Probuzení (2007)

Parádní thriller z nemocničního prostředí. Film založený na šíleném (a v reále opravdu několikrát pozorovaném) jevu, kdy anestetika nefungují tak jak mají a člověk není zcela uspán. Tělo je částečně paralyzováno, cítí bolest a vnímá co se kolem děje, avšak nemůže se nijak bránit. Totální zvrat v průběhu filmu udělá z Jessicy Alby někoho zcela jiného. Doporučuji!

Guru lásky (2008) odpad!

Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. Osobně si myslím, že bych sám dokázal natočit mnohem lepší film "z fleku" jen podle myšlenek, které mě zrovna v tu chvíli napadnou. Film nemá pointu, ani vtip, ani nápad. Proč se Jessica Alba upsala do takové kraviny? NAPROSTÝ ODPAD KINEMATOGRAFIE!

Austrálie (2008)

Hugh Jackman s perfektním australským přízvukem ve filmu, který trochu připomíná western, trochu romantickou komedii, trochu válečné drama. Na co ještě čekáte?

30 dní dlouhá noc (2007)

Pochmurný horor z oblasti za polárním kruhem. Trochu mi chvílemi připomínal "The Thing" a proto hodnotím kladně.

Zápisník jedné lásky (2004)

Totální "oplodňovák" na podzimní večery. Pokud chcete dívku zaujmout, a chcete, aby vám se slzami v očích padla kolem krku, s tímhle filmem máte skoro stoprocentní úspěch zaručen. Silný příběh plný lásky a vášně. Mohu vřele doporučit.

Napoleon Dynamit (2004)

Nejoblíbenější film mojí ženy. Je to jeden z kategorie "where nothing in particular is going on", tzn. nic se tam v podstatě neděje, ale film má zvláštní kouzlo a něčím nadchne. Jon Heder úžasně zahrál roli totálně flegmatického středoškoláka a některé jeho hlášky jsou téměř kultovní. Tento film mohu doporučit, ale vězte, že ne každému se bude líbit.

Milk (2008)

Průměrný snímek s několika světlými okamžiky a výborným koncem. Osobně bych ale nemusel vidět scény, kde se "hošani" líbají a osahávají. Celkový dojem ale dobrý. Odnesli jsme si s manželkou z tohoto filmu vlastnoručně vyrobenou nadávku "Your asshole is bigger then Milk's!" :-)

Stmívání (2008)

První z trilogie upíří fantasy. Knihy jsem nečetl, ale prý jsou skvělé (ovšem, existuje snad film lepší než kniha která pro něj byla podkladem?). Na film jsem slyšel většinou jen kritiku, ale byl jsem docela překvapen - nebylo to vyloženě tragické. Kdo má rád upíry a romantiku, měl by se na to podívat.

Zodiac (2007)

Zdařilá adaptace podle skutečné události. Příběh San Franciského sériového vraha mě fascinoval již před tímto filmem a proto jsem byl velice napjatý, zda-li z filmu vyplyne kdo jím skutečně byl. Režisér si po celou dobu filmu pohrává s divákem a předhazuje mu různé varianty a různé podezřelé. Po shlédnutí jsem si udělal svůj vlastní závěr kdo mohl být oným Zodiacem, ale to si nechám pro sebe:-) Poutavý film, hvězdičku dolů za příliš přemrštěnou délku (~2h 30min).

Travička zelená (2008)

Viděl jsem již několik "huličských" filmů, ale tohle je totální blbost bez nápadu. Trailery vypadaly božsky a horzně jsem se na tenhle film těšil. Následovalo zklamání a promarněných 111 minut života. NEDOPORUČUJI!