Warrior (2011)

Nato o akú tuctovú zápletku ide tak vie Warrior neuveriteľne vtiahnúť, emočne funguje na 100% a  navyše je tu Tom Hardy ktorý si v mojich očiach ukradol väčšinu filmu pre seba. Hlavne keď zápasí. Ku koncu veľmi intenzívny zážitok a asi by som to kľudne zaradil na piedestál tých najlepších drám celkovo aké som zatiaľ videl. Silné prevedenie a suverénne najlepší film z prostredia MMA.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Tom Holland sa ujal. Veľmi zábavné, odlahcenejšie ale stále dosť akčné. Prítomnosť Tonyho Starka tiež není na škodu a Keaton obstojný záporak, ajkeď nie nejak extra vybočujúci zo štandartu. Nechcem moc zrovnáť so staršími adaptáciami ale pri tejto som sa zatiaľ asi bavil najviac ajkeď viem že nikdy nepôjde o taký kult ako Raimi.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Rovnako zábavné ako jednotka, nenechajte sa odradiť nižším hodnotením. Herecká zostáva spolu opäť ladí a humorných situácií je dostatok. Možno sa pár vecí opakuje a nie je to až tak vtipné ako prvý krát, ale vadí to vôbec? Keď máte radi podobne ladené komédie, nevidím dôvod prečo by vám druhé Prcičky nesadli.

Prci, prci, prcičky (1999)

Počiatok éry kedy teen komédie začali byť v kurze, no väčšina z nich sa len chcela zviesť na úspechu Prcičiek a išlo o podpriemerne blbosti. Pri tejto sérií sa ale dá s kľudom povedať že kým neprišli spin-offi držala si vysoký štandard zábavnosti. Postavy som si zamiloval, kultové vtipy zapamätal na roky dopredu a Stifler je pre mňa stále najviac cool týpek. Má to svoje chyby ale keď ste film videli v mladom veku ako ja, pôjde o srdcovku. Pri pár scénach plačem od smiechu ešte aj teraz.

Bugsy (1991)

Dobové vykreslenie veľmi dobré, skvelí herci a Morriconeho hudba, no ajtak moc rozvláčne a hlavne trochu nezaživnejšie oproti iným gangsterkam. Určite ale stojí za videnie, príbeh je to celkom zaujímavý a keby film režíroval napríklad Scorsese ide o top záležitosť v žánri.

Carrie (2013)

Nie tak atmosferické ako originál a od pocitov aké som mal pri knihe už sa ušlo úplne niekam inam. Hlavná herečka je síce fajn ale pôsobí moc milo a uhladene na takúto postavu. Celkovo dosť sklamanie ktoré nemá ani jednu intenzívnejšiu scénu.

Vřískot (1996)

Jeden z najlepších hororov 90. rokov ktorý v prvom rade parádne obstál ako nakopnutie umierajúceho žánru. Vreskot je typ slasheru kde funguje aj zábavnosť aj pocit strachu. A to nebýva až tak zvykom. Uvedomal si svoju naivnosť, dobre pracoval s klišé postupmi a zároveň vzdal v menšej miere hold klasikám. Aj pri opakovaných pozretiach má svoje čaro, zaujímave postavy (v porovnaní s ďalšími dielmi) a jednoznačne ide o najlepší a najnapínavejší diel série. Osobne pre mňa menšia srdcovka.

Jeepers Creepers 2 (2003) odpad!

Seriózny odpad bez hororovej atmosféry a technicky nezvládnutý vôbec. Hlavný strašiak pôsobí viac vtipne ako keby mal strašiť. (čo bolo cítiť aj minule, ale nie až tak moc) Scenár je naivná blbosť čo sa hodí možno do nejakej epizódy Bojíte sa tmy. Aj tam som videl viac dielov s lepšou atmosférou ako tu.

Robin Hood (2010)

Asi pôjdem proti väčšine, ale mne sa to proste páčilo. Robin Hood je tu pozmenený oproti tomu čo sme poznali ale vôbec mi to nevadí. Filmársky sa všetko zvládlo skvelo. (výprava, kulisy, atmosféra, herci) Ridley opäť chytil formu podobnú časom Gladiatora, čo je fajn lebo som moc neveril ze to ešte dokáže. Pozrite si film bez predsudkov a myslím ze nebudete sklamaný aj keď tu určite boli objektívne chyby. Scenár nie je bohvie jak originálny a veľa zvratov pôsobi skratkovito, no dlho som nevidel veľkofilm ktorý by ma takto moc bavil.