Průsmyk (2019) (seriál)

Inspirace (přiznaná v titulcích) severským Mostem si říkala o pořádnej trapas, ale hle - opak je pravdou. Možná vůbec to nejlepší, co jsem z německý dílny viděl.  Pěkný pomalý tempíčko, žádný nereálný nesmysly - super. Když jsem viděl poprvé hlavního hrdinu tak jsem se skoro zasmál, ale opět jsem byl vedle - Ofczarek je naprosto skvělej a dává tomu pěkný grády navíc. Určitě doporučuji a těším se jak Ofczarek vstane z mrtvejch do druhý série.

Gentlemani (2019)

Zas po dlouhé době parádní filmeček. Ritchie ukázal, že to umí a budete se bavit. Totální vítězná figura je Farrell, protože jeho postava teda jede fakt vtipný pecičky, ale líbil se mi i Grant - v tomhle filmu prostě všechno dobře. Pro nás starší je tam bonus v podobě srovnání stylu chlapců kolem padesátky a stylu borečků současný mladý generace. Mladý Facebookový paka a Instagramový blbečci dostávaj od starejch pardálů na prdel big time a fakt stylově. Takovej vzkaz pro mladou seflie generaci co si sama pořád dokola fotí držky a lajkuje fotky svýho žrádla...Za sebe můžu říct, že to srovnání generací vidím přesně jak ukazuje tenhle film...přesně takový mamrdi jste. Film je skvělej a jasnejch 5 hvězd

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Za me všechno super. Gradace v druhy sérii je těžce návyková - špička. Berlin bez pochyby topová figura. Dlouho me nic takhle nebavilo

Bohemian Rhapsody (2018)

Na dvě hodiny tě to vezme na místo, který už neexistuje. A chceš tam bejt co nejdýl, protože je ti tam fakt skvěle.....

Sněhulák (2017)

No opravdu škoda - tohle byl můj vrchol roku a proste jsem zklamaný. Jako obrovský fanoušek Nesba jsem cekal tu skvělou atmosféru, kdy proste chcete vedet jak to bude dal a tohle se jednoduše vytratilo. Už asi po 30ti minutách jsem mel úplně neodbytný dojem, ze tohle mel být serial o 8mi dílech do série a potom by to asi bylo se vším co nabízí kniha. Sakra tohle me fakt štve a proste dam jenom dvě hvězdy. Doufám ze práva na Harryho Hola stály takový prachy aby to u tohohle díla nezůstalo a příště to bude lepší. Za me je vyber Fassbendera skvelej a Fassbender JE Harry Hole!!! Překopat knihu do kina není sranda, ale jde to (viz millenium). Příště snad lepe - doufejme. Harryho mame a je suprovej - ted už jen aby to někdo umel natočit - Alfredson to není.

Spotlight (2015)

Co k tomu napsat - zcela se ztotožňuji s komentářem místní celebrity "VERBAL" . Víra a to jakákoliv je prasárna páchaná na duševně slabším obyvatelstvu a všechny církve jsou jen sebranka dobytka toho největšího kalibru. Veškerá víra , církve a náboženství by měly být ilegální, protože tech prasáren co napáchali za ty roky ve jménu nějakýho prachsprostýho výmyslu je fakt už moc. Dobytci sprostý. Film se mi líbil hlavně kvůli tématu a podtržením skutečnou událostí - to je jasny, ale i zpracování bylo velice decentní a odpovídalo zařazení do kategorie drama. Tempo tak akorát, přehledně vystavěné postavy a v příběhu se našla i gradace. Hodně se mi líbil Ruffalo, ale i starej dobrej Keaton. Tucci ten už vypadá, ze když potřebujete někoho kdo odehraje tutovou kvalitu tak ho tam dejte a mate to vyřešený. A Ray Donovan dostal super styling - z bombardaka na židovského editorka pomoci par fousku a brýliček - dobra práce řekl bych. Dobrej film , dobry téma - dávám 4 hvězdy moc jsem se bavil.

Equalizer (2014)

Tak jdem do kina a to moje štěstí mi říká : To bude dobry , Denzel by v žádný sračce nehrál ten už to nemá zapotřebí. HA to byl omyl jako prase ale fakt pořádnej. Frajer co dělá v Baumaxu a je teda samozřejmě mimochodem bejvalej agent zabiják nebo nevím co se najednou rozhodne ze zachrání nějakou štětku , osvobodí nebohý mexicky lid od výpalnyho , vyřeší korupci na policii a jako sekundární produkt předvede likvidaci ruské mafie včetně pana vedoucího co sedí v rusku. Jako nástroje si samozřejmě zvolí poslední kolekci čínskejch kladívek a vrtaček + nějaký ty ostnatý dráty no a letlampy v regálech použije na ambulantní ošetření. Chybělo jen použití chemických zbrani v podobě biolitu a možná zónový útok jedem na potkany. Už ten začátek pořádně zeširoka mi nějak říkal ze to nebude v pořádku a taky jsem se dočkal. V okamžiku kdy nebohá mexikanka přijde o prstýnek po matce už víte ze jste právě vyhodil prachy a hlavně 2 hodiny svého casu za šračku obrovskejch rozměrů. Pak už jen čekáte než ten trapas skončí a musím říct ze to bylo teda fakt náročný z toho kina neodejit. Totální béčko a velkolepej trapas jakej bych s Denzelem v hlavni roli necekal. Film má 72% a psát sem mohou i lide co tomu dali 5 hvězd - doporučuji psychiatra nebo radši sepuku všem. Scenárista Wenk je nesvéprávnej a Denzeluv agent by mel přibrzdit s koksem protože tohle mu teda ulítlo až do hajzlu a možná ještě dal. A bavit se o srovnání tyhle šračky s filmem Muž v ohni mi připadá jak když se baví holka v džínách od Fendi o kalhotách s holkou co se oblíká v Lídlu. Remake Joy Division v závěru Vás trochu uklidni ale jinak katastrofa - dávám jednu hvězdu za par důkazů ze Denzel je proste herec ale tohle je BRAK.

Památkáři (2014)

Vypada to ze rezijni pokusy Clooneyho vychazeji dost lacine teda alespon pro me. Film dle knizni predlohy a castecne skutecne udalosti o pseudokomandu z USA ktere ke konci valky lita po evrope a snazi se zajistit umelecke hodnoty pro pristi generace. Dej nas dost narychlo provazi pribehem teto skupiny a snazi se krome hlavniho cile uchovani umeleckych predmetu natuknout jeste par vedlejsich temat ale ty jsou vsechny naprosto bez efektu (najit madonu co za ni padnul kolega , flirt Damon s Blanchet). Velkovypravny film z druhe svetove valky je v dnesni dobe vzdycky narocna vec , protoze divak ocekava pompezni produkci a monstrozni vypravu. Ovsem co tady znacne chybi je dejova linka. Podle me z rezijniho hlediska dost propadak a je mozne ze kdyby to delal nekdo jiny tak by z toho mohl byt pribeh vojina monumenta. Film pusobi dojmem , ze pribeh nevojaku proste nema potencial na film ale to neni pravda - ten pribeh je pro film dokonce rekl bych perfektni ale rezijni zpracovani z toho udelalo 120 minut bez naboje a vlastne bez niceho. Pojmout pribeh z hlediska Claire Simone (skutecna postava) by dodalo dilu naprosto jinou tvar a punc opravdovosti. Takhle je z kvalitniho pribehu a jeste vice kvalitniho cinu jen chatrne oslaveni dobre myslenky. Libil se mi Murray + Balaban a Blanchett jak to vypada se po Indiana jonesovi stala hollywoodskou odbornici na akcenty a pravem protoze to v puvodnim zneni dava fakt dobre. Davam 2 hvezdy - muj hero to zase rezijne pojebal a nejde mu to. Je to borecek ale Eastwood z nej nikdy nebude

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Po doporuceni jsem mel pomerne vysoka ocekavani ale ta se tedy ani nahodou nenaplnila. Knihu jsem necetl ale co se tyce filmu tak se bohuzel cely produkt scvrkl na pouhopouhy copycat Forresta Gumpa a nenasel jsem tam ani jeden originalni moment , ktery by me presvedcil ze to neni ztrata casu.Pribeh starika , ktery misto oslavy stych narozenin zvoli unik z domova duchodcu a shodou nahod a okolnosti se najednou ocita na uteku pred motorkarskym gangem , kteremu uzmul 50 kostek. Behem uprku nas retrospektivou zavadi do ruznych useku sveho zivota a snazi se nam namluvit ze zivotem proplouval jako strujce atomove bomby , zachrance Einsteinova bratra , dvojity agent a nevim co a to vse s intelektem hranicicim s demenci. Ony shody nahod , ktere udajne utvareji zivot jsou zde odprezentovany prilis vykonstruovanym zpusobem a jsou na rozdil od Forresta velmi tezko vstrebatelne natoz uveritelne - proste jen ciste ucelova zalezitost. Cely radoby "blaznive neuveritelny" pribeh je od zacatku vykalkulovany a kazdy s kouskem vkusu to hned rozpozna. Autori se proste rozhodli udelat "neco ve stylu Gumpa" a je to natolik prvoplanove ze to az urazi. Film naprosto skvele demonstruje hranici mezi kvalitou a pozlatkem a oddeluje divaky co chteji a poznaji kvalitu od divaku co si jen mysli ze je to kvalita. Tohle je dost ubohe plagiatorstvi a bohuzel opravdu jen bezduchy copycat.Jak rika klasika "zivot je jako bonboniera" a tenhle bonbonek vypada dobre zabalenej nicmene zrat se fakt neda - to bych se zeblil. Davam jednu hvezdu a za tu drzost bych nemel dat nic. Maskovanej brak

Wolverine (2013)

Jedinej komiks co jsem za svuj zivot precetl jsou Rychle sipky a to jsem byl fakt jeste prcek. Pokud se nekdy rozhoupu ze zkusim neco dalsiho tak to asi fakt bude x-man. Rosomak je v podani Jackmana sympatickej borecek a do kazdyho dilu cerstve nadupana figura naseho australanka je proste tak trochu sen kazdyho korena. 4 dil zasazenej do Japonska necha rosomaka na chvili bez zazracnejch uzdravovacich schopnosti a je to mozna prijemna zmena - jinak je to sice porad na jedno brdo ale tenhle komiksovej hero je na rozdil od vsech ostatnich tak nejak nevyteplenej takze se je na co koukat. Pekne vystajlovany exteriery v japonsku jsou prijemny a nijak mi ani nevadilo ze z cely particky tam zbyli pro tentokrat jen 2. Fandove budou asi nasrany , ze wolverine v zaveru prijde o svy nablejskany adamantiovy drapy ale neni potreba zoufat - nas borec samozrejme vytasi stary dobry puvodni kosteny a temahle retro bodackama to proste zase vsechno poresi. Fakirovo lehatko je paradni , Jackman je proste sympatak , Janssen pred 50tkou je kus co podle vseho disponuje famoznima implantatama a Marvel ma v x-manovi jedinyho nevyteplenyho super hrdinu - davam 3 hvezdy spis jen za respect k serii - jinak nic co by jste museli videt.