Mé druhé já (2007)

Excelentní výkon Jodie Foster pozdvihuje tento film tam, kde by bez ní určitě nebyl. Napětí bylo vynikající, proměna nešťastné ženy ve vraždící nástroj je zajímavá a citové spojení s policistou, kterého představuje Terrence Howard, dojímá. Konec je mírně nadsazený a příliš pozitivní, ale jinak velmi zajímavý thriller. 82 %

Ratatouille (2007)

Trošičku pomalejší rozjezd, ale co následuje potom je něco úžasného... Chcete vidět krysu v kuchyni a přitom nekřičet hrůzou, ale obdivovat ji za její perfektní kuchařské umění, čistou duši a kamarádskou povahu, chcete vidět precizně provedenou animaci, neovbyklý příběh a ukápnout nějakou tu slzičku...? Tak tato nádherná pohádka je přesně to pravé ořechové....

Dr. House (2004) (seriál)

Seriály z nemocničního prostředí mám ráda, ale tenhle je odlišný právě díky představiteli hlavní role Hugh Lauriemu, kterému tato role sedí až příliš dobře. Sarkastický, tvrdý, nepříjemný, neomylný, precizní a perfekcionista s černým humorem. Nevím, jestli bych chtěla být jeho pacientkou vzhledem k jeho nemožnému chování k nim, ale na druhé straně si můžete být jisti, že jedině on správně určí vaši chorobu...

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Rozhodně nejslabší díl série. Jackie Chan nám nepředvádí tolik svých kousků jako v přechozích dvou snímcích (i když zabalení do vlajky bylo úžasné), scénář je slabý, ale výkon Chris Tuckera byl dle mého velmi dobrý a sestřihy z natáčení na konci filmu opět nezklamaly.

Zbouchnutá (2007)

Pro mě rozhodně lepší komedie než první filmový počin režiséra Judda Apatowa 40 let panic. Situace, do které se oba hrdinové dostanou, je velmi obvyklá, ale její řešení je originální. Dabing je exceletní, sprška sprostých slov vám někdy vyrazí až dech a Seth Rogen alias Ben jako buranský hulič trávy vás dostane svou neuvěřitelnou upřímností.

Zodiac (2007)

Hned v úvodu filmu jsme svědky brutálních vražd a ty nás okamžitě vtáhnou do zajímavého děje odehrávajícího se od roku 1969. První polovina je napínavá a dech beroucí, ale u druhé jsem se začala trochu ztrácet díky neustálému skákání v čase a množství faktů, které postupně odhalují policisté a zároveň i reportéři deníku San Francisco Chronicle. Herecké obsazení není hvězdné, ale velmi přesvědčivé a občas se i zasmějeme vtipným fórkům.

Proroctví z temnot (2002)

Děj vás nenechá vydechnout od začátku do konce a skutečné události podle kterých byl film natočen, vás donutí uvažovat, že přece jenom mezi nebem a zemí něco existuje, co si nedokážeme vysvětlit. Herecké výkony jsou dobré a závěrečná akce padajícího mostu je provedena velmi realisticky.

Hooligans (2005)

Absurdita počínání Hooligans mi prostě nejde do hlavy, možná protože jsem ženská. Bitky jsou natočeny kvalitně, herecké výkony jsou dobré, ale chování Hooligans vyznívá z filmu příliš kladně a smrt hlavního hrdiny je pojata až mučednicky. 65 %

Zakázané ovoce (1998)

Nic světoborného, na jedno podívání to nebylo špatné.

Auta (2006)

Začátek pomalejší, ale potom už jsem seděla přibitá v křesle a sledovala jsem úžasnou animaci, krásný příběh a dojemný konec s ponaučením,že sláva není vše a kamarádi se dají spočítat na prstech jedné ruky.