Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Pro mne jednoznačně film roku, a to jsem viděla švédský originál i četla knihu. Po všech stránkách dokonalé, nemám, co vytknout. Jen mne mrzí, že se ještě nezačal točit druhý díl, tak doufám, že se snad brzy dočkám.

Velká vánoční jízda (2011)

Super zábavný, svižný, originální animák od studia Aardman ukazuje, že nejen studio Pixar má na takovéto animáky patent. Animák, který pobaví nejen děti, ale i dospělé a na konci filmu Vám dojetím nějaká ta slza ukápne. Kromě toho můžeme dál věřit, že v Česku dárky rozdává Ježíšek.

Přepadení (2010)

Tuto rekonstrukci příběhu podle skutečné události o uneseném francouzském letadlu alžírskými teroristy můžeme sledovat z pohledu tří hlavních hrdinů, což je velkým plusem tohoto francouzského filmu. Přestože nás film svým rychlým tempem nenechá ani chvili vydechnout a nemá žádná hluchá místa, přesto se nemohu ubránit srovnání s žánrově podobným United 93 a při porovnání těchto filmů mi vychází podstatně lepší právě tento americký film.

Černá Venuše (2010)

Zajímavé životopisné drama, které však trpí přílišnou délkou a opakujícími se záběry. Herečka Yahima Torres je v roli Hottentotské Venuše bezchybná a realistická. Film o ní se však moc nepovedl.

Lovci hlav (2011)

Dokonalá románová předloha a dokonalé filmové zpracování téhož. Film, u jehož sledování se budete bavit od začátku až do konce, smát se při scénách, ve kterých hrdinovi moc do smíchu není a zpočátku nesympatickému, ale postupně Vaše sympatie si získávajícímu norskému hrdinovi budete držet palce a obávat se o jeho další osud. Tento film není obvyklé hollywoodské produkce a je to na něm kladným způsobem znát. Už dlouho se mne žádný film nelíbil tak jako tento, možná je to proto, že je tak originální. Herci, vesměs pro mne neznámí, až na charismatického Nikolaje Costera - Waldaua byli jedním slovem skvělí. A od tohoto filmu se stávám milovníkem takovýchto severských filmů, kterých však v našich kinech moc nebývá.

Kocour v botách (2011)

Lepší nežli dva poslední díly Shreka je tento samostatný příběh Kocoura v botách, který má neotřelý příběh a nadprůměrné zpracování. Vtipný, napínavý, zábavný, dlouhý, tak akorát je tento animák, určený spíše dospělému než dětskému publiku. Nutno vidět v originále, už jen pro charismatický hlas Antonia Banderase. A už se těším na druhý díl, který bude, jak doufám stejně tak dobrý jako tento.

Moneyball (2011)

Tento snímek je příliš sportovní pro nesportovce a málo sportovní pro sportovce, přesto mne docela zaujal. Zajímavé téma, brilantní dialogy a výtečné herecké výkony patří mezi klady tohoto filmu. Mezi zápory snímku pak patří přílišná délka, zkrácení by ději jistě pomohlo a přidalo na atraktivitě. Film si podle mne více užijí ti, kteří mají v oblibě baseball. V hlavní roli bývalého hráče baseballu a nyní manažera basebalového týmu se nám představuje překvapivě obsazený Brad Pitt, který se v ní úplně našel, ta role mu sedla jako ulitá. Také Jonah Hill je výtečný a scény mezi nimi patří k těm nezapomenutelným z celého filmu. Asi nejsem cílová skupina pro tento film, poněvadž mě pouze pobavil, ale nenadchl a vyšuměl. Hvězdička navíc v mém hodnocení patří Bradu Pittovi.

Rumový deník (2011)

Nuda od začátku až do konce a pro mne obrovské filmové zklamání. Skvostný, ostatně jako vždy, je jen báječně potrhlý Johnny Depp v hlavní roli žurnalisty Kempa. Ve filmu se pouze chlastá anebo o chlastu mluví. Tento film je absolutní propadák.

Válka Bohů (2011)

Skvostná vizuální podívaná na úkor slabšího scénáře. Typické akční béčko se všemi klady i zápory, co k tomu patří. Mickey Rourke si tu vysekl takového superpadoucha, že by si na ně měl udělat patent. Henry Cavill má všechny předpoklady pro to, abychom mu jeho antického reka věřili bez uzardění. Pouze v roli Dia bych si místo Luka Evanse, ač je to můj oblíbenec představovala někoho jiného. Zamrzí také nedostatek humoru.

Poupata (2011)

Režisérský debut a hned nadprůměrné filmové překvapení roku. Mrazivé, depresivní, ale přesto opravdové zajímavé sociální drama ze současnosti. Herecké výkony všech představitelů mají také palec nahoru, hlavně zarostlý Vladimír Javorský svým ledabylým ztvárněním je tak přesvědčivý, že ho vůbec nevnímáme jako herce, nýbrž jako realistickou postavu. Tento film, ale rozhodně nesledujte, máte-li špatnou náladu a chcete-li se pobavit.