Nejvyšší nabídka (2013)

Jestli někdo někdy říkal, že italská kinematografie skončila posledním Fantozzim a že s novodobým konkurentem zvaným Hollywood již nemůže konkurovat?Přátelé tenhle snímek je dozajista skvost Italské kinematografie.Táhlé záběry se skvostnou hudbou. Tornatore si doslova vychutnává každou minutu a my mu to baštíme i s navijákem. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších snímků, co jsem za poslední dobu viděl. Postava hlavího hrdiny Virgila Oldmana je úžasně napsaná. Kdo že psal ten scénář?No jasně.......Tleskám ve stoje a děkuji - 95%

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Tak tohle vůbec nebylo špatné. IN ODD WE TRUST. Na konci jsem fakt vyměkl tak přidávám jednu hvězdu navíc - 75%

Atentát (1964)

Hrdinové nikdy nezemřou - 95%

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Leoše Suchařípu bohužel nemám rád.Jeho mluva ve mě vyvolává empatie.Ovše tenhle film od Věry je mistrovské dílo.Ta kamera a střih.Zoom sem a tam.originalita.nepřijde vám to trochu potemělé.Trošku jasu by neuškodilo.Věruš chybíš nám - 70%

Zmizení (2013)

Luxusní psychologický thriler s mistrovsky temnou atmosférou.Konec mě neskutečně rozsekal.Taky jsem určitě jako vy na 2 minuty zatajil dech a poslouchal zvuk píšťalky.... - 93%

Jasmíniny slzy (2013)

Woodyho filmy moc nemusím, ale Cate Blanchett mám jako herečku moc rád.Syrové a smutné drama o bezmoci a šílenství, s kterým v sobě Jasmine (ne)úspěšně bojuje.Podařený psychologický snímek - 88%

Bílý oleandr (2002)

Silný snímek na hranici geniality. Při prvním setkání, ve mě zanechal něco zvláštního.Nedokážu to popsat, ale cítím to jen u pár snímků.Musím si přečíst tu knihu!!! - 90%

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Věrka Chytilová neosloví svou filmovou tvorbou hned napoprvé. Její filmy chtějí čas, aby si na ně divák zvyknul, nebo do nich dozrál. Tohle je skvost a již kultovní snímek. Bydlím nedaleko Olšan, kde byla převážná část filmu točena. Znám to tam moc dobře a proto dávám - 80%