Saw: Hra o přežití (2004)

První ze série "SAW", která nadchne úplně nejvíc. Do detailu promyšlený příběh, skvěle odehrané scény, které postupně poskládají jednotlivé střípky do uceleného tématu, který vás nenechá nějakou dobu spát. Některé záběry jsou až nechutně detailní, ale to já mám rád. Škoda jen, že pokračovali v natáčení dalších dílů, celkový dojem z nekonečné série "SAW" je pak záporný. Tenhle díl ale DOPORUČUJI!

Karanténa (2008)

Ještě jsem neviděl původní předlohu REC, ale zatím mohu říct, že se mi horor velmi líbil a zdál se být autentický. Možná v budoucnu změním hodnocení po shlednutí toho španělského originálu. Zatím ale 3*

Bod zlomu (1991)

Celovečerních filmů o surfařích není mnoho - a navíc je obsazen kvalitními herci (Patrick Swayze, Keanu Reeves). Tenhle film se jen tak neokouká.

P.S. Miluji Tě (2007)

Srdcervoucí příběh u kterého i muži uroní slzu:-) Promyšlený příběh plný romantiky. DOPORUČUJI!

Human Traffic (1999)

Následovník Trainspottingu, ale ne tak drsný a z jiného prostředí. Jako milovník elektronické hudby a podobných parties musím za sebe říci, že se mi to líbilo a mohu všem doporučit.

Absurdistán (2006)

Tomuhle luxusnímu filmu říkám dokument z budoucnosti. Je až zarážející, kolik je v tomto filmu pravdy. Viděl jsem Idiocracy když vyšel a pak znovu koncem roku 2008 - když se pořádně zamyslíte, dojde vám, že se pomalu ale jistě blížíme ke stejnému absurdnímu konci. Ekvádorský režisér (Office Space) divákovi sarkastickým, někdy až arogantním způsobem sděluje stav světa v daleké budoucnosti. Dokonce bych ani neřekl, že to je komedie. Chápejte mě - smál jsem se spíše tomu, že mi došlo jak moc jsou tyto vtípky o negramotnosti pravdivé. Každopádně dávám vyjímečně plný počet, protože nad tímto filmem často přemýšlím a některé hlášky užíváme u nás v práci dodnes.

Pochyby (2008)

Všechny tři role - matky představené, nové mladé učitelky a kněze - jsou naprosto fantasticky zahrané. Ještě dlouho po skončení filmu budete přemýšlet, na které straně byla pravda. Na některé otázky bohužel nejsou odpovědi...

Soudný den (2008)

Jeden z mnoha slabých postapokalyptických příběhů o zombies. Použijte funkci "Hledej" a najděte si lepší kousek, tohle nestojí za to.

Horší než smrt (2007)

Již jsem viděl 3x (jednou v Evropě, jednou v USA a jednou na mém iPodu). Pokaždé jsem se nehorázně řezal. Některé scénky by rozesmály i mrtvého :-) Černý humor jako řemeno, doporučuji!

Oni (2008)

Dobře zpracovaný neoriginální příběh bez zápletky, který vám zvýší srdeční tep na maximum. Jeden z nejstrašidelnějších filmů v posledních letech u kterého nemusíte zbytečně přemýšlet - jednoduše si jen koušete nehty na rukou a bojíte se. Papírové pytle na hlavě cizinců mě děsí ještě dnes! Poznámka: Opět si nemyslím, že příběh je založen na skutečné události. Zkoušel jsem dlouhou dobu zjišťovat předlohu a skutečný příběh, ale nenašel jsem ani jedinou zmínku o něčem podobném.