Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Ach jo, mám rád Brada Pitta i Cate Blanchett, ale tenhle film má tak zoufale pomalej, rozvleklej a nudnej rozjezd, že jsem na to koukal asi hodinu a pak to smazal, prostě to nešlo.

Kawasakiho růže (2009)

Koukal jsem na to (z donucení) a pořád mi v hlavě znělo zděšené "Neeeee, neeeee!" Tenhle film je hrozně nudnej, což by samo o sobě bylo dostatečně hrozný, ale ono bylo naprosto otřesný celý to herecký obsazení. Martin Huba byl ještě v pohodě, ten má prostě hubu na to, aby hrál přemoudřelý aristokraty, ale Ladislav Chudík jako bývalej estébák? Daniela Kolářová jako milující žena? Antonín Kratochvíl jako přisprostlej malíř? Isao Onoda jako Kawasaki? Nikdo se k té svojí roli nehodil. A jestli Chudík, kterýmu je asi 95 let, byl estébák, pak ty zvěrstva, ke kterým se tam přiznává, musel páchat v době, kdy byli komouši ještě v ilegalitě. Neeee, prostě neeeee!

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Tohle je holt komediální seriálová legenda. Četl jsem knižní předlohu od Gustava Flauberta a ta vtipná není vůbec; buď to nebyl její původní záměr, anebo jsme už úplně přestali chápat mentalitu 19. století.

Borgiové (2011) (seriál)

Viděl jsem pilotní díl a proběhlo mnou příjemné překvapení. Intriky, kterých jsem se bál, jsou ztvárněny poměrně atraktivně a hlavně nejsou příliš užvaněné. Jeremy Irons je coby papež charismatický jak svině a třeba Sean Harris jako jeho zabiják mi tam taky zapadne skvěle. Možná je to tím, že se teď trochu zajímám o politiku italské renesance a můj úsudek je zkreslený, ale fakt mě to chytlo. Není to sice taková pecka jako byl Řím, ale zase to není tak ufrflané jako Tudorovci nebo vyložená sračka jako Spartakus. Jedna * ale musí dolu, protože mě sraly oplétačky s milenkama a taky občas pokulhávají reálie (občas směšné zbraně, špatně vyslovovaná latina atd.).

Acid House (1998)

Mně se ten film moc nelíbil, ale byl tak intenzivně šokující, že si i po těch cca 13 letech pamatuju skoro každou scénu. A taky si pamatuju, jak jsem seděl v kině a pozoroval rozpačitě po očku našeho učitele na anglinu (Američan jménem Brice) při scénách, kdy Coco opakovaně vyřvává: "I am Coco fucking Brice, Im a hip boy!"

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Asi každý ve své umělecké kariéře občas klopýtne, no. Tohle ale Růžičková vážně posrala.

Parta hic (1976)

I přes hvězdné herecké obsazení je to kriticky nehumorný film. Nemůžu si pomoct, ale u takových těch typicky normalizačních komédií, které soudruzi očividně nařídili natočit k pobavení pracujících ("Horník a bude pít mlíko, muhehe!"), mi bylo vždycky strašně smutno.

Zlatá šedesátá (2009) (seriál)

Viděl jsem první díl s Formanem a musím uznat, že je to vypravěč od Pánaboha. Chystám se na Otakara Vávru, protože je mu 100 let a na Menzela, protože prostě nemůžu uvěřit, že je to prý neuvěřitelný hulvát, kterej nadává herečkám do kurev (a hleďme jaké role mravokárců vždy ve filmu ztvárňoval).

Návštěvníci (1993)

Na tuhle ztřeštěnou komedii nikdy nezapomenu. Decela se mi líbila do doby, než se trochu příliš zalíbila i mému dementnímu bratrovi, který jí shlédl tak 300x, fanaticky se do ní zamiloval, a celé své široké okolí pak setrvale a donekonečna "bavil" hláškami Jacquouille, což po pár měsících bylo fakt k posrání.

Karate tiger 4: Král kickboxerů (1990)

Pokud si pamatuju, tenhle film je docela dost brutální a pamatuju si ho především díky tomu, že se na to se mnou kdysi dívala má matka, která během filmu řekla asi stokrát: "Fuuuuj" (a to i tehdy, když kamera třeba jen zabrala Billyho Blankse), což asi měla bejt moje škola dobrých mravů a estetiky nebo co.