Megan is Missing (2011)

Mrazivé a syrové jako stehno kuřecího z mrazáku. I když je to celé vyfabulovaná kampaň (skvěle udělaná dokonce na Facebooku smrdí plačící teenageři na sto honů) funguje to náramně. Mrazivé záznamy, fotografie dvou náctiletých důvěřivých pipnek směřují k brutálnímu zakončení ve kterém vám je jasné co je před dveřmi a co za nimi. Syrovosti neubírá ani fakt, že na úchyláka můžete mluvit jak chcete ale on prostě neslyší. Snad proto čtyři hvězdy protože i když jde o fikci jedná se o fikci velice dobře zachycenou na reálných základech. Tohle se děje kolem nás i když ne tolik jako v USA. Tady ještě děti nedáváme na obaly od mléka. Přesto ale ano....no...co dodat. Podívejte se pokud chcete vidět něco hodně kvalitně syrového. Jednu hvězdu ubírám za to že jsem byl tahán za nos...na druhou stranu grandiozně ale google je mocnější než se zdá :D

Pod kůží (2008)

Nízký rozpočet je tady znát na každém kroku. Herci jsou tupí, dialogy jsou strohé a bez šťávy, postavy nemají větší hloubku a monstrum paroduje Carpentrovu Věc bohužel ale asi tak, že vlastně vůbec není vidět. Navíc jsem viděl s pošahaným českým dabingem za který by zasloužilo celé dabingové studio facku a kopanec mezi nohy. Za snahu o něco jiného dávám dva body i když už teď mě to mrzí.

Krásno (2014)

Čerstvé dojmy z předpremiéry jsou ještě teplé jako rohlíky z pekárny takže jdeme na to. Nebojím se říci, že zatím nejlepší film roku...ano ono to na začátku roku může vypadat jako rouhání ale proč nechválit když to jde. Začnu tím co podle mě bylo slabší aby konec nebyl plný krkolomných negací, kterých stejně není moc. Film je trochu dost dlouhý na to jaký příběh vypráví, je tam trochu znát, že tvůrci se nechtěli zbavit ani jednoho záběru ani jedné scény. Asi dvacet minut před koncem se tak dostává film do lehké katatonické fáze, kdy sice netápete, jak to tak bývá u české kinematografie, ale mírně si přešlapujete na místě a říkáte si jestli už není zbytečné znovu dokola opakovat jasnou premisu v ději. Na druhou stranu po tomto lehkém pozívnutí přichází nadupaný závěr, který vás okamžitě probere. Některé vtipy jsou zřejmě víc lokální než by se slušelo pro diváka od cizáků a nebo je to prostě forma Sokolova humoru, která vždy nemusí střílet do černého. To je takové to mluvení o vtipné scénce hned ze začátku, která byla skvělá ale to vysvětlování vtipu dalším vtipem ale nyní v dialogu už mi přišlo trochu jako když strýček Lojza vypráví vtip ale musí nutně vysvětlit na konci jeho poentu. Prostě podle mě zbytečný dialog navíc, který trochu ponížil skvělý geg. Ale nyní dost rýpání a jde se chválit. Ondřej Sokol přináší žánrovou komedii ve stylu zparchantělých komedií s prvky a ano s malinkými prvky Buddy Filmu. Všechno funguje, ospalý Šumperk a jeho ospalí obyvatelé skvěle zapadají do koláže suprově napsaných postav. Veliké plus a za to hvězda navíc je za to, že tento film je snad první po dlouhé době ve kterém se v dialogu nestříhá, neskáče ale nechává se příjemně plynout a já křičím hurááá tohle je konečně film. Když totiž jdete na film do kina, kde máte před sebou všechny ty detaily obrovské je někdy krásné nechat postavy mluvit a mít možnost kochat se okolím v záběru, který to dovoluje. Hysterické střihání z xichtu na hubu a pak na oči a pak na ruce a pak zase dokola je podle mě vhodné pro televizi ale ne na plátno krásného kina. Takže tady plyne ten Tarantinovský dialog pěkně od podlahy a pěkně v kuse. To je můj vlastní velký sen ukázat lidem, že ve filmu se může mluvit a nemusí se přitom nutně divák mlátit fackama přes xicht aby se probudil. Závěr je suprový a funguje skvěle. Bonus jsou dodatečné postavy, které jakoby v ději nemají větší význam ale slouží pouze pro dovysvětlení děje nebo pro gagovou situaci. Nejvíc mě pobavili hlasatelé rádia a další postavy, které uvidíte sami.....(pán s klaksonem ;) ) Roden se skvěle dostává do role úchylného funebráka a zde cítím podobnou úchylnost jako Ondra Sokol...i já mám rád tenhle břitký černý humor. Děsivé, chmurné a vtipné zároveň. Za mě plným právem čtyři hvězdy na klopě. Jsem rád, že jsem opět po čase utratil za český film peníze a že jsem neodcházel s pocitem, že mi dvě hodiny někdo rval robertka do zadnice. Huráááá. Uvidíme s čím se vytasí Sokol příště....už teď jsem ale příjemně natěšen.

Plivu na váš hrob (2010)

Trochu fašírky se sekanou a míchanými vajíčky. Skvěle natočená cesta za pomstou při které tuhne krev. Nádherná Jennifer se vypořádá s násilníky po svém. Ani jeden z nich ale určitě řehtat nebude. Rada na závěr...najděte si holku a neznásilňujte ženský...nikdy nevíte kdy se to obrátí proti vám. A pokud jste pošahaní kreténi tak vám přeju aby vám někdo uštípl ocásek.

2 zbraně (2013)

Film, který nenadchne a ani nenaštve. Denzel Washington je stále koukatelnější takže je vždycky známkou toho, že film ve kterém hraje bude mít alespoň nějaké koule. Trochu ho podezřívám, že režíruje sám sebe. To ostatní je snaha o Buddy film, která příliš nefunguje v kramflecích protože ta snaha pitvořit hlavní dvojici je až moc velká a naschvály přesahují meze, které se pak jen těžko vracejí do normálních kolejí. Za snahu dávám hvězdu a další za Denzela. To ostatní byl škvár.

Plán útěku (2013)

Slušná anýzovka po obědě. Já se bavil bohatě i když to bylo samý klišé...ale co by od těch pánů měl jeden čekat co? Pořád jim to sekne a rány dávat uměj

Kapitán Phillips (2013)

Tom Hanks jako vždy skvělý. Somálci jakbysmet. Příběh je příjemná survivalovka na motivy skutečné události. Ničím to nezklame. Dávám plnej počet ať nežeru. Ostatní musíte vidět sami.

Carrie (2013)

Zbytečný remake, který má ale tu svatou pravomoc naučit prcky z teenage odvětví čumět na horory. Carrie má v tomto kousku hustší matku a čísla který předvádí ona sama jsou digitálně vyšperkovaný do maximálních limitů. Scéna s autem stojí za to a zajímalo by mě jak se to oné dívce v autě zahrálo. Na druhou stranu Carrie je podivná látka, která naučí šikanované děti tendenci zabíjet své okolí. Všechno bylo vesměs řečeno v traileru a zbytek je jen plejáda obrazů. Ničím inovativní ale přesto dostatečně zábavný kousek na nedělní dopoledne místo otázek Václava Moravce. Pro děcka si nutnost.

Insidious 2 (2013)

Pro mě velké zklamání. Wan nenabídl v podstatě nic nového. Postavil nám příběh z jedničky na zbytečný pranýř refreshovaný dětstvím hlavního hrdiny které má na konci šokovat jako bolestná rána bičem přes zadek hostesky v pionýrském táboře. Nic z toho ale není dostatečně děsivé, syrové ani výpravné. Házení kostiček je jediná světlá akce ve filmu a to ostatní je proti Conjuring jen obnošený legín paní domácí. Wan by neměl dělat ročně dva horory ale jen jeden a pořádně.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Možná hodnocení ještě zvednu ale z dvou dílů které jsem zatím viděl jsem vydedukoval dvě základní věci. Ano za prvé se mi líbí, že je to podle skutečných případů psáno rukou skutečných kriminalistů. To je v seriálu setsakra cítit. Vetchý znovu exceluje je to pan herec a i když vesměs pořád vypadá jako Vetchý jsou jeho postavy stále uvěřitelnější a civilnější. To se mi líbí. Na druhou stranu je tu pro mě zatím halda postav které nemají širší význam pro děj. Uvidíme jak se jejich charaktery vyvinou v dalších dílech. Snaha o to střídat vyšetřovatele tu sice je ale nevím jestli to bude stačit :)