto být nejlepší český film za rok 2017, začíná na tom být tuzemská kinematografie docela bídně.

Sedmero krkavců (2015)

Alice Nellis si nemohla na pohádku vybrat lepší motiv - ukázala, že i tak "vážná" látka, se dá pojmout s lehkostí a vtipem. Navíc je to naprostá herecká etuda Sabiny Remundové a Marthy Issové, která opravdu nepotřebuje jediné slovo, abyste přesně věděli, jak se zrovna cítí a jak moc to bolí ;) jasných 90%

Unaveni sluncem (1994)

Geniální filmařský kousek, z jehož mrazivého závěru si odnáším jediné - neschopnost se na tu letní idylku podívat ještě jednou, když vím, jak skončí....napětí, které se do té idylky pomalu vkrádá s příchodem starého dobrého Míti je sice všudypřítomné, ale přitom nehmatatelné. A malá Naďa je přímo odzbrojující, hraje s takovou lehkostí, že vás ten závěr prostě rozdrtí...100%

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

Nejsem příznivec ani westernů, ani Mayovek, ale musím v tomto případě konstatovat, že nový Vinnetou mě překvapivě zaujal. Nejvíce asi tím, že se nejedná o remake těch klasických mayovek ze 60. let, kdy dva pokrevní bratři idylicky brázdí prérie na svých koních a přitom vedou důležité konverzace o potřebě míru mezi Indiány a bělochy :) Tohle zpracování je prostě realistické, takhle to opravdu bylo - apači byli prostě více divoši než gentlemani, běloši vyvrhelové evropské společnosti a hned od začátku bylo jasné, že tohle dohromady fungovat nebude. Film se nebrání ani hodně dramatické rovině a vzbuzuje spoustu morálních otázek, na které asi diváci této "klasiky" nebyli dříve zvyklí. Ale mě se to líbilo, i když je to pořád westernovka :) slušných 60%

Lída Baarová (2016)

No tedy musím říct, že docela nuda. Myslím, že v tomto případě platí profláknuté klišé "kdo se chce moc, nemá nic" se vším všudy. Točit film o Lídě Baarové chce odvadhu, ale taky nápad a trochu originality, kterou patetický rutinér Renč bohužel tentokrát nenašel. Vznikl tak snímek těžce klišoidní (vyprávění alá rozhovor se starou paní, který má celý příběh rámovat - ten mě celou dobu štval asi ze všeho nejvíc, společně s hereckým výkonem Sandry Novákové, který byl totálka mimo), který ve vypjatých scénách naprosto selhal (odchod od Gustava Fröhlicha, milostná scéna s Goebbelsem, křišťálová noc). Všechny tyto scény slibovali hluboké dramatické okamžiky, ale Renč z nich udělala jen jakousi sekvenci patetických záběrů bez ničeho za tím. Navíc mi do hlavní role nesedla Pauhofová, nemůžu si pomoct, ale pro mě prostě není femme fatale, obzvláště ne s tmavými vlasy a místy byl její herecký výkon dost strnulý. Po herecké stránce mě paradoxně zaujal hlavně Jirka Mádl a Martin Huba, a to je na film o Lídě Baarové docela smutné. Slabých 30%.

Anděl Páně 2 (2016)

Jestli dneska někdo umí natočit opravdu dobrou pohádku, je to duo Strach-Epstein. I když ve druhém pokračování rezignovali na silný příběh a soustředili se především na drsný katechistický humor, volba to byla správná. Celému příběhu nadmíru svědčí stejné herecké obsazení jako v jedničce a zejména skvělá volba místa natáčení - zákoutí Českého Krumlova tomu dávají ten správný šmrnc. Slušných 80% za to, že jsem se několikrát opravdu od srdce hodně nasmála :)

Správnej dres (2015) (TV film)

Vcelku slušná televizní oddechovka! Nenudila jsem se, Mádl se blýskl dalším zdařilým hereckým výkonem a několikrát jsem se upřímně zasmála. Ano, film je prošpikovaný spoustou klišé a rádoby hlubokými frázemi, ale takovéhle oddechovce to lehce odpustíte, netřeba hned hanit a házet do odpadu :) slušných 60%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Zaujal a nepustil! :) Krásně zpracovaný biblický epos plný hereckých hvězd, který propracovanou výpravou (zejména 10 ran egyptských) bere místy až dech. Navíc v hlavní roli Christian Bale, který se mi asi už nikdy neomrzí :) Scénář by možná místy zasloužil trochu více práce, stejně tak střihařina, ale v závěru jsem si film opravdu užila. 80%

Pravý rytíř (2016) (TV film) odpad!

Asi netřeba hodnotit...to byla taková křeč, že její přetrpění až do konce vyžadovalo značnou dávku sebezapření. Nezbývá než rychle zapomenout. 0% PS: Námět a scénář Petr Hudský zdá se býti oním zakopaným psem.