Sázka na nejistotu (2015)

Adam McKay je boh. Dokáže prerfektne balancovat medzi komédiou a drámou lúsknutim prsta.

Andor (2022) (seriál)

Pre niektorých ľudí je to najlepšie Star Wars od pôvodnej trilógie. Pre mňa možno aj najlepšie ;) Inteligentné sci-fi s komplexnosťou a hĺbkou prvých sérii Game of Thrones, Breaking Bad atď. Predčilo to aj House of the Dragon. Svet je neuveriteľne realistický, drsný a plný zaujímavých postáv bez potreby "nostalgia bait". Herci vynikajúci v každej jednej scéne, skvelé napísané dialógy. Každá postava, aj keď sa objaví len v 1 či 2 epizódach tam má svoje miesto. Úmrtie či iné osudy vo vás rezonujú, na všetkom tu záleží. Napätie, setup, payoff, všetko tu je dotiahnuté do dokonalosti aj keď očividne niektoré veci uvidíme až v druhej sérii. Jediná vytka z mojej strany je azda len nedostatok mimozemšťanov, keďže predsa len je to Star Wars. Hudba má vlastnú identitu. Je emotívna, epicka, evokujúca napätie... Skrátka všetko tu funguje na 200 %. Odporúčam aj pre nefanúšikov ságy.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Niekde medzi 3 a 4*, no keďže seriál má podľa mňa neprávom veľa neprajníkov, prikláňam sa k lepšiemu hodnoteniu. Po hrozných recenziách od žurnalistov som čakal totálnu sračku, ale nakoniec som sa dočkal celkom zábavného, štýlového scifi so sympatickými postavami. Priznám sa, že z originálu som videl iba asi prvé 4 diely, no nezdal sa mi o toľko lepší.

Stranger Things (2016) (seriál)

Asi najnadhodnotenejší seriál aký existuje. Videl som prvé tri série, ale to som sakra pretrpel. Ďalej už sa na to nepozriem. Tretia séria je niekde na úrovni Agent Cody Banks.

Duna (2021)

Monumentálne audio-vizuálne obžerstvo. Knihy som sa nedotkol, nevidel som predošlé sfilmované verzie. Išiel som na to čisto ako fanúšik sci-fi a Vilieneuva. A Denis opäť raz nadchol. Herecké výkony, charakterizácia postáv je všetko perfektné. Príbeh ma bavil a má fantasticky potenciál rozvinúť sa do dramaturgických rozmerov Pána Prsteňov ;). Lenže napr. tieto filmy mali vždy aj svoje samostatné ukončenia, ktoré boli dostatočne uspokojivé, aby si človek počkal ten rok, dva na pokračovanie. Tak, ako väčšina iných recenzií, aj môj hlavný problém je, že toto bola vlastne len polovica príbehu, ktorého ďalší diel je ešte v nedohľadne a oficiálne nepotvrdený. Určite ale adept na Oscara čo sa týka zvuku, hudby a možno aj výpravy a kostýmov. Zimmer je proste úplne v inej dimenzii.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Chápem výhrady, ale mne väčšinou nevadili. Je to štýlové, komiksové, akčné scény super a dialógy tiež neboli až také hrozné. Jednoduché, priamočiare, žiadne kázne, na nič sa to nehralo. Niektoré herecké výkony boli meh. Okrem toho ma to bavilo o dosť viac ako Wonder Woman.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Môj najväčší problém s týmto seriálom je, že mi žiadna z postáv neprirástla k srdcu, možno z časti kvôli nevýrazným hercom. Tým pádom som sa nedokázal zahĺbiť do príbehu, aj keď určitý potenciál tu bol. Priemer.