• Pohádka

Gumídci (1985) (seriál)

Naprosto skvělý seriál. Úvodní píseň je dodnes hit. Gumídci méďové skáčou jako míčky gumové. A nejvíc mě dostává hopsinková štáva. V angličtině totiž hops znamená chmel! :))

Hájovna Falkenau (1989) (seriál) odpad!

Ano, přiznávám, měl jsem vůči tomuto seriálu předsudky. Už jen ten název a to, že ho natočili v Německu a že ho dávají na Primě, mě odrazovalo. Nakonec jsem se přece jen odhodlal a zapnul bednu. Vydržel jsem to 5 minut. Děj se točil okolo jednoho dědy, co chtěl dělat umění tím, že vyřezával koláče ze stromů, ale byl už moc starý a neměl dost sil a tak si musel vzít na pomoc nějakého mladého borce. Když pak všichni říkali, jak je to geniální nápad a jak teď bude ten děda spokojený, vypnul jsem to. Každého, kdo se vydržel na tenhle seriál dívat víc jak 1 díl, bych zavřel do cvokhausu. Nebo bych mu doporučil nechat si vyšetřit zrak a sluch.

Kurýr (2002)

Tenhle film jsem zhlédl více méně náhodou. Zrovna dvakrát mě nepobavil. Děj je vyloženě přitažený za vlasy (zvlášť, až se dovíte o co opravdu kráčí), a navíc ani akce nepatří mezi ty nejlepší - souboj v melase (nebo co to bylo) byl fakt humus. Vím sice, že akční filmy nemusí mít nějakou promyšlenou zápletku, ale to, co předvedl tento snímek, bylo přece jenom trochu moc. 2** dávám za první půlku filmu. Pokud by Jason Statham jen tak v klidu a bez problémů dělal ty svoje zakázky, byl by film pravděpodobně mnohem lepší a i zábavnější.

Jádro (2003)

Průměrný film, nic převratného, ale aspoň vám z toho nebude špatně. Děj se dá v zásadě docela dobře odhadnout. Žánrově to je sice i sci-fi, ale opravdu nečekejte film využívající nejnovější poznatky vědy a techniky. Celkově to není zas tak špatné, čekal jsem mnohem horší zážitek. Pokud od něj nechcete příliš mnoho, můžete se i docela pobavit.

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Když jsem viděl prvních pět minut jednoho z prvních dílů, opravdu upřímně jsem si myslel, že se jedná a parodii na latinskoamerické telenovely - takhle jsem se už hodně dlouho nesek. Je to skoro nemožné, ale děj a herecké výkony jsou myšleny vážně. Naneštěstí. Konzum a komerce opět uštědřiyl kulturní části lidstva pořádnou ťafku.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Víte, že Napoleon byl ve skutečnosti myš? Viděli jste někdy film natočený podle dvou knih zaráz? Slyšeli jste někdy o zákonu o divných skečích? Viděli jste kardinála Richelieu imitovat Petulu Clark? Umíte se ubránit útočníkovi s banánem? Dovedete si představit, jak složité je vyvést kočku z koceptu? Slyšeli jste někdy o Scottovi Saharském a jeho bájném souboji se lvem? Napadlo vás někdy, že vtip může být i smtelný? Pokud ne, vítejte ve světě Létajícího cirkusu Montyho Pythona! Jestli si myslíte, že jste výstřední a máte potrhlý smysl pro humor, není to pravda. Pokud se srovnáte s těmito 6 pány, zjistíte, že váš humor je tak obyčejný a fádní, až to bolí (bez urážky). Protože něco tak šíleného, nesmyslného, absurdního a zároveň tak vtipného a inteligentního tu ještě nebylo a asi ani nikdy nebude. Věřte nebo ne, umlátit smíchy se totiž člověk může i při skeči, který takřka výhradně spočívá ve vyjmenovávání různých druhů sýra nebo u skeče spočívajícího v tom, že se lidé smějí něčemu, co není ani dost málo vtipné. Aspoň tedy, pokud je ten skeč vyprodukován touto šesticí. Pokud jste s Monty Pythony ještě neměli tu čest se setkat, neváhejte a tenhle klenot britské i světové zábavné tvorby si sežeňte. Protože MPFC je naprosto geniální. A když říkám geniální, nemyslím tím jenom hodně hodně dobrý, ale opravdu geniální. "Myslím, že by se mělo zaútočit na nižší střední vrstvy: nejdříve bombami a raketami zničit jejich příbytky a poté, co začnou bezmocně pobíhat po ulicích, by se měli skosit kulomety. A potom, pochopitelně, vypustit supy. Vím, že tyto názory nejsou populární, ale nikdy jsem o popularitu neusiloval."