Neznámý (2011)

Tak takhle má vypadat akční thriller současnosti, který se opírá o zajímavý příběh s vynikajícími hereckými výkony. Příběh o ztrátě identity rychle šlape a vůbec nenudí, ba právě naopak. Liam Neeson v hlavní roli dokazuje, že i přes svůj věk na něj ostatní akční hvězdy zkrátka nemají. Také ostatní herci jsou skvěle obsazeni a uvěřitelní. V menší roli mne potěšil německý herec Bruno Ganz. Příběh o ztrátě paměti, ve kterém vůbec nevíte, jak skončí podle mne patří mezi nejlepší akční thrillery roku 2011.

Útěk ze Sibiře (2010)

Režisér Peter Weir je zkrátka genius - natočit film o partě lidí, kteří utekli ze Sibiře z gulagu a o jejich putování napříč horami, divočinou a pouští, tak kvalitně se jen málokomu povede. Film byl natočen podle skutečné události. Vše v tomto snímku bylo perfektní a neopakovatelné (od netradičního příběhu, přes herecké výkony všech představitelů až k překrásné přírodě). Z hvězdného obsazení mne obzvláště zaujal Jim Sturgess a Ed Harris, ale také přesný Colin Farrell. K tomuto filmu zkrátka nemám nejmenších výtek.

Zkus mě rozesmát (2011)

Typická romantická komedie s Adamem Sandlerem v hlavní roli, která je však pouze průměrná. Mezi hlavní klady tohoto filmu patří obsazení Jennifer Aniston, která zde působí velmi sexy hlavně v porovnání s o nějakých pár let mladší Brooklyn Decker. Mezi Jennifer Aniston a Adamem Sandlerem je také úžasná chemie. Z hereckého obsazení mne vadila má oblíbená Nicole Kidman, která se však do tohoto filmu vůbec nehodila. Hvězdička navíc je za úžasné prostředí Havajských ostrovů.

Odnikud někam (2010)

Tak na tenhle snímek jsem se po zajímavém filmu "Marie Antoineta" od Sofie Coppoly velmi těšila. Jaké však bylo moje zklamání se ani nedá popsat. Velmi nudný děj, kdy název filmu přesně popisuje děj, neboli "Odnikud někam". Z filmu mne zaujala pouze krasobruslařská scéna s velmi talentovanou Elle Fanning, sestrou neméně talentované Dakoty Fanning. Po delší době jsem se při sledování filmů tak často nedívala na hodinky, kdy už bude konec. Pro mne zkrátka zklamání roku.

Rango (2011)

Tak tento westernově pojatý animák spíše pro dospělé nežli pro děti mne úplně nadchl. Se svým netradičním hlavním hrdinou, jímž je chameleon a výtečným situačním a slovním humorem, spoustou odkazů na jiné filmy, přesně vybranou hudbou, bez výchovné lekce a ponaučení pro děti podle mne patří k nejlepšímu animáku roku 2011 (a to bez přidaného 3D). Viděno v originále s hlasem Johnyho Deppa, kterému patří jedna samostatná hvězdička.

Mr. Nice (2010)

Velmi příjemný životopisný snímek o britském drogovém dealerovi, který je však spíše průměrný bez nějakých invencí. Tomuto filmu v hlavní roli vévodí Rhys Ifans, který si zde zahrál svou životní roli. Značně mu sekunduje uvěřitelný David Thewlis. Už jen kvůli těmto hercům stojí tento film za pozornost. A chuť šluknout si po shlédnutí tohoto filmu mám a ne že ne.

Jack se chystá vyplout (2010)

Velmi povedený režisérský debut herce Philipa Seymoura Hoffmana, který si zde také zahrál hlavní roli, vznikl podle divadelní hry. Film, pojednávající o vznikající lásce mezi dvěma loosery a paralelně pojednávajícím o odcizujícím manželském páru se mne velmi líbil, ať už netradičním příběhem či vynikajícími hereckými výkony všech představitelů v čele s Philipem Seymourem Hoffmanem či přesně pasující hudbou. Tento malý velký film je však spíše nežli romantickou komedií dramatem.

Světová invaze (2011)

Typická americká blbost o tom, že kdyby nás napadli mimozemšťané, tak nás zachrání pouze Američané. Oproti staršímu snímku "Den nezávislosti" je zde všechno špatně - od stupidního scénaře přes neviditelné emzáky až k hereckým výkonům, které se snad ani nedají pokládat za nějaké herecké umění.

Hezké vstávání (2010)

Sice tato romantická komedie není tak výborná jako byla "Dábel nosí Pradu", přesto ale má svůj půvab a neomrzí ani při opakovaném shlédnutí, čemuž napomáhá nejen kvalitní humor vyzařující z této komedie, ale také úžasné herecké výkony všech představitelů v čele s okouzlující Rachel McAdams, ale také nezapomenutelným Harrisonem Fordem.

Lepší svět (2010)

Skvělý film, který mne velice nadchl a jaký tu nebyl k vidění už hodně dlouho. Spolu s netradičním námětem, kvalitními hereckými výkony všech představitelů, hlavně dětských, nádhernou přírodou a hlavně netypicky severským happy-endem, to vše dělá z tohoto snímku film, který se může po právu honosit nálepkou událost roku.