Já, legenda (2007)

Nebojím se užít slov jako nádherné, dojemné, překrásné.... Will Smith už není představitelem akčních hrdinů, ale stává se z něj pan herec...

Spy Game (2001)

Působivý thriller o kontroverzních postupech CIA, s perfektním výkonem Roberta Redforda a jemu zdatně sekundujícího Brad Pitta. Film není akční podívanou, jak by se mohlo zdát, ale povedeným scénářem, zdařilými flashbacky a dobrými hereckými výkony vás rychle vtáhne do děje a napětí si užijete až do konce.

Hancock (2008)

Znáte někoho lepšího, kdo by se uměl tvářit jako trotl, vypadat příšerně, sypat ze sebe hlášku za hláškou a přitom vypadat tak přirozeně? Jo jo Will Smith prostě umí.... Stopáž byla pro mě akorát, trochu mi vadil dabing a tím utlumený zvuk, který si snad vychutnám na DVD. Charlize Theron byla opravdu krásná a příběh byl dostatečně dramatický a poutavý. 82 %

Hitman (2007)

Charisma Timothy Olyphanta je neoddiskutovatelné a provází vás celým filmem. Dobrá akční podívaná s drsnými přestřelkami i osobními souboji. 75%

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Začátek pomalejší, ale od poloviny filmu se to slušně rozjíždí. Predátor je jako vždy vytvořen dokonale a napětí by se místy dalo krájet. Herecké výkony silně pokulhávají a filmu ubírá i špatný střih. Škoda, z filmu by se dalo určitě vytěžit více.

Noc v muzeu (2006)

Dobrá vizuální stránka, kvalitní triky - za to ty dvě hvězdičky. Jinak Ben Stiller mi přijde v některých situacích hodně trapný a film je laděný spíš pro menší diváky. Závěrečná scéna s tančícími zvířaty (hlavně mamutem) a lidmi je přehnaná a ne příliš šťastně zakončuje zcela průměrnou komedii, z které se dalo udělat daleko více.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Setsakramentsky tvrdé, syrové a maximálně akční. Takto bych zkráceně popsala zatím poslední díl Ramba. Trochu jsem si musela zvyknout na příliš zvětšenou muskulaturu Sylvestera Stalloneho a trochu napuchlý obličej, ale jinak je to opravdu silná podívaná pro otrlého diváka. Scénář je sice jednodušší, ale u takového druhu filmu ho nemůžeme ani jiný očekávat, ale na druhé straně jsem byla nadšena výběrem zbraní (závěrečná scéna s kulometem a zbraň odstřelovače). 85 %

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Povedené navázání na trilogii Indyho i přes téměř dvacetiletý časový odstup. Harrison Ford nevypadá až tak sešle, jak jsem čekala a se svým nástupcem Jonesem juniorem,kterého ztvárnil mladý nadaný herec Shia LaBeouf, se skvěle doplňují. Trochu u mě ztrácí Cate Blanchett jako záporná postava, i když ukrajinský přízvuk zvádla opravdu skvěle, také jsem postrádala více Indyho šarmu a "biče", ale vzhledem k jeho věku se to asi dalo očekávat. Vizuální stránka je krásná a triky propacované. 85 %

Iron Man (2008)

Jak už bylo řečeno, výběr představitele Iron Mana je vynikající, Robert Downey Jr. byl skvělým tahem a dle mého výběr záporné postavy v podobě Jeffa Bridgese se také povedl. Akce jsou exceletní a když má Iron Man zkoušku svého skeletu a od nohou až po hlavu vidíte jak každý kousek krásně zapadá kam má, je to prostě nádhera. Řadím mezi mé nejoblíbenější komiksy. 93 %