Tudorovci (2007) (seriál)

Po shlédnutí historického seriálu "Řím" jsem si myslela, že už mne žádný seriál s podobnou tematikou tak nenadchne. Ale po shlédnutí první serie v televizi jsem už na něj začala být natěšená a závislá. Teď po shlédnutí všech sérií musím konstatovat, že seriál "Řím" tento zdaleka překonal, ať už co se týče reálného vyobrazení historické Anglie či hereckého obsazení. A pro fantastického Jonathana Rhyse Meyersa je to podle mne životní role, poněvadž při sledování seriálu mi připadalo, že se vůbec nedívám na irského herce Jonathana Rhyse Meyersa, ale přímo na krále Jindřicha VIII. I ostatní herci byli skvělí, ať už mne známí či neznámí. A podle mne by se tento seriál měl povinně promítat v hodinách dějepisu při výuce o historii Británie 16. století. A v nejbližší době bych si ráda za nemalý peníz pořídila tento seriál na DVD. Až tak mne tento seriál nadchl a zaujal a jeho shlédnutí mohu vřele doporučit všem, ať už se zaujímají o historii či ne.

V peřině (2011)

Film, který sice nemá ani pořádný děj, ale je zábavný se spoustou zapamatovatelných písniček. A z hereckého obsazení se mne nejvíce líbil netradičně obsazený Karel Roden a Lucie Bílá. Také Anna Stropnická prokázala velký herecký i hudební talent. Tento film se sice nemusí líbit každému, ale primárně je určen dětem a ty jsou z něj, dle mých osobních zkušeností nadšené. Já jsem se u něj dobře bavila, ale znova už ho vidět nemusím.

Medvídek Pú (2011)

Ráda jsem se vrátila do dětských let. V dětství byl "Medvídek Pú" má oblíbená kniha, takže jsem si nemohla nechat ujít ani jeho filmové zpracování, které je hravé, vtipné, s novým příběhem, přesto má své kouzlo a nadčasovost. Tento film je velmi kvalitni animák, který však není pro každého, ale pouze pro malé děti a dospělé, kteří neztratili dětskou duši a rádi se vrací do dětských let. Viděno v originále.

Věrná kopie (2010)

Konverzační drama iránského režiséra Abbase Kiarostami je pojato velmi originálně, kdy vlastně nevíme jestli je ústřední pár ve filmu doopravdy manželský, či si na něj jen hraje, a to vše se odehrává v nádherném Toskánsku za účasti mé oblíbené Juliette Binoche, která snad ani neumí hrát špatně. Ale přesto mne více zaujal William Shimell v hlavní mužské roli, o kterém jsem se poté dozvěděla, že vůbec není herec, ale operní pěvec, čemuž jsem nemohla uvěřit, jak je jeho výkon fantastický. Je to velmi zajímavý film, přesto to není na nejvyšší hodnocení.

Nickyho rodina (2011)

Viděla jsem již předchozí dokumenty od stejného režiséra o britském zachránci několika stovek českých židovských dětí z druhé světové války. Tento se ale více věnuje zachráněným dětem a jejich rodinám. A také zachycuje to, jak tento čin inspiruje mnoho dalších lidí ke konání dobra. Sice nevím, zda se mi více líbil film či samotný Nicholas Winton, ale jistě vím to, že tento skvostný dokument mne velmi emocionálně zasáhl a na konci jsem bulela jak želva.

Hitler v Hollywoodu (2010)

Tento "film o filmu" měl zajímavý nápad, ale bohužel byl tak strašně špatně natočený, až mne z toho jímala hrůza. Hvězdička navíc je za zajímavé herecké obsazení.

Mozartova sestra (2010)

Zajímavé téma o hudebně talentované starší sestře Nannerl "božského" Amadea Mozarta, byl tak zdlouhavý a nudný, že jsem při jeho sledování málem usnula. Na tento film jsem se dlouho těšila, jaké však bylo moje zklamání. Vše zde bylo špatně, tak snad někdy příště se dočkám lepšího zpracování.

Princ a pruďas (2011)

Tato fantasy komedie je neskutečná kravina, ale současně tak zábavná a bláznivá, kde se to hemží sprostými slovy, jak jsem už dlouho nic takového neviděla. Scénarista filmu Danny Mc Bride si napsal roli prince přímo na tělo a je znát, že mu padla jako ušitá. Ani James Franco v roli druhého z bratrů za ním nezaostává. I když nejvíce se mi líbila Natalie Portman. Přesto mi k nadprůměrnému hodnocení cosi chybí a přístě už si ho nepustím.

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Příjemná průměrná americká romantická komedie na jedno shlédnutí. Plusem bylo obsazení Johna Krasinski do role Rachelina kamaráda Ethana, který byl velmi zábavný. A Kate Hudson už má pomalu patent na tyto romantické komedie.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Průměrné zakončené velkolepé ságy a hvězdička navíc je za piráta Johnnyho Deppa, který se v Jacku Sparrowi našel. Nevadila mi ani absence zamilované dvojice Keira Knightley a Orlando Bloom. Penélope Cruz jako půvabná Angelika je plusem navíc a přesně padnoucí hudba od bezchybného Hanse Zimmera si také zaslouží pochvalu. Přesto doufám, že tímto dílem je pirátská série završena.