Teče tudy řeka (1992)

Takto má vypadat filmový příběh. Atmosféra doby, příroda, muzika, herecké obsazení. A všechno v té nádherné době-Amerika, začátek 20. století. (A k tomu ta řeka a ryby!)

Legenda o vášni (1994)

Takto má vypadat filmový příběh. Atmosféra doby, příroda, muzika, herecké obsazení. A všechno v té nádherné době-Amerika, začátek 20. století. (Jen tím indiánem bych tehdy být nechtěl.)

Obecná škola (1991)

Tento nádherný příběh učinil Jana Třísku-Igora Hnízda v Čechách nesmrtelným. Mládež potřebuje vzory. Jó, když se sejde rodina Svěráků...

Dveře v podlaze (2004)

Zase Irving a skvělý způsob vyprávění. Navenek pohoda, klid a mír, ale v pozadí cosi...Knížka Rok vdovou je taky krásně depresivní.

Pravidla moštárny (1999)

Život nerespektuje žádná pravidla...Scéna, kdy Homer přijíždí nazpět do dětského domova je neopakovatelná a snese srovnání snad jen s Forrestem G., když poprvé spatří svého syna u televize. Tedy : Dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie!

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Pan Poláček by byl určitě spokojený. Laskavý seriál z doby, kdy kluci žili v partách a slovo muže ještě něco znamenalo.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Málo kdo ví, že seriál v době svého vzniku nesměl do americké veřejnoprávní televize. Není divu, Homer nebyl ten správnej představitel Země neomezených možností. A jeho syn Bart? Taky skvělej! Škoda jen, že serál nedostal v minulosti v našich televizích lepší vysílací čas. Mohl být ještě populárnější, jak by si určitě zasloužil.

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Jsem v tom vyrostl, tak promiňte. Jo a Šarik byl tehdy každej druhej pes ve vsi.

Krvavý sport (1988)

V roce 1989 na VŠ koleji v Brně, v napráskaném pokoji by špendlík na zem nepropad, smrad jak v opičárně, 5. kopie VHS kazety přehrávaná na videu z Polska co žralo pásku, úhlopříčka obrazovky 35cm a my nevěřícně hltali úžasné bojové scény, které do té doby nikdo z nás neviděl...(Je to tak edy66?) Dnes k pousmání, ale takový je vývoj filmového estetična. Takže 4 z nostalgie pro mistra Evropy v karate z roku1980 Jeana-Clauda.

Předčítač (2008)

Nádherný a nepředvídatelný příběh z poválečného Berlína, po jehož skončení budou někteří z vás ještě dlouho přemýšlet. Jak moc je vinnen člověk, který slepě sloužil a věřil vládnoucímu nacistickému režimu a kterého dostihla jeho minulost? Těm starším z nás, se nabízí srovnání s životem u nás do roku 1989. Kvalitní hudba, skvělá Kate Winslet a velmi pěkné a vkusné erotické scény.