• Pohádka

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

S přibývajícími minutami mi v krvi stoupala hladina endorfinu, a to přímou úměrou, až dosáhla vrcholu skvělým závěrem, který mě téměř zvedl ze židle (a posléze shodil pod stůl). Je to sice trochu hyperblizované, ale opravdu málokterý film mě takto nadchnul. 3. místo si rozhodně zaslouží, ne-li vyšší. Nemá smysl donekonečna opakovat, jak je Forman skvělý, jak to Jack Nicholson výborně zahrál, prostě je to fakt a nikdo ho nevyvrátí. Jenom mi je trochu líto Louisy Fletcher, protože jí už asi nikdo neodpáře, že je zlá. V žebříčku největších filmových zloduchů se před ní musí Lord Vader i Hanibal Lecter docela třást :)

Československý filmový týdeník (1954) (seriál)

Československý filmový týdeník mi vždy, když ho zhlédnu, zvedne náladu o 100%. Koukat se 20 minut na šťastné lidi, kteří pracují pro vlast a také se skvěle baví rozličnými kulturními událostmi, to musí obšťastnit snad každého. Navíc se mi moc líbí charakteristický komentář.

Sedm samurajů (1954)

Když jsem si na Samuraje přečetl fšechny ty hyperpozitivní komentáře, nechal jsem se nadchnout a příliš jsem se předmlsal. Když se mi pak film dostal do ruky, byl jsem poněkud zklamán. Ne z délky, ne z poněkud slabší akce, ale proto, že mi zkrátka nepříjde tak neskutečně geniální. Ne že by byl špatný, své kvality určitě má, ale nemyslím si, že by to bylo nějak extra převratné. Pár záběrů kamery je vynikajících, ale celkově jen lehký nadprůměr. Co se týče hereckých výkonů, celkově mě moc nepřesvědčily, i když uznávám, že to může být dáno jen rozdílnou mentalitou evropskou a japonskou. Zkrátka, vesničané mi přišli až příliš slabošští a Kikučio je už tuplem divný...nepřirozený ( z mého pohledu). Banditi se chovali docela hloupě a nejmíň polovina jich umřela zbytečně...třikrát za sebou se nechali chytit do stejné pasti...zkrátka, 80%. Film nakonec přeci jen nenudí a většina samurajů jsou drsní borci.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Na tenhle film jsem viděl ukázky, strašně jsem se smál a hned si o něj řekl kamarádovi. Když se mi pak po delší době dostal do ruky, byl jsem poměrně zklamán. Jednak je to strašná slaďárna a pak, to, co jsem viděl v trailleru, bylo zároveň to nejlepší z celého filmu. Dohromady to však nevychází tak špatně. Je to jen ucházející oddychovka, která asi nadlouho v paměti nezůstane. Ale na druhou stranu, Will Smith je fakt cool.

Tři mušketýři (1993) odpad!

Tohle bylo údajně natočeno tak, aby děj a zápletku pochopil i průměrný americký divák. V tom případě jsou Američani nejidiotštější národ na světě.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Do 1. desítky nejlepších filmů Shawshank určitě patří. V jednu chvíli už jsem si myslel, že se to zvrhne a film skončí celkem jednoduše a předvídatelně. Vůbec tomu tak není. Posledních 10 minut teda odhadnete, ale jen proto, že vám předtím Frank Darabont vysvětlil, jak to bylo doopravdy. Žádný milovník filmů by si The Shawshank Redemption neměl nechat ujít.

Rudá planeta (2000)

Proč nám jenom NASA neřekne nikdy všechno? Proč se vždycky dozvíme až z hollywoodských filmů, jak je to doopravdy? Promiňte, ale lepší komentář na tuhle pitomost mě prostě nenapdl.

Padlé umění (2004)

Skvělý nápad, i když trochu morbidní...umění si každý halt představujeme jinak...

Duna (1984)

Není to špatné, zvlášť první polovina nepostrádá potřebné napětí, tajemno a temnou atmosféru. Film však sráží druhá půlka, která je strašně uspěchaná. Sice jsem neviděl Director`s cut, ale asi nebude moc rozdílný. 1/4 děje je pouze odvyprávěná Irulán, a to není dobře. Ale některé scény, jako třeba Paulovo nasedání na červa nebo závěrečnou bitvu v Arrakénu, které jsou podbarveny skvělou hudbou, by si žádný milovník Herbertova díla neměl nechat ujít.