My a Giulia (2015)

Príjemný odpočinkový film na ktorom som sa zasmial viac ako som predpokladal. Postavy sú ale stereotypné, príbeh ničím výnimočný a oproti iným Talianským komédiám sa tu išlo na pól plynu. Verím že niektorým divákom táto partička idiotov bude liezť na nervy, no šancu si zaslúžia.

Quantum of Solace (2008)

Začiatok trochu netradičný, roztrasená kamera, rýchlejší strih, akcia ale ajtak celkom prehľadná. Postupne sa zoznamujeme s novými postavami a dej plynie bez výrazného spomalovania, lokality sa rýchlo striedajú a určite sa nebudete nudiť. V podstate som bol teda spokojný no chýbali mi silnejšie scény čo naozaj zarezonujú ako napríklad pokrový turnaj v Casino Royale. Finále na mňa pôsobilo ako skromnejšia misia v Hitman hre a keby tu bolo menej akčných scén išlo by o jednu zo slabších a obyčajnejšich bondoviek. Quantum of Solace je svižná jazda čo sérii nerobí hanbu ale ani nevyčnieva.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Herecké osadenstvo ostáva, no ajtak druhá časť pôsobí menej atraktívne. Scenár je už moc prekombinovaný a zmena prostredia tiež neprospela, Skôr naopak. Zachraňuje to opäť charizma hercov, pár fungujúcich vtipov, ajkeď menej tých ktoré si zapamätáte aj po dopozeraní. Jednotka nastavila laťku moc vysoko.

Spojenci (2016)

Výpravou nadštandartne pútavé, dostatočne akčné ale fungujúce aj ako dráma o vývoji vzťahu dvoch postáv. Zemeckis opäť potvrdil že je skvelý rozprávač a spojenie viacerých žánrov do jedného mu vyšlo bezchybne. Veľmi sa mi páčil koniec a pocitovo radím Allied k tomu najlepšiemu čo kedy pán režisér natočil. A to už toho teda natočil hodne.

Dannyho parťáci (2001)

Silná herecká zostáva, scenár prešpikovaný originálnymi nápadmi a veľké vyváženie decentnej akcie s humorom. Toto je najlepšia časť série bez debát. Plán lúpeže bol dobre vyskladaný, extrémne zábavný a po pravde som nenašiel vôbec nič čo by mi len trochu vadilo. A to sa nestáva často. V detstve som film pozerávaľ veľmi často, škoda že ani jedno pokračovanie kvalitou nenadviazalo.

Kmotr III (1990)

Celkový feeling trochu odlišný od minulých časti. Atmosféra viac pôsobí súčasne ako retro, postavy už nie sú až tak dobre spracovane no stále to vedia potiahnúť dialógy, zaujímavé zvraty a koniec pre mňa ako fanúšika bol extrémne osobný. Najväčšiu silu má film v nostalgickej rovine, spomienky na minulosť boli správne dojemné, no nepôsobili že sú tu na silu. Scény v divadle mi pripomenuli prečo je táto sága výnimočná a z hercov som si dosť obľúbil Andyho Garciu ako čistú kópiu Sonyho. Veľké šťastie ze film natočil Copolla lebo keby ho dostal do rúk niekto iný tak by sa od prvých dvoch dielov odlišoval asi citeľne viac. Niečo mi chýbalo, pocit dokonalosti, výnimočnosti a razantnosti v tom čo sa postavy rozhodnú spraviť, no sťažovať sa nemôžem. Stále je to Kmotr.

Já, legenda (2007)

Pekne budované napätie, film sa nikam neponáhľa a prostredie je vykreslené super tak isto aj hlavná postava. Neskôr atmosféra trochu upadá, pridá sa na akčnosti a stratí sa intímny efekt ktorý pôsobil prvú polovicu. Je to síce škoda ale ajtak som si film obľúbil, z velkej časti kvôli Willovi Smithovi a vyhraniu sa s námetom. Taký osobnejší a decentnejší pohľad na apokalypsu, no stále dostatočne atmosferický.

Bourneův odkaz (2012)

Jeremy Renner sa sem celkom hodil, no filmu najviac škodí že je súčasť série. Greengrass nastavil štandardy, mal svoju víziu a Bournov odkaz mu technicky nestíha. Damonova postava z minulých časti mala hĺbku, lepší príbeh a ako divák som si k nemu budoval vzťah naprieč troma filmami.. Toto je iba priemerná akčná zábava ktorú konkurenčné značky hravo prekonávajú.

Blíženec (2019)

Zmes Craigovych bondoviek a Bourna, plus naivná hlavna zápletka. Smith je ale sympaťák a hlavne dostatočne uveritelný. Film beži celkom rýchlo a na to že hodnotenia nie sú najlepšie, bavil som sa. Akčné scény sú zvládnuté a jediné čo mi trochu vadilo bol záverečný part. Tam to prepískli až moc. Potenciál na začiatok novej série tu podľa mňa nebol, no remeselne ide o uspokojivú jednohubka pre fanúšikov akčných filmov.

Srdcová královna (2019)

Scenár kládol veľký dôraz na uveriteľnosť a nejednoznačnosť vzťahov medzi hlavnými postavami, vie to vyvolať v divákovi nepríjemne pocity ale nejak extra sa mi to pod kožu nedostalo. Erotické scény mi prišli trochu cez, hlavne preto že Trine Dyrholm vyzerala staršia ako v skutočnosti je a ajkeď chápem lepšie hodnotenia, príbehovo mi neprišlo že ide o niečo úžasné. Nečakal som úplne film pre mňa a tak sa aj stalo.

Časové pásmo bylo změněno