127 hodin (2010)

Pravdivý příběh o odvaze a vůli přežít je především hereckým koncertem Spidermana Jamese Franca, ale také audiovizuálním zážitkem od režiséra Dannyho Boyla, který je pro mne po Milionáři z chatrče režisérským mistrem, což dokázal i zpracováním zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Londýně. Také hudba tomuto filmu velmi pomáhá, i když k nejvyššímu hodnocení tento film nedosahuje.

Méďa Béďa (2010)

Viděla jsem tento film v originálním i v českém znění a musím říct, že originál je nesrovnatelně lepší ve všech ohledech. Jinak ač nejsem věková kategorie určená pro tento film, tak jsem se celkem bavila. Z lidských herců mne zaujal do této doby pro mne neznámý Tom Cavanagh, ale Anna Faris se podle mne do této role vůbec nehodila. Typický průměrný, ale zábavný animák.

Opravdová kuráž (2010)

I když westernům moc neholduji, tak tento western pro 21. století mne velice nadchl. Ať už velice reálnou atmosférou, hudbou, kamerou, ale i hereckým obsazením, kterému vévodí můj oblíbený Jeff Bridges a velice mladá a talentovaná Hailee Steinfeld, ale i značně přeměněný Matt Damon. Tento velice netypický western bratrů Coenů se mne rozhodně líbil více než podobně laděný, ale podle mého názoru přeceňovaný film "Tahle země není pro starý".

Gulliverovy cesty (2010)

Strašná blbost ve stylu značně překombinovaného děje. Pouze herecké obsazení v čele s Jackem Blackem za něco stojí.

Další rok (2010)

Malý velký film o jednom roce života docela obyčejného páru a jejich příbuzných a přátel, který bylo radost sledovat. Britský režisér Mike Leigh tyto filmy ze života zkrátka umí. Hereckému obsazení také není co vytknout. Nejvíce vděčnou roli, co se týče proměny tu získala Lesley Manville, která byla jedním slovem ohromující.

Past (2010)

Tenhle film je v překladu opravdu "Past", ale na diváka, a to úplně vším, tak nudný scénář už tu opravdu dlouho nebyl. Pouze herecké výkony všech tří hlavních představitelů v čele s Robertem De Niro stály za pozornost.

Zelený sršeň (2011)

Vtipné, celkem solidně akčně nabušené a ač má tento snímek skoro dvě hodiny vůbec se nenudíte, až tak rychle děj plyne. Přeměna prominentního synáčka, který se celé dny a noci jenom fláká a baví na večírcích v superhrdinu je zábavná. I když podobný Kick - Ass se mne líbil více. Z negativ tu stojí za pozornost zbytečné 3D a představitel hlavní role Seth Rogen, který mi tu moc nesedl. Jeho parťák tchajwanský zpěvák Jay Chow mne bavil více. I rakouský herec, který má patent na zloduchy Christoph "Landa" Waltz byl okouzlující a nezapomenutelný.

Varieté (2010)

Tak ač tenhle film má vlastně prostinký a stokrát viděný příběh, tak jde rozhodně o nezapomenutelný zážitek, alespoň pro ty, kdo mají rádi muzikálová čísla a zejména hudbu, neboť o tu jde především. Rozhodně je o třídu lepší nežli Nine. Herecké obsazení je také velmi kvalitní - od zpěvačky Christiny Aguilery, která v tomto snímku debutuje po hereckou a pěveckou veteránku Cher až k roztomile hláškujícímu Stanley Tuccimu. Také atmosféra dodává tomuto snímku kladné body, i když na úplně nejvyšší hodnocení to není.

Černá labuť (2010)

Tak tenhle film z baletního prostředí mne úplně dostal, a to úplně vším. Z filmu o baletním zákulisí přes psychologický thriller až k hororu, tím vším je Black Swan neboli Černá labuť. Podle mne je to úplně nejlepší film roku 2011, a proto mu dávám nejvyšší hodnocení. Viděla jsem ho 2x a dokonce jsem si koupila za nemalý peníz i DVD. Na tomto filmu je nejlepší úplně všechno od kamery, režie, hudby, tak k fascinujícím hereckým výkonům, kterému vévodí úžasná Natalie Portman, která tu podle mého mínění předvádí životní výkon, ale i výkon Mily Kunis jako její konkurentky nebyl vůbec špatný, i když není na plátně tak často jako Natalie Portman. A Winonu Ryder jsem zpočátku vůbec nepoznala.Na tomto filmu je fascinující a úplně nejlepší strhující finále s nestárnoucí Čajkovského hudbou.

Hon na čarodějnice (2011)

Tak tento snímek je typický béčkový film s áčkovým rozpočtem. Nejlepší na tomto filmu je úvod této akční fantasy a také herecké spojení Nicolas Cage a Ron Perlman, ale také mne do této doby neznámá charismatická Claire Foy, díky níž si tento snímek vždy vybavím. Tento film se bude dobře vyjímat jako hlavní program na televizních obrazovkách, pro návštěvu kina a pořízení DVD jsou to zbytečně vyhozené peníze.