Biutiful (2010)

Tak na tenhle film jsem se hodně těšila, poněvadž jsem na něj četla pouze kladné recenze a režisérem je můj oblíbený Alejandro González Iňárritu a hercem v hlavní roli je taktéž můj oblíbenec Javier Bardem. I když je tento strašně smutný a depresivní film o posledních věcech umírajícího člověka zajímavý, tak také poměrně nudný a zdlouhavý, přičemž je na vině poměrně dlouhá stopáž tohoto filmu, být tak o třičtvrtě minut kratší, nic by do dokonalosti nechybělo. Tomuto filmu také pomáhá charismatický Javier Bardem v hlavní roli. Podle mého názoru měl za tento film získat Oscara a ne jenom nominaci.

Cizinec (2010)

Jako reklama na zájezd do Benátek by tento film fungoval nejvíce. Jako hvězdně obsazený film s poměrně stokrát viděným dějem už méně. Nejlepší na tomto filmu byl trailer - neboli upoutávka na něj. A z herců mne nejvíce utkvěl v paměti Paul Bettany nežli hvězdné duo jako je Johny Depp a Angelina Jolie.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Tak na tenhle velmi nekonvenční příběh o mezilidských vztazích jedné netradiční americké moderní rodiny, tvořené dvěma lesbickými ženami a jejich potomky jsem byla velmi zvědavá a nic jsem si od něj neslibovala. Tento film však předčil mé očekávání, takže se vůbec nedivím různým oceněním. Je to takový milý optimistický film, který povyšují hlavně herecké výkony představitelek v hlavní roli, jak Julianne Moore, tak Annette Benning jsou okouzlující a uvěřitelné, ale i jejich herecké děti, jak "Alenka" Mia Wasikowska, tak talentovaný Josh Hutcherson se nemusí za své role stydět, ba právě naopak. Příjemným překvapením pro mne byl jediný mužský představitel Mark Ruffallo. I když k nejvyššímu hodnocení cosi chybí, i tak bylo sledovat tento malý velký film pro mne diváckým zážitkem.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Tak tenhle třetí díl fantasy Letopisy Narnie se mi líbil nejméně, ať už pro jeho děj, který je dost zdlouhavý nebo pro herecké výkony, které ničím neoslní, pouze mne pobavil digitální myšák Ripčíp a princ Kaspian a pár dobrodružných momentů v celém filmu. Jak mne první díl této fantasy série nadchl a zaujal, tak další díly mají z mého pohledu pouze sestupnou kvalitu. A navíc přidané 3 D mne nijak nezaujalo.

Tři dny ke svobodě (2010)

Velmi zdařilý americký remake francouzského originálu, kterému vévodí v hlavní roli skvělý Russell Crowe. I když francouzský originál s názvem "Nevinná" se mne líbil více, ať už pro jeho větší dramatizaci a lepší vykreslení postav a herecké výkony. V americkém remaku sice účinkuje skvělý a můj velmi oblíbený herec Liam Neeson, ale k mému velkému zármutku je jeho postava značně nevyužitá. Na tento film si po delší době ani nevzpomenu, i proto dávám pouze průměrné hodnocení.

Na vlásku (2010)

Tak dlouho už mne žádná animovaná pohádka nezaujala tak, jako tato. Příběh, který vychází z předlohy bratrů Grimmů je sice velmi jednoduchý, ale přesto kouzelný a půvabný a všechny postavy si mne naprosto získaly. Sice jsou tu zastoupeny všechny tradiční prvky Disneyho filmů, ale navíc je tu především humor a různé gagy, které ocení spíše než děti dospělejší diváci. Protože mám velmi ráda muzikály a součástí děje jsou velmi povedená muzikálová čísla, která mi v uších stále zní a nemohu na ně zapomenout, tak i z tohoto důvodu jsem byla z tohoto filmu v sedmém nebi. Poněvadž jsem viděla obě verze, jak českou, tak i anglickou, tak mohu srovnávat, a z tohoto vychází lépe verze anglická, kterou také spíše doporučuji.

Profesionální manželka (2010)

Tak na tenhle film od svého oblíbeného francouzského režiséra Ozona jsem se velmi těšila a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná, ba právě naopak. Dokonce bych ho zařadila na rozdíl od ostatních diváků jako nejoblíbenější film od tohoto režiséra. Viděla jsem jej 3x a pak jsem si hned koupila i DVD, což o něčem svědčí. Zaujímavý příběh, režie, výborná hudba, kamera, ale hlavně herecké výkony všech představitelů, a to zejména nestárnoucí Catherine Deneuve, to všechno jsou důvody, proč mne tento film velmi zaujal a oslovil a vždy se na něj ráda znovu podívám, proto tomuto filmu dávám nejvyšší hodnocení.

Dobré srdce (2009)

Síla tohoto malého velkého filmu spočívá ve scénáři, který si napsal sám režisér filmu Dagur Kári, ale také v hereckých výkonech. Zejména filmový veterán Brian Cox a mladý nadějný talentovaný herec Paul Dano jsou velmi přesvědčiví, pouze ženská představitelka mi k její roli moc nesedla. Ale tento zajimavý artový film zkazil závěr, proto dávám pouze průměrné hodnocení.

Fotři jsou lotři (2010)

Tak u tohoto filmu jsem se pobavila, zasmála, ale minulé díly mne bavily více. Proto dávám pouze průměrné hodnocení.

Krásná Junie (2008)

Hned, jak někde zahlédnu, že se jedná o francouzský film, který k nám přijde do kin, tak zbystřím svou pozornost, neboť evropské filmy a zvláště francouzské jsou úplně odlišné oproti běžné americké produkci. A ani tento francouzský film s názvem "Krásná Junie" mne nezklamal, ať už z hlediska scénaře, který je současnou obdobou historického románu Kněžna de Cleves, tak i hereckých představitelů. Obzvláště se mi líbila mladá nadějná a velmi půvabná herečka Léa Seydoux, která není českému diváku neznámá. Ale také vybraná hudba se k filmu náramně hodila, proto tento film hodnotím velmi kladně a ostatním doporučuji ke shlédnutí.