I Love You Phillip Morris (2009)

Skvostný film s velmi silným příběhem ve kterém Carrey opět dokazuje že doby kdy byl jen šašek jsou tatam...Paráda.

Zelený sršeň (2011)

Punková šílenost v zeleném světle kterou tahají hlavně vtípky a bitky mezi hlavními hrdiny. Oni to jsou totiž parťáci na baterky takže jejich ,,superhrdinství" stojí skutečně za to. Snad tenhle aspekt dělá sršně sršněm a právě proto je takový jiný. Nicméně není to ani tak dobré a záskočné jako Kick Ass ani podobné vážnějším hrdinům jako je Batman a spol. Je to prostě pohodová ujetina na jeden večer ale nic co bych uchovával v živé paměti do příštího dílu který jistě brzy přijde ;)

Princezna Nevěsta (1987)

Nejkrásnější , nejtemnější a nejvýpravnější pohádka všech dob. Dostali jsme ji s bráchou na VHSCE a viděli jsme ji milionkrát a nikdy neomrzela. A kdyby mi někdo řekl že ten náš hrdina v černé masce bude později hrát v Saw a řezat si hnátu asi bysme mu to nikdy nevěřily. Jinak na obra a jeho zápas nikdy nezapomenu. Dokonce jsem měl pocit že cítím jak ten mameluk smrdí :D No prostě kdo neviděl musí napravit protože tohle je prostě paráda.

Hook (1991)

Jestli Petr Pan tak jedině od Spielberga protože tady aspoň Hook vypadá jako Hook!!!! K tomu ostatnímu není třeba nic dodávat - je to film hlavně pro děti a jako takový je skvělý

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Krýsný (ne)dětský film který mi vždy připomene Vánoce ( nevím proč to dělá ale prostě to tak na mě působí ) část filmu ve které E.T. a chlapec trpí ( umírají ) mám živě v paměti jako jednu z nejnegativnějších filmových zkušeností z mého dětství. Bohužel nová verze E.T. mimozemšťana na Blu-Ray prošla změnama ve kterých už E.T. není tak krásně gumový a to kvalitu filmu opravdu velmi drtí...no kdo neviděl ať se na to ani nekouká a nechá si v živé paměti krásného starého E.ťáka

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Tento film nastartoval veškeré mé sny o tom stát se filmovým nadšencem a samotvůrcem :D . Dobrodružství které nepustí žádného diváka bez rozdílu věku. A komu se nelíbí ještě nedospěl do dětských snů....a tomu to skutečně nezávidím.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Ve skutečnosti to mohl být dobrý film. Dinousaři jsou dinosauřovitější , je jich víc a jsou agresivnější. Ostrov nemá ploty a je tady halda jednohubek v podobě lidí a vojáků k žrádlu. Bohužel tomu všemu dá na frak mládě T-Rexe , schovaná černoška v Malcolmově skvělém karavanu ( který tak skvělý není protože sklo mu rozbijete telefonem ) a znásilnění Kin Kong stylu s T-Rexem....ano jako kvalitní béčko to asi svítí ..ale jako film od Spielberga poněkud horší. Tří hvězdy dávám za Goldbluma kterého jako Malcolma prostě miluju a je mi jedno jak moc je debilní :) prostě mi tenhle týpek sedí.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Obrovský film který na mě působí jako novodobá Alenka v říši divů. Kouzelná ,,divná" atmosféra s úchylně se tvářícím Osmentem v hlavní roli jede jako na dobře promazaném pásu . Všechno sedí a všechno ladí. Já dávám pět protože ten film ve mě zůstal dodnes a to jsem ho viděl před sedmy lety...takže to asi něco znamená.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Jeden ze snímků který mě přesvědčil že v Dicapriovi dřímá pan herec s velkým P. Navíc chytlavý příběh o člověku do jehož kůže by se rád převtělil každý z nás. Aneb jak vydělat na chybách systému a ještě se při tom náramně zabavit. Ženský , prachy a úspěch jsou už vedlejším produktem náramného řádění. Vztah mezi detektivem Hanksem a podvodníčkem DiCapriem je navíc skvěle koukatelný a chvílemi jsem jim to ,, přátelství " i záviděl. Co by byl jeden bez druhého že?

Válka světů (2005)

Mám rád Spielberga..co rád miluju ho. Ale tohle bylo špatné. Důvody? Nemám rád tenhle styl vyprávění , průběh ani jeho konec. Navíc tady to Tomu Cruisovi nejde tak jako v Minority a celý ten příběh je takový až moc funny holywood který prostě dobře dopadne ! Nene strýčku skrblíku tohle vážně ne.