Thor (2011)

Víte jak má vypadat film, od kterého vůbec nic neočekáváte a jste na něj pouze zvědavi, takže tohle je ten film. Je to film "Thor" od shakespearovského režiséra a herce Kennetha Branagha, který je pojatý velmi kvalitně a zábavně jako mix comicsu, norské legendy a prvků ze shakespearovského příběhu. Vizuální úchvatná podívaná, kde potěší také kvalitní herecké výkony všech představitelů v čele se skvěle vybraným sympatickým Chrisem Hemsworthem v hlavní roli Thora. Mnou do této doby neznámý herec spolu s neselhávajícím Anthonym Hopkinsem jsou hlavní klady tohoto filmu.

Čertova nevěsta (2011)

Tak tohle Zdeňku Troškovi bohužel nevyšlo. Tato pohádka je nezáživná až hrůza. Příběh na motivy pohádky Boženy Němcové "Spravedlivý Bohumil" je ledabyle filmařsky zpracovaná, jediné pozitivum je obsazení Františka Němce jako Lucipera sice v malé roli, přesto ostatní herce s přehledem zastiňuje. A také pro mne příjemné překvapení v obsazení mladé neznámé, ale velmi talentované Evy Josefíkové v roli Štěpánky, která má před sebou podle mne velkou hereckou budoucnost. Tato pohádka zkrátka nesahá ostatním pohádkám o pár desítek let starších (jako je např. Pyšná princezna) ani po kolena.

Všemocný (2011)

Nenápadný solidní thriller o tom, že lidé využívají pouze 10% kapacity svého mozku je zajímavý a neotřelý, ale geniální dílo to není. Hlavním kladem filmu je obsazení rychle stoupajícího po hollywoodském žebříčku, hrajícího Bradleyho Coopera, který dokázal snadno uvěřitelně zahrát jak trosku, tak i hvězdu, ve všech momentech příběhu je famozní - od momentu zoufalství až k tomu, kdy je šťastný a spokojený sám se sebou. Ve vedlejší roli mne také zaujal neselhávající Robert De Niro. A tu pilulku bych si také vzala.

Dilema (2011)

Tak tohle je nejslabší film režiséra Rona Howarda za posledních několik let. Sice bych od romantické komedie čekala nějaký ten humor, ten zde však bohužel chyběl. Z filmu se mne líbila pouze hudba od nezklamávajícího Hanse Zimmera a ve vedlejších postavách hrající herečka i zpěvačka Queen Latifah a herec, ale i model Channing Tatum.

Drive Angry (2011)

Tak tento film je sice typický akční béčkový film, přesto stojí za shlédnutí, i kdyby jen kvůli zde hrajícímu Nicolasu Cageovi, který je dosti zábavný a svou roli si užívá a skvěle nadupané hudbě. Z vedlejších postav stojí za pozornost famozní ďábelský účetní William Fichtner. Tento film může po právu Nicolas Cage zařadit mezi ty filmy, které se mu více povedly.

Odcházení (2011)

Ač si bývalého prezidenta Václava Havla velmi vážím a lituji jeho předčasného úmrtí, tak tento jeho režisérský debut podle jeho divadelní hry byla hrozná nuda a strašná blbost, kde potěší pouze herecké výkony všech představitelů v čele s mým oblíbeným Josefem Abrhámem, kterému patří jedna hvězdička navíc.

Jsem číslo čtyři (2011)

Průměrná scifi fantasy pro teenegery, která sice neurazí, ale ani nenadchne bez přidaných hodnot. Tento příběh podobný Supermanovi je zkrátka pouze filmem na jedno shlédnutí.Sympatický hlavní hrdina v podání Alexe Pettyfera má ode mne jedno plus navíc.

3 (2010)

Tak trochu jiná romantická komedie od německého režiséra Toma Tykwera, která je spíše vztahovým dramatem nežli romantickou komedií mne velmi dojala i pobavila. Zajímavý příběh o milostném trojúhelníku, kde jako přidaná hodnota dominuje skvěle vybraný hudební doprovod a výtvarná stránka, zahrnující dokonce anděla jako zemřelou matku hlavního hrdiny, tak také skvělé herecké výkony ústředního tria. Tento film jsem viděla 3x, což myslím o něčem svědčí.

Láska a jiné závislosti (2010)

Zajímavý příběh, který vznikl podle knižní předlohy o prodejci viagry, který se zamiluje do dívky trpící Parkinsonovou chorobou se může po právu řadit mezi ty lepší romantické komedie. Sice to není žádný skvost, jako podobně laděné "Love story", přesto patří mezi ty lepší, čemuž pomáhá nejen ústřední dvojice, ale také zajímavý příběh, spolu s uvěřitelnými vedlejšími postavami, ale také dobře vybranou hudbou. Anne Hathaway a Jake Gyllenhaal jako ústřední dvojice je perfektní a funguje mezi nimi úžasná chemie. Bytí jiné herecké obsazení určitě by nešlo o klad tohoto filmu. Z vedlejších postav mne zaujal Oliver Platt.

Máma mezi Marťany (2011)

Tak tento poměrně triviální příběh je sice ze zajímavého prostředí, čímž je jiná planeta, ale spolu s pefektní hudbou neselhávajícího Johna Powella to jsou jediné klady tohoto filmu. Příběh je nevyužitý až běda a ponaučení z příběhu pro děti až bije do očí, jak je zřetelné. Možná že děti mladší deseti let budou z tohoto filmu nadšené, ale pro mne to bylo animované zklamání roku.