Kick-Ass (2010)

Pecka, tenhle film má koule! Je však zajímavé, že jsem si to uvědomil až po druhém shlédnutí. Obrovský nadhled, hláška za druhou, skvělá muzika, prostě nářez!

X-Men (2000)

Příběh chatrný, herecké výkony nepřesvědčivé, akce téměř žádná a napětí taktéž ne. Taková pohádka ve stylu Twilight, která má akorát místo upírů X-Meny? Za mě ne.

Red (2010)

RED je pohodová akční komedie s Willisem, Freemanem, Mary-Louise Parker a dalšími holywoodskými hvězdami. Film staví čistě na nich a já to beru. Co více si přát, než je vidět hezky pokupě, plné elánu a vtipu.

Rivalové (2013)

Ron Howard dokázal, že i v dnešní době se dá natočit prostý nádherný film , RIVALOVÉ!

Klub rváčů (1999)

Nemám rád podobné filmy navíc s tímto námětem, ale tady toto je světlá výjimka. Ona se totiž většina takových filmů tváří, že jsou něco víc, ale ve skutečnosti jsou pro mě nepřehledné, komplikované a nudné. Tento film se však drží základní dějové linie, kterou systematicky rozvíjí. Dialogy jsou neuvěřitelně komplikované , tak že nesmíte u filmu vypnout, alespoň teda v první polovině. Druhá polovina je sice slabší , ale konec vše napravuje. Určitě se těším na druhou projekci, protože vím, že toho film v sobě skrývá víc, než bych dokázal pochopit po prvním shlédnutí.

Silent Hill (2006)

Jelikož jsem se přinutil shlédnout toto podruhé, můžu za sebe říci, že to je totální kravina. Když jsem se však pořádně zadíval, všímal jsem si i světlých momentů, z nichž asi největší je soundtrack a celkově ladění zvuků.

Hostitel (2013)

Vcelku dojemný konec, kterému hlavní slovo dodává vhodně zvolený a pěkný soundtrack. Zato příběh, který je totálně nepromyšlený a stupidní, sráží tento film hodně dolů.

Lovci hlav (2011)

Zajímavý film plný nečekaných zvratů. Příjemné obsazení a takový typický severský šarm bez zbytečně přemrštěných akčních scén. Chladné scény bez emocí a naopak také plno naprosto od herců vydřených scén. Akorát celé vysvětlení pokulhávalo, ale tak aspoň to bylo dostatečně reálné.

Apokalypsa (1979)

Moc dlouhý film na tak málo faktů, které na mě při sledování dolehli. O hodinu méně, bez konce plného keců, byl by to příjemný válečný film. A právě hlavně konec zkazil dojem z celé té válečné vřavy a hrůz z Vietnamu.

Top Gear: Apokalypsa (2010)

Asi strašně nezáživné téma pro automobilový pořad, ale přesto si myslím, že se z toho dalo vytěžit více. A nepochopil jsem jejich anglický humor.