Rande (1997) (pořad) odpad!

Jak to říct... Amatérský pokus o jakousi reality show, seznamku v přímém přenosu. Ti ubožáci tam samozřejmě byli hrozně nervózní, kecali nesmysly a chovali se nepřirozeně. Do toho tam mlel svoje nesmysly Slávek Boura, kterej mi dodnes dluží kompenzaci za řadu depresivních stavů, když jsem před odchodem do školy sledoval jeho Snídani s Novou. Hrůza.

Machete (2010)

Denny Trejovi bylo v době natáčení 65 let, kdo by to byl do něj řekl? Ačkoliv jeho feťácký zrůzněný ksicht je stále stejný už 30 let, takže co... Film je taková ta typická akční hovadina, kterou by člověk čekal od Roberta Rodrigueze.

Shake Hands with the Devil (2007)

Nevim no, pro mě docela zklamání. Ten film by tak strašně rád byl jímavej a srdcervoucí, ale nejde mu to. Atmosféra genocidy je skoro nulová a většinu filmu vidíte jen neschopnou OSN, reprezentovanou gen. Dallairem, kterej pořád jen nešťastně čumí, má deprese a motá se po Kigali jako šváb v hovně. Jedna * navíc za scénu z kostela. 187. nejlepší film teda ani náhodou.

Tři muži se žralokem (1975) (TV film)

Je to takový groteskní žvatlání z dob Rakouska-Uherska, celkem nic moc.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Nádherné zpracování klasického příběhu Terryho Pratchetta. Nechápu, proč tahle věc nešla do kin. Mimochodem, krásně tam zní britská angličtina, což je po všech těch amerikanismech příjemná změna. Neplést si se sračkou Pošta pro tebe.

Na stojáka (2004) (pořad)

Velmi ubohý pokus o stand up comedy. Trošku je mi líto, že se tam vedle šašků Matonohy, Čtvrtníčka a Soboty či dokonce někoho jako je Lukáš Pavlásek zahazují skutečně talentovaní herci jako je Anče Polívková nebo Jan Budař, ale zase chápu, že musí platit účty...

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Když jsem to tehdá asi před 15 lety viděl, hrozně se mi to líbilo (hlavně křepčení tří krvinek), ale s největší pravděpodobností proto, že nebyl přístup k něčemu skutečně kvalitnímu. Dneska mi ty texty přijdou k smíchu a herecké výkony zpěváků jakbysmet. Naštěstí jsem neviděl verzi s Homokládou Vítkem, to by to šlo asi do odpadu.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Tyhle estrády patřily za komára k vrcholu televizní zábavy, ale dnes už jsou považovány za pokleslý způsob humoru. Stačí se kouknout o Silvestru na nějakou novodobou verzi a uvidíte, jak moc je to už dnes přežité. Plně to hoví mé teorii, že humor se generaci od generace mění a co bylo směšné tehdy, není již směšné dnes (vyjma géniů - Charlie Chaplin, Vlasta Burian aj. - ale génius je vždycky nadčasový). Estrádní křepčení v Kouzelníkovi bylo samo o sobě dost pokleslé už tehdy, mnohdy připomínalo neblaze proslulý Ein Kessel Buntes, ale z nedostatku skutečně kvalitní zábavy to tehdá byla jako největší pecka. A možná taky proto, že se tam občas objevil skutečně nadaný komik (třeba Jiří Wimmer). Anebo proto, že jsme národ buranů a pořád máme radost, že do vsi zavítal cirkus, kde se budou šašci kopat do zadku. Čas trhnul oponou a není jistě pouhá náhoda, že Kaiser s Lábusem se už po roce 89 jako komici neuchytili a Jiří Korn začal provozovat ta nepojmenovatelná zvěrstva, aby se uživil.

Višňový sad (2010) (divadelní záznam)

Hvězdné obsazení není záruka úspěchu (proto nejspíš taky tato inscenace ani není v červených číslech). Tak předně Veškrnová-Havlová se tak moc snažila, až tu roli přehrála a Jiřina Jirásková je na roli šansoniérky a narátorky už příliš stará. Viktora Preisse jsem si tam skoro nevšiml, jak byl nevýraznej. Všechny tyto herce mám celkem rád a všichni mě zklamali. Velmi příjemně mě zase překvapili herci, které (coby herce) neznám skoro vůbec; podle mého všechny postavy zcela zastínil svým výkonem Martin Stropnický jako slizký mizera a taky Ilja Racek jako stařičký sluha.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood jako starej zlej pes. Ne nadarmo je to jeden z nej flmů na ČSFD. Osobně jsem si Clinta užíval hlavně s puškou M1 Garand. Parádička.