Zombieland (2009)

X_X sakra vtipný a sakra vtipný, aha to už jsem říkala :-D Takhle nějak si představuju všechny počítačový hry na téma zombie xD

Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Nejlepší Milady, která kdy byla. Je tak nádherná a tak nebezpečná, že se dokonce i divák těší, až jí opět uvidí na plátně. Další perfektní zpracování Mušketýrů.

Tři mušketýři: Pomsta Milady de Winter (1961)

Mušketýrský film vždy stojí a padá s hlavními postavami, a že jich je dost. Mušketýři jako jediný muž, kardinálská výsost musí být vznešenost sama a Milady....ach ta Milady má být ledová krása s těmi politickými intrikami v rukách, ve kterých drží nebezpečnou dýku.

Tři mušketýři (1973)

Podle mého nejlepší ztvárnění Mušketýrů. Všichni čtyři vynikající herci, skvělý scénář, krásná hudba a mojí oblíbenou postavu Richelieu se ujal skvělý Charlton Heston, a Rocheforta nakonec vyhrál Christopher Lee. Před čím se však nejvíce skláním je úchvatná Faye Dunaway, to intrikářství je jí jak vlastní. Zaslouženě 5*.

Ptáci v trní (1983) (seriál)

Ač jsem to viděla jako malinká, tak si na tento seriál vzpomínám na velmi povedený, jako o nenaplněné touze po lásce lidské v křesubití s láskou k Bohu. V pubertě jsem to viděla podruhé...tak ta láska k Bohu zase nebyla tak veliká jak jsem se původně domnívala, ale spíš šlo o ambiciozní tah, kdy ta ježibaba stará věděla o jeho životním cíli, tedy jenom mu v tom pomohla, rozhodnutí bylo čistě jeho, no a ta mladá holčička tedy byla zamilovaná do jedinýho chlapa širokodaleko, nedá se jí divit, Richard Chamberlain měl svoje kouzlo. Pamatuji si pouze na jednu "silnou" scénu. Meggie ke Clearymu: "Otče, já umírám..." Cleary: "Ne, to jenom krvácíš." X_X xD (vtipný komentář Gilmour93)

Skřítek (1993)

Opět musím upozornit, že na mě více působí denní světlo, víc se při něm bojím, než při černočerné tmě, která mi ani tak moc nevadí. Působivě vtipný hororový filmeček s mladičkou Jennifer. Někdo se bude bát víc, někdo se víc zasměje.

Ropáci (1988) (studentský film)

Úžadný nápad, vymyšlené zvíře je vlastně pojetí budoucnosti v reflexi se záhubo-zkázonosnými druhotnými odpady civilizace. Ve své velikosti si společnost vůbec neuvědomuje své dopady na okolní prostřední jen proto, že to zkrátka nevidí každý den. Co oči nevidí, srdce nebolí. Již dnes je prokázán vznik nových druhů (asi jenom deset) v důsledku znečišťování přírody lidmi, což v porovnání se záhubou (totálním vyhlazením) asi 38 druhů organismů je stále malá obnova ekosystému. (čti ironicky)

Kouř (1990)

Je to tak blbý, až je to zajímavý a chcete zjistit, jak to skončí. Hudba ucházející až dobrá, text otřesně hloupý ("ahoj, kotě" je asi jedno z nejlepších). Herecké výkony dle režimu a dle vystudovaných škol a podle "baru na Riviéře" je to norma, jinak strašně přehrávaný. Takže proč vidět: přehrávané stereotypy, občas vtipné (tanec), no a příběh svým způsobem zajímavý. Na český standard je tohle nadstandard, když si vezmeme jiné komediální muzikály.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Prsatka běží doleva. Prsatka běží doprava. 2* nebo 3*? Ententýky dva špalíky. Pravda, zaujalo mě to víc než jednička. Opět problém s nepřesvědčivým hraním Angeliny, ale kdybych to viděla stokrát, jistě by mi to potom už nevadilo. To se ale nikdy nestane, to si radši oči vypíchnu -)))

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Mě to zkrátka nenadchlo. Taková zabijačka času. Objektivně bych asi hodnotila 3*, jenže...když já tý Jolie nemůžu uvěřit, že je Lara. Angelina je sice fešná prsatka a perfektně ztělesňuje Lařinu postavu, ale její hraní mi prostě není sympatické. Vždycky když se usměje, tak se leknu, co se jí stalo. Když se naštve, tak je vidět, jak se musí k tomu "naštvání" nutit. Takhle si představuju, že bych vypadala já, kdybych hrála poprvé před kamerou...naštěstí hodně akčnosti toto skryje a cílové skupince diváků (tedy pubertálním adolescentům ujíždějícím na pc hrách) zcela postačí její "přednosti". Ty 2* jsou za snahu dát jedné z nejúspěšnějších her filmový kabátek.