Santa je pořád úchyl (2016)

Ani prvý film ma nebavil, no toto už je úplné dno. Fekálny humor ktorým sú presýtené aj scény kam sa nehodí, scenár od základov hlúpy, plný klíše a otravných vedľajších postáv. Komédia kde sa ani raz nezasmejem si lepšie hodnotenie nezaslúži.

Vražda na jachtě (2019)

Veľmi tuctová zápletka. Tajomnosť a tipovanie skutočného vraha vôbec nefunguje ajkeď je hlavná premisa postavená práve na tom. Vlastne som nebol ani moc zvedavý ako to všetko dopadne. A asi nebudem jediný. Umelé twisty na konci ma stále vedia nahnevať a čo film ako tak robí znesitelným je že vie rozosmiať. Nie ale vďaka Sandlerovi. Ten hraje to čo v posledných rokoch všade, a nebyť Jennifer možno to po prvej pol hodine vipnem. A pritom mi takéto veci žánrovo chýbajú. Škoda. Netflix doručil (opäť) veľmi ľahko zabudnuteľný film ktorý nič nové nepriniesol. Vlastne ide o typickú Sandlerovka vo všetkých smeroch.

Sbohem, baby (2007)

Ďalšia kvalitná krimi záležitosť, podobne štylizovaná ako Tajomná rieka, no s nie až takými hereckými výkonmi a hĺbkou pri hlavných postavách. Napínavé je to ale dosť, všetko pôsobí realisticky, hlavná dejová kostra nie je moc objavná a videli sme ju veľa krát, no záver u mňa ešte o niečo vylepšil celkový dojem. Ani nie až tak twistom, lebo niečo také sa očakávalo, no tým čo príde potom. Veľký presah do reálneho života a silná myšlienka na záver.

Let (2012)

Zo začiatku napínavý, skoro až akčňák, neskôr existenciálna dráma. Veľké prekvapenie s nie moc pútavým tempom ale zato so silným príbehom a bezchybným herectvom Denzela Washingtona. Od Zemeckisa som nečakal že pôjde takto do hĺbky pri jeho postave. Veľmi sa mi páčila aj Silvestriho hudba a koniec ktorý fungoval v rámci emócií viac ako som tipoval.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Až moc obyčajný krimi seriál kde ani svojská postava Monka nedvihne dojem do výšin. Väčšina častí sú príjemné odpočinkové záležitosti, no nejaké pravidelne sledovanie si tu neviem predstaviť.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tak toto už bola veľká slabota. Celé sa to ťahá, v podstate mi bolo jedno čo sa deje, o postavy som sa nebál a koniec je pekné psycho a zbytočný kolotoč zvratov čo fanúšikom pôvodných knih nebudú dávať žiaden zmysel. Mlok už začína pôsobiť že onedlho bude postava do počtu a séria sa zmení na príbeh Dumbledora a Grindelwalda. Sú nám tu predostreté veľké veci do budúcna a to je asi jediný dôvod prečo dám ešte Fantastickým zvieratám šancu. Bojím sa ale že diváci postupne nebudú mať trpezlivosť tolerovať scenáristické perly akých ešte určite pár bude.

Přichází Satan! (1976)

Určite ma viac zaujal Exorcista ktorý je natočený v rovnakom období ale vedel oveľa razantnejšie pracovať s príbehom. Toto má tiež svoje silné stránky, no atmosféra ani napätie nie sú na takej úrovni ako som čakal podľa ohlasov. Goldsmithovú hudbu si ale môžem pustiť hocikedy.

Maverick (1994)

Skvelá ukážka toho ako dať humor a akciu do jedného balenia bez toho aby jedno zaostávalo. Ešte k tomu aj s vtipnými a sympatickými postavami, peknou westernou výpravou a zamotanými zvratmi. Donner toto vedel a Gibson hraje jednu z najlepších postáv kariéry.

Domek z karet (2013) (seriál)

Asi som jeden z mála ktorému House of Cards nesadlo. Kevin Spacey a Robin Wright sú topoví a asi jedny z najlepších charakterovych postáv čo som kedy v seriáloch videl. Tematicky ma to tiež chytilo, časom som ale nedával moc zložité zvraty vysvetľované hlavne protredníctvom dialógov a zaobelené v politickom slangu. Pri druhej sérii sa slabšie časti u mňa striedali s najlepšími čo som tu videl, ajtak som ale po skončení nemal moc veľkú chuť sledovať ďalej. A to bolo asi rozhodujúce. Ajkeď príbeh vyzeral premyslený, zručne natočený a postrihaný, serál ma nevedel vtiahnúť aby som sa tešil a nepozeral ho len zo zotrvačnosti.. 1.séria 6/10 2.séria 6/10

Jason Bourne (2016)

O málinko lepšie ako Bournov odkaz, no nato že je späť Damon aj Greengrass tak príbehovo slabé. Film sa snaží vyždímať posledné kúsky nápadov ako by mohla séria pokračovať. Opäť tu máme skvelú akčnú stránku kvôli ktorej máme Bourna všetci radi, no pocit že už to nie je ono vo mne pretrváva aj dlho po dopozeraní.