Opustit Las Vegas (1995)

Naprosto skvělý herecký výkon Nicolase Cage a Elisabeth Shue. Jinak však měl podle mě film první půlhodinu velmi pomalý rozjezd a naopak zbytek filmu dle mého názoru probíhal tak rychle, že bych byl radši, kdyby trochu zvolnili. Dále bych čekal, že Sera bude chtít Bena opravdu nějak vyléčit, ale ona mu za celou dobu filmu nabídla doktora jenom jednou, čímž dle mého názoru film ztrácel nějakou hlubší zápletku, kterou mohl skvěle využít. Poslední připomínkou je to, že i když jsem řekl, že průběh filmu byl dost rychlý, tak si myslím, že scéna se znásilněním Sery tam byla navíc a vůbec se mi tam nijak nehodila, protože by určitě Bena hledala i bez této hrozné zkušenosti.

Sezn@mka (2016)

Tak začneme pozitivy. Občas se našel dobrý vtip, u kterého jste se zasmáli. No a to je všechno. Jinak příběh často zaostával, herci celkem dost přehrávali, až mi z toho bylo zle a i když málokdy koukám na to, jakým způsobem je film natočen po stránce kamery, tak musím říct, že tady ty kamerové nedostatky bily přímo do očí a nedali se přehlédnout.

Zkrat (2011)

Vezmu to zkrátka. Celý film naprosto chaoticky postavený takovým způsobem, že jsem celou dobu neměl nejmenší tušení o co jde, až asi v posledních patnácti minutách jsem to pochopil. Herecké výkony nebyly nijak zvláštní ani výjimečné. Zároveň jsem se po celou dobu opravdu nudil a to nejen příběhově ( to asi kvůli tomu, že jsem to nechápal), ale nudil jsem se i u všech bojových scén, což se mi snad ještě nestalo.

Tváří v tvář (1997)

Upřímně musím říci, že když jsem si pouštěl tento film, tak jsem od něj nic moc nečekal. Čekalo na mě však obrovské překvapení. Nejvyšší poklona patří Johnu Travoltovi a Nicolasi Cageovi, kteří ukázali, že dokáží nejen bravurně zahrát kladnou a zápornou postavu, ale dokonce do dokážou v jednom filmu. Další skvělou věcí byly akční scény, za které si kaskadéři a pyrotechnici zaslouží můj veliký obdiv. Posledním takovým hezkým zpříjemněním byla hudba, která zážitek z celého filmu skvěle umocnila. Abych nepsal pořád o kladech, tak zmíním i dva takové opravdu drobné zápory. Tak prvním je, že to občas bylo trochu přitažené za vlasy, ale vážně jen místy a drobně. Druhou je to, že finální boj (respektive honička a přestřelka) trval dle mého názoru příliš dlouho a zhruba v polovině honičky na lodích jsem už trochu ztrácel pozornost. To jsou ale skutečně drobnosti, takže finální verdikt je, že je to skvělý film. :)

Skleněné peklo (1974)

Začátek filmu byl celkem nudný. Dále mi přišli příběhy postav a celkově jejich charaktery celkem bizarní a nijak složitě promyšlené. Jinak se filmu nedá téměř nic vytknout. Je to vcelku pěkný katastrofický film.

Hospoda (1996) (seriál)

Pro mě je to seriál o tom jak se skvělá parta herců sešla v jedné hospodě a stávají se jim různé příhody. Opravdu chci především vychválit herecké výkony. Všichni herci se zhostili svých rolí naprosto bravurně. Občas seriál i rozsvítila nějaká hvězda, která si zde střihla cameo. Taky je skvělé, že všechny ty postavy jsou pohodáři, kteří si navzájem skvěle rozumí (samozřejmě až na Jonáše). Jediní kdo měli rozporuplný vztah vztah byl Dušek s Kachnou, ale ti měli skvělou společnou scénu na konci poslední epizody. Pravdou sice je, že se zde nic moc neděje, ale myslím, že je to skvělý seriál určený k pouhému odpočinku a relaxaci.

Špion, který mě miloval (1977)

Jedna z nejlepších bondovek. Nejvíce se mi asi líbily herecké výkony. Roger Moore se zhostil Bonda jako sarkastického avšak šarmantního a Barbara Bach jako ruská agentka Amasová, která je jednou opravdu chladná, ale jindy zase projevuje nějaké city i náznak humoru. Dále se mi velmi líbilo ztvárnění zabijáka Zuba v podání Richarda Kiela. Dále byl skvělý i ten příběh, kde vlastně Bond zabil lásku Amasové a ta když to zjistí, slibuje mu pomstu. Také se zde vystřídalo mnoho skvělých prostředí. Nejdříve začínali v Alpách, pokračovali Egyptem a vše završili ve Středozemním moři poblíž Sardinie. Rovněž bych chtěl pochválit humor, který nás prováděl celým filmem, takže to nebylo až tak vážné. Samozřejmě ale nejlepší věcí ve filmu byl Lotus Espirit, který se uměl přetransformovat na ponorku. :)

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pro začátek skvělé herecké výkony Jakea Gyllenhaala a Gemmy Artreton. Dále skvělé kaskadérské a bojové scény. Celkem zajímavé a příjemné i vedlejší postavy. Hezká atmosféra Blízkého východu a dobře vybraná hudba. Jediné, co mě zklamalo byl konec. Bylo mi jasné, že nemohli nechat všechny ty postavy mrtvé, ale stejně mi přijde zvláštní, že celý ten napínavý příběh se vlastně nakonec vůbec nestal. Rovněž v tu chvíli ani nepoznal Amara a Sesa což je opravdu škoda. Jinak jsem si ale celý film velmi užil.

Žít po svém (2005)

Na filmu se mi líbí, že se v něm celou dobu řeší tři hlavní témata. Jean a její přítel co ji mlátí, Einar a jeho vztek na Jean kvůli smrti syna a Mitch a jeho touha konečně to nějak uzavřít s medvědem, který ho napadl. Tím aspoň není celý film tak jednotvárný. Celé zasazené do příjemného prostředí ranče. Co se týče hereckých výkonů, tak Jennifer Lopez mi tam připadala spíše do počtu, ale nevadila mi. Alespoň více zdůraznila skvělé herecké výkony Roberta Redforda a Morgana Freemana, kteří zde naprosto excelovali. Hezký konec ve kterém se vše vyřešilo, já si tento film velmi užil.

Mentalista (2008) (seriál)

Do konce čtvrté série jsem měl na tento seriál vcelku ucelený názor. Tím bylo, že Janovi finty jsou hezké a pobaví, dobré je, že seriál má nějaký cíl, čímž je chycení Rudého Johna a občas byl i nějaký díl napínavý či zábavný, jinak celkem průměrný kriminální seriál. To vše se ale změnilo pátou sérií. Nevím jak se to stalo, ale od páté série mají díly větší šmrnc, jsou zábavnější, zajímavější no prostě celkově zajímavější. Poté v šesté sérii se podařilo chytit Rudého Johna a napadlo mě, zda ten seriál onen šmrnc opět neztratí. Naštěstí mě seriál vyvedl z omylu. Celý seriál změnil prostředí, přidal pár nových postav(ze kterých jsem si opravdu oblíbil Dennise Abotta) a dokonce přešel ze CBI na FBI. Občas se objevili staré postavy a začal se řešit vztah Janea s Lisbonovou. Jen doufám, že seriál bude v tomto pokračovat.