Útěk do divočiny (2007)

V tý "strašlivý divočině" se tisíce lidí narodilo a denně tam normálně žijí a pracují. Hoch tady spoustě lidí "mluví z duše", ale po 148 minutách výkřiku svobody rychle klobásu do ruky, nazpět k televizi či noťasu a termostat pro jistotu pootočit trošku doprava. A pro ty, co to myslí vážně-pár míst v autobusu je prý ještě volných... Nicméně krásná filmová balada, Pearl Jam a z úcty k Chrisovi, který to alespoň zkusil.

Venkovský učitel (2008)

Pan Sláma toho o české vesnici a o životě na ní moc neví. Toto možná před 50 léty někde v pohraničí nebo aktuálně v cikánských osadách či v Rumunsku . Ale třeba to bylo přání zahraničních sponzorů, že to má takto vypadat. Obraz bídy, opilci a blbci, kteří poserou, co mohou. Ta oblíbená sázka na neherce ve vedlejších rolích tu těžce nevyšla. Takže jsem mu neuvěřil nic ani z toho zbytku.Liška s Bydžovskou byli samozřejmě skvělí. Akorát Zuzaně mohli sehnat jiný montérky. Takový tu nikdo nenosí.

Vodní svět (1995)

Překrásně vytvořený, originální vodní svět, výborné nápady. K tomu spousta pitomostí, výbuchů, požárů a zbytečných akčních scén v druhé půli filmu. K.K. asi potřeboval rychle zalepit nějaký složenky a diváci za oceánem zřejmě potřebují ty výbuchy a akce k popcornu a Coca-Cole. Škoda, mohl to být parádní film. I tak, za tu první půli, tu druhou půlku jsem jako neviděl... Ten katamarán by byl dobrej na Lipno, nezbylo z něj něco?

Forrest Gump (1994)

Člověk má někdy málo kamenů... Pro mě něco jako bible. Najdete tu všechno důležité. Musíte ale sami chtít.

Zahrada (1995)

Originální, lyrický, poetický klenot. Výborný otec se synem, muzika a samozřejmě křivky paní Švandové.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Skvělý povídkový film o mexické společnosti, lásce i nelásce ke psům a měřítku lidských hodnot. Ti psi mi z toho zase vycházejí lépe než lidé.

Planina v ohni (2008)

Výborné drama s trochou romantiky. To stojí za vidění.

Zrůda (2003)

Drsná podívaná, kterou si asi znovu v neděli po obědě nepustíte. Jiný režisér by z toho dostal ještě víc.

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

Hodně drsná a syrová podívaná, která k nám v tý době skutečně promluvila. A z paní Chantal šel v tom filmu strach.

Den nezávislosti (1996)

To nebyla komedie??? U nich to prej je na základce povinnej film. Další stíhačku mohl pilotovat třeba kačer Donald zamotanej do americký vlajky. Plakal bych, jak se dá ideově zneužít sci-fi žánr.