První krok (2009) (seriál)

Nechápu tak nízké hodnocení, ale tento seriál mě naopak překvapil. Možná je to tím, že jsem věkově na úrovni hlavních protagonistů, a proto je mi to tak blízké. Trošku mi to připomíná High school musical v českém podání. Myslím si, že je to konečně něco trochu jiného, co u nás chybělo :)

Beonjijeompeureul hada (2001)

Tento film bude nejspíš dělit diváky do dvou skupin. Jedna ho bude kvůli v podstatě nesmyslnému námětu odsuzovat, druhá naopak obdivovat. Musím říci, že se řadím k té druhé polovině. Obdivuju odvahu tvůrců, kteří se do této režie pustili, je pravda že takovýchto filmů moc není. Z mého pohledu se to však vyplatilo, film je opravdu hezky ztvárněn. Je protknut emocemi, kdy k úplnému vyvrcholení dochází samozřejmě na úplném konci. Musím říci, že jsem do poslední chvíle nečekala co přijde, a jelikož jsem předpokládala úplně jiné odhalení, konec byl pro mě překvapením. Proto mi ani tento film nevyvrací teorii, že JK tvorba je opravdu kouzelná...

Deskový statek (2008) (divadelní záznam)

Upřímně divadelní hry příliš nevyhledávám, ale jelikož mám moc ráda Ondřeje Sokola, podívala jsem se na tuto hru v televizi ze zvědavosti, jednak kvůli jeho režii, ale zejména kvůli jeho obsazení. S potěšením musím říct, že jsem se po celou dobu velmi dobře bavila. Je to fantasticky ztvárněno a ještě lépe zahráno. Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout zejména Veroniku Žilkovou a samozřejmě Pavla Kikinčuka. Opravdu klobouk dolů, asi začnu chodit do divadla :D

V peřině (2011)

Nechápu, proč je to tak podhodnocené. Pro mě to byla krásná pohádka, u který jsem se nádherně odreagovala mj. i pomocí melodických a chytlavých písniček. Mile mě překvapilo i hvězdné herecké obsazení. Zkrátka mi tento muzikál přijde jako parádní lék pro dobrou náladu :)

Nezapomeň na mě (2010)

Film protknutý emocemi, nemám co víc k tomu dodat. Uvažovala jsem o čtyřech hvězdičkách, ale závěr, který se neobešel bez slz, to vytáhl na plný počet!

Kuky se vrací (2010)

Od Kukyho jsem očekávala větší kravinu, kupodivu ale mile překvapil. Vyzdvihuji nápaditost, příběh a krásné loutkové ztvárnění, kterému skládám opravdu velkou poklonu. Přes to všechno je to pro mě však jeden z filmů, který stačí vidět jednou a dost, takže za mě 3*.

Útěk do Budína (2002)

Upřímně se přiznávám, že jsem tento film ze zvědavosti shlédla jen díky obsazení Ondřeje Sokola, kterého jsem si velice oblíbila v pořadu Partička. Proto mě poměrně zklamalo, že je nadabován, avšak herecký výkon předvedl výborný. Samotný příběh je průměrný, ale musím říci, že ačkoliv má film přes dvě hodiny, tak jsem se nenudila. Za Ondru přidávám jednu hvězdičku :)

S čerty nejsou žerty (1984)

S čerty nejsou žerty jsou snad nejlepší pohádkou ze všech, na kterou se každé Vánoce strašně moc těším. Je velmi humorná svými věčnými hláškami, které se zapsaly do povědomí všech i v běžném životě. Příkladem může být nezapomenutelná fráze Petra Nárožného na účet Vladimíra Dlouhého: "Máchale, spadlo ti to!" :) Navíc herecké obsazení a výkony jsou výborné. Na tuto pohádku se zkrátka mohu dívat znovu a znovu a nikdy neomrzí :)

Vzhůru do oblak (2009)

Film není jen pouhou pohádkou, ale má něco do sebe. Ke konci mě dokázal i rozplakat, což se mi u animáků jentak nestává. Je nápaditý a výborně ztvárněný :)