Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Poměrně nudný normalizační rodinný film, který je v zásadě o tom, jak Tomáš Holý setrvale šikanuje a terorizuje svojí matku. Docela mě zaujalo, že Vlastík Harapes má nemalý herecký telent a pobavilo mě, když se pokoušel nakvartýrovat k Preissový, že jí sdělil, že by asi nedokázal snést jejího syna :-D Asi čekal, že mu padne kolem krku a vzápětí Tomáše Holýho šoupne do babyboxu (což by si ostatně za ten teror zasloužil).

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale tenhle film je skutečně hlavně o tom, že se František Němec zoufale snaží zbavit Tomáše Holého, aby si mohl zapíchat s Preissovou. Jedna * navíc za Sobotu s Poloczkem, ti jsou tu v té nejlepší formě.

Mary a Max (2009)

Jeden z nejkrásnějších animáků, který jsem kdy viděl. Nádherný vizuál, vtip a jímavý příběh, prostě dokonalost.

Legenda o Janě (2009)

Pro mě dost velké překvapení, protože tenhle film je prakticky úplně neznámej (asi proto že je německej) a já se k němu dostal přes slídění po rolích Johna Goodmana (kterej tu hraje papeže a je výtečnej) a byl jsem překvapen velmi příjemně. Ten film přináší takřka dokonalou atmosféru, kterou bych chtěl mít v historickém filmu. A je velmi pozoruhodné, že se někdo rozhodl zpracovat téma, které se odehrává v době raného středověku, protože tato doba je dost obtížně uchopitelná a historiograficky nedostatečně zmapovaná.

Martial Law 3 (1992)

Klasická US kung-fu sračka ze začátku devadesátejch. Pamatuju si, že když jsem na to koukal, bylo mi asi 12 let a už tehdá mě zaujal stupidní překlad do českého dabingu. B. Nielsen (známější spíš jako Rudá Sonja) třeba říká svým poskokům: "Poodstupte víkáři moji, prosím poodstupte"; pokud vím, tak vikář je zástupce faráře a vůbec jsem nechápal, co tím bylo zamýšleno. Nebo tam naběhne na tiskovku zmlácenej černoch a začne B. Nielsen osočovat z jejích zločinů a ona prohlásí: "Neposlouchejte ho, právě mu zemřela babička" :-) Prostě klasika.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Tak jsem zas po dlouhé době dokoukal americkou komédii, což se mi moc často nestává. Bylo to nejspíš díky tomu, že se jedná o poměrně povedenou parodii na vidlácké exploitationy, které já můžu a hlavně a především nade všemi "hereckými" výkony ční Alan Tudyk, jehož talent nelze přehlédnout.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woodyho Allena jsem dlouhodobě neměl rád aniž bych viděl jediný jeho film. Ta jeho na odiv presentovaná image zamindrákovanýho uťáplíka z NY, kterej se třeba jen podívá na hodinky a má z toho depresi, mě fakt nebaví a nechci se na to dívat. Pak přišel VCB a všichni mi to doporučovali, tak jsem se zhluboka nadechl a pustil se do toho. V zásadě jsem ten film přežil bez větší úhony, přičemž bych řekl, že jediná věc, která na fimu funguje, je napětí mezi Javierem Bardemem a Penélope Cruz (ta je jako vždycky výborná). Co mě naopak nebavilo vůbec, byly herecké výkony Scarlett Johansson a Rebeccy Hall, protože jsem se nemohl zbavit dojmu, že ve filmu jsou jen proto, že maj pěkný držtičky a ne proto, aby tam něco hrály. Zvlášť u Johansson fakt nechápu, proč je z ní taková star. Co mě vyloženě sralo, byly takový ty typicky ženský problémy, který se řeší většinu filmu (v zásadě je to nerozhodnost, zda miluji svého snoubence nebo támdletoho vandráka). Ale prolomil jsem Allenovu filmovou bariéru, a to je asi to hlavní.

Tajemný let (2005)

Nějak mě to moc nechytlo, ale jestli máte rádi thrillery a nevadí Vám, že se celý odehrávaj na palubě letadla, tak do toho jděte; Jodie Foster hraje dobře a díky tomu jsem překousl i téma hysterický matky, který mě obvykle dost otravuje. No a přeložit název filmu jako Tajemný let, to se asi může povést jen českým distributorům (zvlášť když na tom letu nic tajemného není).

Madisonské mosty (1995)

Na tomhle díle jsme byli s gymplem v kině. Vážně by mě zajímalo, kdo ve školách rozhoduje o tom, na kterej film se jako půjde hromadně do kina, protože mám dojem, že tito lidé vůbec filmu nerozumějí. Vůbec nechápu, proč nás vzali na Madisonské mosty, protože na tom filmu není nic zajímavého. Je to nuda k posrání; Clint tam furt jen pije limonádu a plká kraviny. Dobře, že se v mezidobí jakožto režisér zase vzpamatoval.

Výměna (2008)

Clint Eastwood je u mě prďák (nikoliv páprda), kterej coby rejža prostě umí. Dlouho jsem se tohohle filmu bál, protože nemám moc rád Angelinu a představa, že řeší dvě a půl hodiny nějaký svoje rozervaný pocity, mě vyděsila. Pak jsem sebral trochu sil na dovolený u moře, protože stejně nebylo nic moc co jinýho dělat, a koukl se na to a byl velmi příjemně překvapen, protože Angelina zase nemá pro svoje hysterický scény zase až tak moc prostoru a ve druhé linii se odehrává velmi koukatelný příběh o masovém vrahovi. Závěr jsem moc nepochopil, a posledních dvacet minut mi přišlo zbytečných, ale to bylo možná proto, že jsem byl nalitej. Taky jsem nepobral, proč se vlastně ten klouček vydával za Angelininýho syna (to jsem byl ještě střízlivej), ale to je asi jedno.