Iluzionista (2006)

Tak tomuhle říkám film s finesou! Řadím k filmu next (s kejdžem) na stejnou (vynikající) úroveň.

Let (2012)

První třetina parádní, skvělá akce i zábava, na záběr, jak letí letadlo hlavou dolů jen tak nezapomenu, zbývající dvě třetiny naprostý propadák, nuda nuda nuda. Náznak konečného rozuzlení a titulky. Ztráta času.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Tak tohle je TAK ryzí amerika.. Bohužel. Slabé. Poněkud zprzněný kus a až mě mrzí, co z toho udělali. Určitě to šlo lépe.

Extra život (1997)

Poněkud ujetější, než jsem čekal. Poněkud nudnější, než jsem čekal. Pár vtipných hlášek a záběrů, to je však bohužel vše, zbytek je stmelen nesouměrně a nekvalitně.

Trans (2013)

Velice, opravdu velice zbytečně překombinované a nudné, nepřehledné i s mapou a očekávané konečné rozuzlení je jedno velké zklamání, které divák odhadne někde v půli filmu a kýžená reakce zní: hmm, no jo no. Přes vcelku kladné hodnocení se jedná z mého pohledu o velmi podprůměrný kousek, který jsem přetrpěl do konce pouze s vidinou něčeho lepšího na konci, což bohužel nepřišlo.

Dredd (2012)

Kdo by to byl řekl, že se tohle vyšplhá na 70%. Já tedy ne.

Velký (1988)

Krásná multirozsahová komedie, ve která Tom exceluje. Film ukazuje "děti v nás všech" a hraje tak na niterní základ většiny z nás a dělá to velmi dobře.

Kvartet (2012)

Velmi průměrná sladkobolná skorokomedie o starých lidech a srovnávání se se stářím. Co se týče "domova pro vysloužilé muzikanty" coby parafrázi na domov důchodců by se měly naše domovy jen učit a čeští důchodci jen tiše závidět. Chvílemi jsem se smál a ano, byl jsem i pobaven, ale celkově na mě film zapůsobil velmi depresivně, už pro to, že přes svůj ještě mladý věk se bojím stáří a pomalého umírání a čekání na smrt zvlášť. Přestože herecké výkony byly jistě velmi kvalitní a zvláště Billy Connolly byl skvělý, hodnotím jak hodnotím kvůli pochmurnému podtextu a smutnému pozadí, které je mi zkrátka proti srsti.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Velmi zábavné, vtipné a akční. Plno hraček a jasně rozlišeno, kdo je ten špatný. I přes lehkou béčkovost jsem se ani chvíli nenudil. Chvílemi pravda cákání krve a tělních tekutin překračovalo fyzické možnosti anihilovaných, to však jen umocňovalo nadsázku a umožnilo skvělou zábavu.

Simonova kočka (2008) (seriál)

Nápadité, originální, vtipné i dojemné. A to ani nemám kočku :-)