Jak je to vleklé, tak je to odbyté, jak cítím k Sokolovi sympatie od dob, co jsme ho pravidelně se školou vídávali hrát v blízkém divadle, tak musím říct, že se až tak nepředvedl. Lenka Vlasáková ho přehraje bez nejmenší námahy, ale s ještě menším úsilím oba překoná Polívka, jeho kreace živelného statkáře oddaného rodné hroudě stejně jako lidskému porozumění a zemité moudrosti je nezapomenutelná. Vše ostatní bohužel ano. Ale chtít druhou Marketu Lazarovou by bylo asi moc.(30.7.2007)

No je to docela dobré.(8.6.2005)

• Webb

(Kinovýdělky v ČR: 909 146 Kč, počet diváků v ČR: 12 315)(20.12.2008)

Poněkud rozvleklý a chladný snímek. Ondřej Sokol je docela zajímavý, ale Lenka Vlasáková a Bolek Polívka jsou ti, co drží film nad průměrem. Ještě bych pochválil výpravu, ale to už bude asi všechno.(18.4.2004)

• Damiel

Nebavilo mě to. Chladné jako mramorová podlaha, měl jsem co dělat, abych to dokoukal.(19.12.2006)

Občas jsem se i nudil, ale jinak se jednalo o příjemnou zábavu.(1.7.2008)

No středně kvalitní film, kde asi nejlepší byl Bolek Polívka!(7.2.2007)

Z filmu citiť, že je pôvodne zamýšlaný aj ako televízny seriál, takže ho asi tak treba aj brať. Na návštevu kina ma Luther nenalákal, ale v televízii to fungovalo výborne. Stále by to ale fungovalo viac, ak by som to pozeral ako seriál s prestávkami. Dve a pol hodiny je na takýto koprodukčný, pomerne veľkolepo pojatý film, trochu moc. Nie sme v Hollywoode. Videl som už dávnejšie a nemienim sa k filmu už niekedy vracať.(25.12.2012)

• cross

Vančurovy romány pro mě byly vždy fimově nedostupné a Útěk do Budína na tom vůbec nic nezměnil. Filmu se dá bezpochyby vychválit velmi slušná výprava, stejně tak jako další technické aspekty a některé herecké výkony (především Bolek Polívka je vynikající!), ale co naplat, tenhle film je k uzoufání nudný... Nic moc se vlastně neděje, vyprávění nemá sílu pohltit diváka a jakýkoliv dějový zvrat je podáván v podstatě jen tak jakoby na okraj. Tomu všemu výrazně napomáhá požehnaná stopáž, která zapříčinila, že jsem před koncem pomalu začal prosit Boha, aby už se objevily závěrečné titulky. Na pohled rozhodně ne špatný film, ale co se týče podání a především zajímavosti a zábavnosti, je to děs! A o zábavu jde u filmu přece především...(28.5.2004)

Film má spíše uspávající, lehce deprasivní tón, což u milostného dramatu je zcela nevhodné. Navíc k postavám jsem si nevybudoval žádný pozitivní, či citový vztah. A to se týká nejen filmu, ale i seriálu.(23.9.2010)

Tomuto filmu jsem věnovala pozornost jenom díky obsazení Ondřeje Sokola, kterého jsem si díky "Partičce" velmi oblíbila. On a Polívka jsou v podstatě jedinými pozitivy (a to je ještě Ondra dost tragicky nadabován), jinak mě film v podstatě nudil, nenadchl mne.(18.8.2011)

předloha je jistě kvalitní, ale natočeno je to laxně.(9.2.2007)

Romantická dráma - celkom dobré... Výborné herecké obsadenie......60%.(26.11.2010)

3* za kolotoč(17.4.2010)

Z priemeru to nijako nevybocuje, ale keby som mal zbierat taketo filmy, 2 domy by bolo treba este pristavit....... 61 %(26.3.2013)

• Besyn

Já na to musel jít se školou do kina.V neděli v 20.00 určitě dobré,ale v kině lidičky je to nuda k po****í.(27.4.2004)

Upřímně se přiznávám, že jsem tento film ze zvědavosti shlédla jen díky obsazení Ondřeje Sokola, kterého jsem si velice oblíbila v pořadu Partička. Proto mě poměrně zklamalo, že je nadabován, avšak herecký výkon předvedl výborný. Samotný příběh je průměrný, ale musím říci, že ačkoliv má film přes dvě hodiny, tak jsem se nenudila. Za Ondru přidávám jednu hvězdičku :)(29.12.2011)

• Jonatthan

Polívka jako vždy výbornej - jinak NUDA!(28.5.2003)

Hodně pečlivé práce a úsilí, filmový projekt náročný po všech stránkách – hereckou nevyjímaje. Lenka Vlasáková a Ondřej Sokol jsou zajímaví (O. S. navíc neokoukaný), „slovenský“ Bolek Polívka skvostný. Ale jako celek film působí trochu odtažitě a akademicky chladně.(7.9.2003)

• ivonius

vystříhalo se hodně narážek na tehdejší změny..(19.1.2011)

<< předchozí 1 2