Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Príjemné prekvapenie. Kvalitou a spracovaním veľmi blízke ku Castlevanii a nato že má film menej ako hodinu a pol, stíha sa ísť pri postavách dostatočne do hĺbky. Tempo je dynamické, príbeh zaujímavý a nájdu sa aj fajn zvraty a množstvo krvi. Kľudne by zaklínačska séria mohla ísť ďalej touto anime cestou kde príšeri a väčšina súbojov vyzerajú lepšie ako v hraných verziách.

Sebevražedný oddíl (2016)

Asi najslabši DC film. Bez výraznej dejovej kostry, nevyužitý potencial postáv a jediná ktorá ako tak zabaví je Harley Quinn. Joker totálna katastrofa, (tu najviac vidno že sa muselo škrtať v scenári) príbeh je väčšinu času dosť nuda, bez zaujímavých zvratov a aj akčná stránka zaostáva za očakávaniami. Strihačsky ide o veľký bordel kde často ani nedáva zmysel nadväznosť scén. A to nezachráni ani množstvo licencovaných piesní ktoré mi liezli na nervy už pri začiatočnom predstavovaní postáv.

Ztracené království pirátů (2021) (seriál)

Zaujímavý dokument ktorý vedel udržať moju pozornosť po celý čas. Skvelý výber postáv na ktorých sú príbehy postavene, hrané časti herecky zvládnuté, výprava je výborna a informačne ideme dostatočne do hĺbky. Celkovo sa mi asi najviac páčilo výtvarné spracovanie. Možno nemuselo byť až toľko epizód ale že by som sa nudil, nemôžem povedať.

Ali (2001)

Veľmi pomalý film kde výraznu úlohu hraje (na prekvapenie) hudba a (neprekvapujúco) výkon Willa Smitha.  Netradičnejsi režijný štýl a pekne natočené súboje v ringu no často (hlavne v druhej polovici) nuda. Mannova obrazová štylistika bola opäť raz porazená nezáživným rozprávačstvom.

Adoration (2013)

Herečky super, herci nič moc. Zaujímavá premisa, natočená plocho a bez niečoho čo rozoberie postavy tak ako si námet pýta. Tu sa dalo vyždímať viac hlavne čo sa týka emócií. Adoration pôsobí prázdno a ajkeď som koniec čakal iný, nemôžem povedať že by ma zasiahol.

Šarlatové písmeno (1995)

Už len kvôli Gary Oldmanovi sa oplatí vidieť. Nato že nemusím romantické filmy, Šarlatové písmeno mi celkom sadlo. Príbeh je zaujímavý, výprava pekná, hudba sa dobre počúvala a Duvall v mini roli potešíl. Je to ale strašná nuda. No a najväčší problém bol prejavovanie lásky na silu. Koniec sa mi nepačil vôbec, moc sa sem ani nehodil a myslím že niejsom jediný čo si to myslí.

Mise (1986)

Filmová balada ktora sa snaží prihovárať k divákovi viac obrazovo a myšlienkovo ako slovne. Všetko je zobrazené neuveriteľne autenticky, len škoda že miestami chýba šťava. Výborní De Niro a Irons plus jeden z top 3 Morriconeho soundtrackov. Načo si budete musieť zvyknúť sú dlhé zábery bez dialógov, keď taký štýl filmov nemusíte tak vám Misia až tak nesadne. Ja som si ale zvykol už po pár minútach a išlo vďaka tomu o silný zážitok.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Výborne vyplnenie deja medzi epizódou 2 a 3. Sympatické postavy a animácia. Slabšie časti sa striedajú s lepšími, no treba povedať že prvá séria ma až tak nebavila a trvalo celkom dlho kým som došiel nakoniec. Potom už to ale vie lepšie udržať pozornosť a nastaviť sa na pravidelnosť sledovania. Pre fanúšikov povinnosť a zároveň príjemná vec na relax čo občas zachraňuje niektoré chyby vo filmoch.

Cizinci ve vlaku (1951)

Film ktorý v psychologickej rovine funguje rovnako dobre ako v kriminálnej. Má výbornú atmosféru, je plný prekvapení a morálnych otázok a vie aj udržať diváka v napätí. Ajkeď to nedočiahlo k najväčším majstrovím klenotom, určite patrí k jeho lepším kúskom.

Nevědomí (2013)

Rozpočet extremné vidieť a musím povedať, zúžitkovaný bol skvelo. Oblivion je komorné sci-fi s menej postavami. Príbeh je na prvý pohľad až moc jednoduchý a milionkrát predtým videný, no obrazovo film ukazuje krásne scény. (hlavne exterierové) Pomalé rozpravanie a ľahkosť akou postupne odkrývame tajomstvá mi sadla a ajkeď Cruise zase hraje sám seba tak musím uznať že nešlo o nič tuctové ako som si myslel na začiatku.