Milenci a vrazi (2004)

Předlohu pro tento film jsem nečetla a po jeho shlédnutí asi ani číst nebudu. Dle popisu bych čekala psychologické drama a ne snůšku režisérky ne příliš dobře zvládnutých scének, většinu připomínajících televizní tvorbu devadesátých let. Nelze upřít pokus o vytvoření tísnivé dobové atmosféry, ale daleko více mě frustrovaly toporné dialogy, absentující psychologická kresba alespoň některých postav. A parta montérů- znásilňovačů jako katarze příběhu je prostě děs. 20%

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Myslím, že tahle kultovka prostě nepotřebuje komentář. Kdo ho potřebuje ať si dá prvních deset minut filmu a mrkne se, jak se nakupuje pračka z lodi :D :D :D 100%

Úhel pohledu (2008)

Slušně odvedená filmařská práce. Výprava je v tomhle filmu prostě vynikající! Stejně tak i začátek je strhující, originální vyprávění z různých úhlů pohledů různých postav příběhu má šťávu. Ale postupem filmu jsem se začala trochu nudit - na jednu stranu to přikládám poněkud nepřesvědčivým hereckým výkonům, na druhou stranu celkové překombinovanosti děje. V marné snaze o co největší příběhovou pointu se děj kombinuje tak, až diváka přestane bavit ho sledovat a při odchodu z kina už vlastně ani neví, jak to celé bylo a už ani nemá chuť to zjišťovat znovu. Ale za málo peněz docela hodně muziky a proto slušných zasloužených 60%.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Občas si člověk musí počkat na tu správnou chvíli na shlédnutí filmu. Já si na Mandolínu kapitána Corelliho počkala 14 let a možná i proto jsem k němu shovívavější. Netradiční valéčná romantika prostě udeřila v tu pravou chvíli :) Ačkoliv mi Nicolas Cage do romantického filmu přiliš nesedí, je celkově film přehlídkou hereckých hvězd a výkonů. Penelope je bezelstně krásná a uvěřitelná, Christian Bale jako negramotný zarostlý (a urostlý ;)) Řek urputně reálný a Penelopin filmový otec prozíravě pragmatický. Milostný trojúhelník se na pozadí válečné okupace rozehrává velmi pomalu, ale o to silněji udeří v závěru. A závěrečný happyend prostě k romanickým filmům patří a tak to má být :) Jasných 80%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

O trochu lepší než první část. Procenta navíc si pokračování Relikvií smrti zaslouží zejména za návrat humoru a trochy nadhledu. A taky akce. I když z akčních scén se dalo určitě vytěžit víc než jen panoramatické pohledy a detaily na Harryho běhajícího po schodech nahoru a dolů. Nevím proč, ale nemohla jsem se místy ubránit srovnání s Pánem Prstenů - Návratem krále a prostě se u Harryho stejně začala nudit. Konverzace vesměs příšerné, závěrečná pointa mizerná a celkově mi to prostě nakonec nějak celé nepasovalo a nesedlo. 50%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nejsem žádný velký fanoušek Potterovské ságy, ale musím říct, že některé z předchozích částí mě opravdu zaujaly a bavily. To se ovšem nedá říct o Relikviích smrti. Takovou velkofilmovou nudu už jsem dlouho nezažila. Umělé natahování celkové stopáže pobyty v různých druzích pustin, pindání o ničem, vykládání dalších a dalších příběhů, které nakonec nemají s celkovým příběhem nic moc společného, totální absence nadhledu a humoru dělají z této části dosti křečovitý kousek. Napadá mě okřídlené "mnoho povyku pro nic". 35% dávám spíš ze setrvačnosti, tak trochu za odvahu tohle pustit do světa.

Hlídač č. 47 (2008)

Další z hereckých etud Karla Rodena. Jako v mnoha dalších případech na něm film stojí, což je v případě Hlídače č. 47 opravdu dobře :) Moc nechápu tak nízké hodnocení, protože i když sama Filipa Renče nijak v lásce nemám, musím mu přiznat, že tady odvedl kus dobré řemeslné práce. Výprava celého snímku je naprosto vynikající, atmosféra místy tak tísnivá, že mi běhal až mráz po zádech. Originální předlohu jsem neviděla, takže nemohu srovnávat, ale celkově řadím tento snímek mezi to opravdu lepší z české kinemtografie. Jediné co snižuje celkové hodnocení jsou herecké výkony ve vedlejších rolích - zejména Lucia Siposová je místy opravdu marná a i Václav Jiráček tam má docela rezervy. Ale i přesto jasných 80%

Trainspotting (1996)

Kultovka všech kultovek aneb trochu ujetýho koukání o drogách :) Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisurewear and matching luggage. Choose a three-piece suite on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life. I chose somethin' else. And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin? 80%

Lolita (1997)

Čtyři hvezdy Jeremy Ironsovi :) na něm film stojí. Je to docela povedená adaptace, Adrianu Lynemu se podařilo skvěle navodit atmosféru i díky skvělé výpravě a kostýmům, ty z Dominique Swain dělají Lolitu opravdu rozkošnou :) 80%

Můj týden s Marilyn (2011)

Michelle je tady naprosto famózní! Naprosto věrně Marily napodobila, a to nejenom sexy figurou, ale i tím prázdným pohledem a gestikulací. Bohužel ale celkově film moc nefunguje - často sklouzává k povrchnosti (hlavně ten začátek a konec) a při snaze zachytit tragédii Marilynina života jakoby si tvůrci nevěděli rady, jak na to, takže film působí místy poněkud kostrbatě. Ani herecký výkon Eddieho Redmayna mě nijak neoslnil. Mé pocity jsou hodně rozpačité, takže tak na 50% :)