Hitman (2007)

Atmosféra hry tu nie je ani omylom. Myslel som si že sa od toho budem vedieť odosobniť, ale nedal som to. Hlavný predstaviteľ je nemastný, neslaný a celý film je len nudné béčko hodiace sa na TV produkciu s väčším rozpočtom.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Verbinski po Kruhu otočil o 180 stupňov. Opäť ale cítiť že ma veľký talent pri vizuálnom spracovaní a vedení diváka príbehom. Film je neskutočná zábava, dobrodružné najchytlavejšia od čias Indyho s bláznivým Deppom ktorý sa tu herecky ukázal v tom najlepšom svetle. Ostatne postavy mu nestíhajú ale sympatie si vedia získať ajtak. Tematika pirátov ma konečne spracovanie aké si zaslúži. Škoda ze ďalšie časti sa postupne kvalitou začali vzďalovať.

Kruh (2002)

Vizuálne chladné, miestami mrazivé a hlavne šikovne napísané. Depresívne výjavy pri prehrávaní kazety boli odrazom toho aké pocity cítite počas sledovania väčšiny filmu. Je tu dosť málo lakačiek čo výnimočné bolo trochu na škodu. Detektívny nádych začína časom byť v prvej línii a ku koncu som si až tak neuvedomoval že sledujem horor, no na záver som bol veľmi spokojný. Mysteriózna atmosféra fungovala celý čas a určite ide o jeden z tých nápaditejších príbehov po prelome tisícročia. Pár filmárskych postupov sa tu osvedčilo natoľko že prichádzajúce horory ich istú dobu používali ako šablónu

X-Men: První třída (2011)

Vydarený prequel, s citeľne odlišnou atmosférou ako pôvodne filmy (hlavne tie Singerove) ale s dobre vyprofilovanymi postavami a obsadením hercov. (Fassbender a McAvoy boli sakra dobrá voľba) Je cítiť Vaughna za kormidlom, vizuálne ide presne o jeho štýl roboty ktorý dal sérii druhý dych a nové možnosti do budúcna. Nečakal som že to takto dobre dopadne.

All Eyez on Me (2017)

Najslabšie spracovanie oproti iným filmom o raperoch. Všetko je na priemernej úrovni a zaostáva to hlavne v emočnej stránke. Často film pôsobí lacno a nemá ani jednu údernú scénu. Koniec pôsobil chladne a to mali v rukách veľmi silnú vec ktorá mohla zachrániť dojem. Ako diváka a fanúšika ma All Eyez on Me nevedelo vtiahnúť a jedine čo fakt vyšlo bolo obsadenie hlavnej postavy. Tá podoba je neuveriteľná.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Dokument ktorý chce mať konkrétne zameranie ale zároveň dokáže opísať neskutočné množstvo vecí. Nápaditá štruktúra, pútavý a rôznorodý vizuál, používanie aj jednoduchšieho jazyka na pochopenie. Technicky je to bezchybné dielo s veľkým presahom a energiou ktorú má v sebe. Lepší dokument s podobnou tématikou som ešte nevidel. Pocitovo asi ani už neuvidím.

Skála (1996)

Pre mňa osobne najobľubenejší akčňák z 90. rokov spolu s Heat. Technická stránka je bezchybná, herci majú štýl, padajú hlášky a neustále cítite napätie ajkeď sa svojím spôsobom bavíte. (hlavne pri naháňačke cez mesto) Old School blockbuster ktorý nemá ani jednu chybu.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Vizuálne načančaná gansterka, bohužial až moc prázdna, nazaujímavá a hrajúca iba na efekt, bez skutočnej iskry. Taká farebnejšia verzia Neúplatných. Veľka škoda hlavne kvôli hereckému zoskupeniu aké sa tu stretlo.

Syn zmaru (2014)

Syn zmaru chce pôsobiť ako silná dráma o postavách, pocitoch, motiváciach, no chýba údernosť a múdrejší scenár. Spracovanie je svojské, ale čakal som niečo drsnejšie a menej klišoidné. Veľa krát som mal pocit Dejavu ajkeď presne neviem kde, ale určite som niečo podobné už videl. Ako taký vzťah k postávam som si ale vybudovať vedel a vlastne som nemal problém film dopozerať. Nečakajte ale niečo výnimočné.

Půlnoční expres (1978)

Nečakajte Shawshank ani nič podobne ladené, toto má bližšie k Siegelovi. Tiež veľmi intenzívny zážitok, surový a drsný v najčistejšej forme bez akéhokoľvek pozlátka. Polnočný Expres dokázal vyvolať nepríjemne pocity, súcit k hlavnej postave a na konci vo mne rezonoval ešte pekne dlhú chvíľu.