Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Originální pojetí kriminálního vyšetřování, které se zabývá věděckou stránkou věci, seriál se nesoustředí na soukromí herců, ale vyloženě na jejich práci a to se mi právě líbí. Musím ocenit perfektní výběr šéfa jednotky Williama L. Petersena, který dává seriálu úplně jinou atmosféru svým perfekcionismem, šarmatním vzhledem, objetavostí pro tým a perfektními znalostmi. Různě zohyzděné mrtvoly někomu můžou zahýbat s vnitřnostmi, takže když řeknu, že jsou perfektně namaskovány a je radost se dívat, jak je vyšetřovatelé různě zkoumají ,může mě někdo mít za blázna. Nikdy se nedivíte, jak že přišli na pachatele, protože je vždy všechno perfektně vysvětleno.

Raymonda má každý rád (1996) (seriál)

Tady názorně vidíme, jak je nevýhoda, když rodiče bydlí příliš blízko a tím pádem se nám neskutečně dokážou montovat do života. Musím vyzvednout výkon Petera Boyle alias otce Raymonda, protože jeho hlášky jsou prostě úchvatné.

Rudé horko (1988)

Dobrá akční podívaná osmdesátých let. Arnold Schwarzenegger s Jamesem Belushim se docela dobře doplňujou, film je jemně protkán humorem a slušnou akcí.

Porota (2003)

Chcete vědět, co se děje za zavřenými dveřmi , za kterými se rozhoduje o vině či nevině? Tak to vás musí vybrat jako člena poroty a potom už máte tu moc ovlivnit celý soudní případ rozhodnutím zda je obžalovaný vinen či ne. Ale jelikož to nikdy není tak jednoduché jak to vypadá, tak ani tady se nevyhnete ovlivňování a manipulaci jednotlivých členů poroty už při jejím výběru. Jedním členem poroty je i John Cusack, který také s porotou manipuluje,ale pro dobrou věc. Na tomto snímku musím ocenit perfektní námět, napětí, které neustále graduje, dobré výkony herců a neočekávánou pointu.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Daniel Davis jako sluha Neils je prostě úžasný se svým suchým humorem dobírající si spolupracovnici pana Maxwella Scheffielda C.C. Babcock a věčně užvaněná chůva Fran a její matka a babička za ním jen mírně zaostávají. 80 %

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Můj nejoblíbenější díl vetřelčí série a to právě díky vetřelci-mutantovi, kterého, když na konec pomalu mizel skulinkou v okýnku, mi bylo pro jeho lidské oči až líto.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Snad nejkrášnějsí Mayovka o slavném náčelníkovi Apačů Vinnetouvi a statečném Old Shatterhandovi. Kdo by nechtěl vydat se po boku dvou statečných mužů, prožívat neuvěřitelná dobrodružství, zachraňovat krásné ženy, kochat se panenskou přírodou, plavat pod vodopády a potrestat všechny padouchy, kteří si dovolili ukrást zlatý poklad indiánů....

Lovci pokladů (2004)

Dobrá popcornovka se svižným dějem, dobré vychytávky jako brýle, deklarace nezávislosti a další klíče. Sean Bean, Nicolas Cage a Diane Kruger odvedli dobrý herecký výkon a myslím si, že Justin Bartha se jim dobře vyrovnal. Tento film nemá za úkol poučovat o historii, ale pobavit lidi klasickým tématem pátrání po pokladu.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Tento film mě dojímá i když už jsou děcká léta dávno pryč. E.T. je tak škaredý až je krásný a jeho svítíci prstíček je prostě úžasný.

Hledá se Nemo (2003)

Nádherné, strhující, překvapivé, smutné, veselé, dojímající..... Je možné, aby animované moře vypadalo tak opravdově? Prostě úchvatná podívaná. 95 %